Szkolenia MAZAK

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
skapiec1123
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2010, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Szkolenia MAZAK

#1

Post napisał: skapiec1123 » 19 mar 2013, 09:06

Witam kolegów. Czy któryś z was był może na szkoleniu z programowania frezarek przeprowadzanych przez MetalTeam lub przez Mazaka ( znalazłem na stronie http://www.mazakusers.pl/).
Powiem że pracuję na maszynach cnc tylko chcę poznać sterowanie Mazaka.
Jakie macie odczucia? Warto?


Myślec zamiast płacić.

Tagi:

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#2

Post napisał: marchru » 19 mar 2013, 17:19

miałem szkolenie z obsługi i programowania ( centrala mazaka Katwoice).
Sporo w tym temacie już wiedziałem także nie skorzystałem na tyle na ile miałem ochotę no ale zawsze można się czegoś dowiedzieć.
Jesli pracujesz na tych maszynach to w czym problem, książka i ogień. Nic nie zatąpi metody prób i błędów.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"


Autor tematu
skapiec1123
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2010, 18:19
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: skapiec1123 » 20 mar 2013, 08:09

Właśnie nie mam styczności z maszynami Mazaka. Chętnie bym się właśnie ich nauczył, a że chciałem przeznaczyć pewne środki na szkolenie to wybrałem sobie szkolenie na Mazaka.
Myślec zamiast płacić.


olo111
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2011, 11:32
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Szkolenia MAZAK

#4

Post napisał: olo111 » 04 kwie 2013, 23:44

skapiec1123 pisze:Witam kolegów. Czy któryś z was był może na szkoleniu z programowania frezarek przeprowadzanych przez MetalTeam lub przez Mazaka ( znalazłem na stronie http://www.mazakusers.pl/).
Powiem że pracuję na maszynach cnc tylko chcę poznać sterowanie Mazaka.
Jakie macie odczucia? Warto?
Witam. Ja byłem na szkoleniu w MetalTeam w 2011r. Jako że byłem totalnie zielony w temacie CNC i nie miałem nigdy styczności z obrabiarkami było mi trudno na początku (mam pedagogiczne wykształcenie). Ważne było dla mnie to żeby od razu znaleźć prace, szkolić się i nabierać doświadczenia.
Jeśli chodzi o Metaltem to cóż - miałem trochę pecha ponieważ instruktor codziennie urządzał sobie półtoragodzinną pogawędkę na zajęciach zamiast ruszać z tematem. W końcu nie wytrzymałem powiedziałem co o tym myślę i był spokój (zwłaszcza że musiałem zapłacić za szkolenie z własnej kieszeni) więc zależało mi żeby jak najwięcej się nauczyć.
Kurs pomógł. Zaraz po nim intensywne poszukiwania pracy dały efekt. Zatrudniłem się w firmie gdzie pracowałem przez kilka miesięcy na automacie tokarskim. Później wyjechałem do Anglii na rok gdzie nauczyłem się programować w mazatrolu. Teraz od pół roku już w Norwegii - poważna robota za naprawde niezłą kase.
Przepraszam że trochę odbiegłem od tematu jakim miało być szkolenie ale myśle ze taka informacja przyda się tym wszystkim którzy zastanawiają się czy warto, czy dam radę itp. Jestem tego przykładem - musiałem się przekwalifikować, znaleźć nowy zawód ale wszystko jest możliwe jak się chce.


barcel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 09:14
Lokalizacja: Polska

MAZAK - MAZATROL

#5

Post napisał: barcel » 23 wrz 2013, 14:14

Witam, poszukuję osoby, która ma doświadczenie w pracy na maszynach Mazak-a i pojęcie o programowaniu w Mazatrol-u. Chciałbym aby Ta osoba udzieliła mi szybkiego przeszkolenia z obsługi i programowania na takiej maszynie
Najlepiej z województwa Pomorskiego, ale wszystkie propozycję rozpatrzę.
Proszę o kontakt na PW.

Awatar użytkownika

silvesters
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:27
Lokalizacja: Z warsztatu

#6

Post napisał: silvesters » 23 wrz 2013, 19:34

Byłem na takim szkoleniu i przyznam, że szału nie ma. Poziom jest niski - bo dostosowują się do tych słabszych, a jak masz pojęcie o CNC to raczej będziesz się nudził.
Warto tylko ze względu na papier.


Artur_81
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 05 lut 2014, 12:05
Lokalizacja: Wasilków

szkolenie w mazatrolu

#7

Post napisał: Artur_81 » 10 mar 2014, 15:52

Witam wszystkich, stałem się posiadaczem tokarki cnc - mazaka ze sterowaniem Mazatrol 640T, i również poszukuję osoby która przeprowadziła by mi takie przeszkolenie w programowaniu, jestem z okolic Białegostoku, posiadam maszynę i mam już skompletowane narzędzia, teraz nadszedł czas na pracę zacząłem w weekend zabawę przy ustawieniach pierwszego detalu i muszę przyznać że nic nie posunąłem się do przodu, z różnymi maszynami cnc miałem do czynienia, nigdy nie w mazaku, chciałem wybrać się na szkolenie w metal teamie lecz od maja zaczynają zapisy, więc poszukuję osoby indywidualnej do przeszkolenia, co do czasu to dostosuje się w dzień, popołudniu lub weekend, za poświęcony czas oczywiście zapłacę, kontakt do mnie [email protected]
Artur_81


tomaszekg1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2009, 09:32
Lokalizacja: Poznań

#8

Post napisał: tomaszekg1 » 25 maja 2014, 22:22

Z chęcią podejmę się szkolenia operatorów, programistów itd... z Mazatrola, ISO, Fanuc
Pracując w mazaku przeprowadzałem takie szkolenia. Zapraszam na moją stronę
http://cnc-program.turio.pl/


raffsoon
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 13 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Polaki

matreiały szkoleniowe Mazatrol T1

#9

Post napisał: raffsoon » 25 mar 2017, 12:45

Witam,

Czy ktoś dysponuje materiałami szkoleniowymi z obsługi i programowania w Mazatrolu T1 po angielsku a najlepiej po Polsku? Może jakieś własne zapiski, rady ktoś podrzuciłby?
Pracowałem na Haas'ie a tam jest ISO i o ile różnice są w samym programowaniu o tyle obsługa na tym samym powinna polegać.

A potrzebuję pomocy w konkretnych tematach:
-zadanie obrotów wrzeciona w trybie ręcznym po uruchomieniu?
-jak bazować narzędzia i zapisywać do tabeli narzędzi?
-jak rozkminić tryb MDI (jak wogóle w niego wejść i napisać przejazd narzędzia przy zadanych obr/pręd. skr.
-jak wygląda struktura programu i samo pisanie (podobno można też pisać w ISO ale podobno też MAZAK ma bardzo przyjazny dialog i własną nakładkę do programowania)
-jakie są cykle do programowania (nawiercanie, wiercenie w osi i poza osią bo mam narzędzia napędzane, cykle toczenia poprzecznego i wzdłużnego, cylke nacinania gwintów, gwintowania, cykl obróbki kopiowej, cykle frezowania i wiercenia poprzecznego)

Po prostu potrzebuję objaśnienia co jak się robi na tej maszynie bo wiem co chcę zrobić tylko nie wiem jak?

Ktoś pomoże?

Rafał

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”