Wózek elektryczny czy spalionwy?

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
yacht
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 374
Rejestracja: 18 kwie 2012, 07:50

Re: Wózek elektryczny czy spalionwy?

#1

Post napisał: yacht » 18 kwie 2013, 12:46

Karol90 pisze: Prowadzę dość duży sad i magazyn... Chciałem zapytać, czy waszym zdaniem w takich warunkach lepiej sprawdzi się wózek spalinowy czy elektryczny?
Moim zdaniem w magazynie elektryczny, w sadzie spalinowy.
Decyduje też czas i intensywność pracy wózka.
Spalinowy praca ciągła, elektryczny przerywana(ładowanie akumulatorów)
Do elektrycznego potrzebujesz pomieszczenie na ładowarkę i wodę destylowaną oraz odpowiednią sieć elektryczną do zasilania ładowarki, w miarę równy i twardy teren(ciężar własny!)mały prześwit pod wózkiem i kłopot w czasie złej pogody(opad).
Wybór optymalny do potrzeb i warunków.



Tagi:


qbarajner
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 04 lis 2011, 13:05
Lokalizacja: limerick

#2

Post napisał: qbarajner » 18 kwie 2013, 13:40

Jak do pracy w sadzie oraz magazynie to niezastanawiał bym sie zadługo. Spalinowy. Sam jestem operatorem wózka widłowego i nie jednokrotnie przyszło mi cos na placu przestawiac. spalinowym bez problemowo wszystko szło a elektryczny..... baterie sie wyładuja i wózek stoji. Nie doładujesz na szybko. Spalinowe maja z regóły wieksze koła do sadu w sam raz. Zreszta jako operator wózka polecam spalinowy.


jarek023
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 16 gru 2007, 15:26
Lokalizacja: lubelszczyzna

#3

Post napisał: jarek023 » 19 kwie 2013, 05:29

w magazynie spalinowy??- to jest niebezpieczne, trzeba uważać na spaliny.. w tej sytuacji gazowy może być dobrą alternatywą

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”