co i gdzie kupic? :)

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Cooper
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 251
Rejestracja: 03 gru 2007, 15:46
Lokalizacja: Silesia

#31

Post napisał: Cooper » 02 sty 2013, 18:30

kamar pisze:Nie wiem , nie znam maszynki.Na zdjęciu wygląda na obudowany ploterek. Konkretnego korpusu koniecznego do frezowania w hartowanym to ja tam nie widzę.
A i 50k obrotów wrzecionka chyba nie bardzo się nada. Tonę niby waży ale co tam tyle wazy to nie wiem.
Tego też nie wiem, na targach robiło wrażenie.
Z opisu wynika że to granitowo / stalowa konstrukcja i że przeznaczona do obróbki hartowanej stali jest.



Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#32

Post napisał: kamar » 02 sty 2013, 18:56

Cooper pisze:[
Z opisu wynika że to granitowo / stalowa konstrukcja .
Znaczy - kawałek profila przykrecony do kawałka nagrobka :) sorry, trochę kpię ale te wysokowydajne, wysokoobrotowe obróbki najlepiej wyglądają na yutubie. Na targach i prezentacjach juz mniej bo przeciez " nie mogliśmy odpowiednio zamocować maszyny na stoisku". W produkcji jeszcze gorzej bo cena freza w połączeniu z jego wytrzymałością przekracza wartość wykonanej roboty. Ale, co kto lubi.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#33

Post napisał: IMPULS3 » 02 sty 2013, 19:11

kamar pisze: wysokoobrotowe obróbki najlepiej wyglądają na yutubie.
I przede wszystkim moc wrzecion nie 2 KW tylko 20KW, wtedy możemy rozmawiać o wydajności maszyn, i waga kilka ton. :smile:


Cooper
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 251
Rejestracja: 03 gru 2007, 15:46
Lokalizacja: Silesia

#34

Post napisał: Cooper » 02 sty 2013, 19:57

Specjalistą od budowy maszyn nie jestem i ciężko mi polemizować co jest najlepszą opcją konstrukcyjną dla danego rozwiązania. Pozostaje mi zaufać, że producent który robi maszynki dłużej niż jestem na świecie wie co robi :) bo jeżeli nie to pewnie by go już dawno nie było.

Z punktu widzenia użytkownika takiej maszynki i na miejscu kolegi zakładającego temat ja wybrałbym to co w jakimś stopniu spełnia moje oczekiwania, skontaktował się z producentem/dystrybutorem, przesłał mu swój materiał i poprosił o wykonanie próby z dokumentacją techniczną.
Jeżeli próbka jest Ok, podane parametry obróbki wyglądają zadowalająco to umawiam się i jadę do niego by powtórzył taką próbę przy mnie na tym modelu maszyny na żywo i porównał sobie efekt. Wtedy mam pewność że rzeczywiście maszyna potrafi to zrobić a próba była wykonana rzeczywiście na danej maszynie a nie na innej, pożyczonej czy zlecona i że dana frezarka spełni moje oczekiwania i będzie dobrze służyć do zaplanowanego celu.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#35

Post napisał: IMPULS3 » 02 sty 2013, 20:07

Cooper pisze: Wtedy mam pewność że rzeczywiście maszyna potrafi to zrobić a próba była wykonana rzeczywiście na danej maszynie a nie na innej, pożyczonej czy zlecona i że dana frezarka spełni moje oczekiwania i będzie dobrze służyć do zaplanowanego celu.
I tak i nie, bo założmy że zrobię frezareczkę na prowadnicach tocznych ale gorszej jakości z lekkim luzem a żeby było na próbę dobrze to ściągnąłbym wózki ku sobie aby miały naprężenie i skasowany luz, więc próba by pewnie wyszła dobrze ale po czasie okazałoby się że maszynka to bubel.... :smile:
Więc oszukać też można jak się chce. :smile:


hecza
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 403
Rejestracja: 06 mar 2012, 13:25
Lokalizacja: Częstochowa

#36

Post napisał: hecza » 02 sty 2013, 21:49

Jak ktoś ma odpowiednio dużo kasy, to może sobie kupić mercedesa - ale jak potrzebowałem w swoich wałkach (2x7,5m + 2x4m) przebić się blisko 100 razy przez warstwę hartowaną by je powiercić i nagwintować to i tak żaden posiadacz mercedesa w mojej okolicy nie palił się do takiej pracy (oczywiście w tym przypadku bardziej chodziło o gabaryt niż twardość - ale ...).
Zrobiłem to na swojej pierwszej małej frezarce cnc (prezentowanej na forum).
Nie ma co demonizować - maszynkę do stali hartowanej można adoptować ze starej manualnej lub zrobić całkowicie nową, używając tylko odpowiednio masywnego materiału, a nie profili, które grają jak piszczałki organ kościelnych i prowadnic z wózkami bez luzów :wink: .
Oprócz maszyny ważne też są własne umiejętności.


Autor tematu
wronek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2007, 20:42
Lokalizacja: Jastrzebie

#37

Post napisał: wronek » 03 sty 2013, 08:25

Dzięki za odpowiedzi
Na chwile obecna sklaniam sie do nowej malej frezarzi cnc (Haas minimill czy cos podobnego)
Wiadomo ze troche kasy to kosztuje, testy napewno bede chcial wykonac przed zakupem sprzetu. Szukam jeszcze innych producentow/dystrybutowrow abymiec porownanie zeby nie kupic czegos co okaze sie bardzo zle :/


k2rak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 14 sty 2010, 08:25
Lokalizacja: Polska

#38

Post napisał: k2rak » 11 sty 2013, 13:09



MelkoR_CNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:15
Lokalizacja: Gliwice

#39

Post napisał: MelkoR_CNC » 26 mar 2013, 10:24

Pamiętam, że przy zakupie pierwszej frezarki zastanawialiśmy się nad Haas'em. Lecz te maszyny są za lekkie do frezowania w stali narzędziowej. Dlatego zdecydowaliśmy się na DM2418, maszyna była cięższa i na ofercie nie było 2 stron A4 dodatkowego wyposażenia, za które trzeba było płacić. Mamy serwis blisko, części zamienne są... Nasz kontrahent kupił Haasa i widzę, że nie jest w stanie przelecieć głowiczką z naszymi parametrami.


wawer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 347
Rejestracja: 30 kwie 2007, 14:29
Lokalizacja: Wawa

#40

Post napisał: wawer » 28 mar 2013, 19:46

Pamiętam, że przy zakupie pierwszej frezarki zastanawialiśmy się nad Haas'em. Lecz te maszyny są za lekkie do frezowania w stali narzędziowej. Dlatego zdecydowaliśmy się na DM2418, maszyna była cięższa i na ofercie nie było 2 stron A4 dodatkowego wyposażenia, za które trzeba było płacić. Mamy serwis blisko, części zamienne są... Nasz kontrahent kupił Haasa i widzę, że nie jest w stanie przelecieć głowiczką z naszymi parametrami.
Kolego nie do końca się zgodzę z tym co piszesz
ja pracuje na takim haasiku i bardzo często obrabiam stal NC11LV
Prawdą jest że nie są to super sztywne maszyny ale jeeli dobierzesz odpowiednie narzędzia i odpowiednio stworzysz program nie ma najmniejszego problemu z obróbką
na VF-2 frezowałem też kilka razy rowki w stali NC11LV 58HRc frezikiem fi 4 metodą trachoidalną i żarło aż miło . Rowek 6mm szeokości ap=4mm ae=0.1 S=5500/obr F2000
bardzo dobra oprawka wyważona do 25000obr .

A jeżeli twój znajomy nie może wyfrezować czegoś z takimi parametrami jak ty może ma maszynę skonfigurowaną do czego innego.?

Może wrzeciono które ma założone nie nadaje się dociężkiej obróbki.

a wracając do temau koegi to myślę że MINIMILL do małych detali jest ok
Jeżeli są to małe detale to może warto by poczytać też o takiej maszynce OM
HAAS OFFICE MILL

pozdr
Jeżeli uważasz że pomogłem kliknij :)

Pomagam w frezarkach HAAS
Tokarkach HAAS
Drutówkach MITSUBISHI
DRUTÓWKACH ACCUTEX
Świadczę usługi Obróbka skrawaniem, frezowanie, toczenie cięcie WEDM

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”