czyszczenie / polerka po obrobce na elektrodrążarce

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
wronek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2007, 20:42
Lokalizacja: Jastrzebie

#11

Post napisał: wronek » 27 mar 2013, 21:57

kwarc pisze:wronek - ty.... a pomógł to nie istnieje ? ! :) Niewdzięcznik jeden :) :cool: normalnie nażarł sie i nie podziękował .Dobrego słowa pożałował .
sory:) zaczałem szykac czegos na necie, jakis gotowych rozwiazań...
juz sie robi :)

a tak wogole jeszcze jedno pytanie, moze ktos sie z tym spotkał żeby czyścić takie kanały wodą z jakimś dodatkiem?? np zamykamy to w jakims pojemniku i przepuszczamy plyn z piseczkiem przez 2h...?
a co myslicie o czysczenie w podobny sposób ale w myjkach ultradzwiekowych?



Tagi:

Awatar użytkownika

kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

#12

Post napisał: kwarc » 28 mar 2013, 17:55

a tak wogole jeszcze jedno pytanie, moze ktos sie z tym spotkał żeby czyścić takie kanały wodą z jakimś dodatkiem?? np zamykamy to w jakims pojemniku i przepuszczamy plyn z piseczkiem przez 2h...?
a co myslicie o czysczenie w podobny sposób ale w myjkach ultradzwiekowych?
W realu nie spotkałem sie z takimi rozwiązaniami . Ultradzwieki zaś zostaw dla nietoperzy :).
z tym podziękowaniem to żartowałem oczywiście , nie w tym rzecz .
Tak na 100% twoje problemy rozwiązuje piaskowanie . To nie są żadne ściśle tajne technologie , tak jak wspomniałem kluczem jest dobranie odpowiedniego ścierniwa (jest bardzo duży wybór materiału i gradacji , napewno coś w granicach 0,05-0,2mm) i ciśn ienia , wystarczy standardowa tania kabina do piaskowania . Daj sobie spokój z drogimi i nie sprawdzającymi sie technologiami .


zdzicho
Posty w temacie: 2

#13

Post napisał: zdzicho » 28 mar 2013, 19:14

wronek pisze:
a tak wogole jeszcze jedno pytanie, moze ktos sie z tym spotkał żeby czyścić takie kanały wodą z jakimś dodatkiem?? np zamykamy to w jakims pojemniku i przepuszczamy plyn z piseczkiem przez 2h...?
Jest taka metoda ,obróbki powierzchni otworów polegająca na przetłaczaniu pod ciśnieniem ścierniwa z żelem. Powierzchnię po takiej obróbce widziałem - gładziutka jak pupcia niemowlaka. Urządzenia niestety nie. Kiedyś przymierzano się do takiej obróbki u nas w firmie ,ale ostatecznie sobie odpuszczono.


Autor tematu
wronek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2007, 20:42
Lokalizacja: Jastrzebie

#14

Post napisał: wronek » 28 mar 2013, 21:24

Dzięki za wszystkie odpowiedzi
Bede szukał rozwiazania, nie jest to dla mnie bardzo pilne, ale dobrze było by wzbogacić sobie warsztat i wspomoc obrobke

Awatar użytkownika

kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

#15

Post napisał: kwarc » 30 mar 2013, 13:03

Dzięki za wszystkie odpowiedzi
Bede szukał rozwiazania
rozwiązanie masz podane na tacy :razz:
OK !
"bede szukał rozwiązania " szukaj jeśli myślisz że nigdy nie spotkasz sie z dobrą ,rzeczową poradą , bezinteresowną :) .Zastosuj ultradzwięki albo coś bardziej wysublimowanego technicznie .wspomne o obróbce bombardowaniem elektronami w próżni , ....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”