POWRÓT DZIKUSA

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#31

Post napisał: skoczek » 26 gru 2012, 10:49

Tu nie chodzi o to Gmaro kto komu winien, kto zawalił tylko o cenzurę jaką wprowadzacie na forum. Nie pierwszy raz niewygodny post zniknął. Jak już znika to powinien lądować w koszu na jakiś czas a nie w próżni.
Aaaa z resztą... nie mój cyrk... tfu, folwark miało być.

Wybaczcie za kolejny offtopic. Już nie będę :mrgreen:


Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#32

Post napisał: clubber84 » 28 gru 2012, 15:56

Młody stażem kolega, wita starszego stażem kolegę :grin:
Gdzie się kolega podziewał przez ponad dwa lata (pewnie "zagramanica" albo wychowywanie własnych pociech)?
Pozdrawiam i życzę na powrót dużo treściwych postów, a także adekwatnych do ilości postów punktów. :wink:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#33

Post napisał: KAJOS » 28 gru 2012, 18:49

clubber84, - DZIKUS rowery składał :P Pochwaliłby sie przynajmniej co napłodził ...
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#34

Post napisał: Zbych07 » 28 gru 2012, 19:18

DZIKUS pisze:Skończmy wątek poboczny proszę. W sumie tak mimochodem mi się wczoraj o tym wspomniało, a tu widzę jakiś wielki bunt na pokładzie się zaczyna. Nawiasem mówiąc, trochę poczytałem forum i odnoszę wrażenie, że duuużo się tu zmieniło. Jakieś wojenki podjazdowe, oskarżenia, insynuacje itd?

Czyżby teraz została tu jedynie krew, gwałt i pożoga? ;)
No tak źle na szczęście nie jest, wojenki czasem się TU toczą ale to raczej margines o który niechcący na wejściu zaczepiłeś . :wink:

DZIKUS pisze: No ale nic, pożyjemy, poczytamy, zobaczymy. Najwyżej się zniknie znowu. Choć teraz widzę, że mi jednak trochę brakowało tego miejsca.
Wielu nie potrafi tego miejsca opuścić nawet na chwilę , tak to jest z nałogami :grin:

DZIKUS pisze:
bartuss1 pisze:troche duzo zelastwa przerobiłem
Widziałem zdjęcia Twoich nowszych konstrukcji i muszę przyznać, że jak na polowe warunki którymi dysponujesz to dajesz radę. Wiadomo, że nie jest to żaden High-End, ale już sama pula wypracowanych "kilogramometrów" robi wrażenie :shock:
Dorobek bartusa1 wbrew zawistym opiniom niektórych, naprawdę robi wrażenie i to nie tylko ze względu na ilość "kilogramometrów" ale również różnorodność konstrukcji.
Szkoda, że nie dysponuje lepszym zapleczem i funduszami w stylu Kimla.
[b]kamar[/b] pisze: Młody stażem jestem i nie wszystko rozumiem - to powrót na forum czy powrót do nicka ? :)
"nie wszystko rozumiem' ( jak wszyscy Ludzie ) ale ... należałoby dodać: Bardzo Dużo Umiem i ... bardzo lubię dzielić się posiadaną wiedzą. Czego dowodem są posty kamara.

Kamar - to fajny, inspirujący "nabytek" tego Forum . Wystarczy przeczytać kilka tematów które założył. Potrafi tchnąć Nowe Życie w stare klasyczne maszynki które wielu innych wywaliłoby na złom. Co ciekaw Jego unowocześnione super maszynki śmigają korzystając z oprogramowania open source.


Teraz pytanie do Autora wątku.
Czy w okresie "poza forum" udało się Koledze zbudować jakieś CNC ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#35

Post napisał: DZIKUS » 28 gru 2012, 20:17

Za granicą nie byłem. Znaczy byłem wiele razy, ale albo służbowo albo urlopowo :P
Zresztą, któż by wyjeżdżał z tej cudownej Zielonej Wyspy? ;)
Zbych07 pisze: Teraz pytanie do Autora wątku.
Czy w okresie "poza forum" udało się Koledze zbudować jakieś CNC ?
Nic nie zbudowałem, bo przestało mi to być potrzebne (wycofałem się z klimatów rowerowych, bo przestało się to opłacać). Najśmieszniejsze jest to, mam od groma automatyki przemysłowej - samych prowadnic liniowych kilkadziesiąt kompletów w różnych rozmiarach i w różnym stanie (część nowa lub prawie nowa, część używana w super stanie, pojedyncze to złomy których żal było nie wziąć). Miałem kilka "strzałów", gdzie udało mi się to kupić od osoby, która nie bardzo wiedziała co sprzedaje :) Teraz wala mi się to po całym pokoju... gdy piszę tego posta pod nogami leżą nowiutkie prowadnice NSK w rozmiarze 25 o długości szyn koło półtora metra. Żal to sprzedawać, a miejsce zajmuje.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#36

Post napisał: clubber84 » 28 gru 2012, 21:10

DZIKUS pisze:... gdy piszę tego posta pod nogami leżą nowiutkie prowadnice NSK w rozmiarze 25 o długości szyn koło półtora metra. Żal to sprzedawać, a miejsce zajmuje.
Żal, nie żal, ale jak miejsce zajmuje to na powrót proponuję ogłosić się na forum lub alledrogo.
A nóż-widelec znajdzie się ktoś, kto potrzebuje akurat kolegi prowadnice. :wink: Nowych forumowiczów Ci teraz u nas dostatek. :mrgreen:



W

Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#37

Post napisał: DZIKUS » 29 mar 2013, 16:00

Mariuszu, czy możesz się publicznie zobowiązać co do terminu w którym w końcu odeślesz mi moje rzeczy? Czekam KOLEJNY miesiąc...
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”