Znalezisko

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
coldhotforging
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 06 gru 2012, 19:55
Lokalizacja: Konin

Znalezisko

#1

Post napisał: coldhotforging » 13 gru 2012, 21:35

Witam,
W planach mam budowę swojej własnej frezarki o polu pracy około 200x200, rama bramowa(spawana, wyżarzana, frezowana). Jednak trafiło mi się coś takiego jak na fotkach(wendt ss50).

Jest to szlifierka? Chyba do ostrzenia pod różnymi kontami. Leży sobie na dworze pod wiatą i spokojnie rdzewieje. Wszystko co na zdjęciach mam po cenie złomu. Pierwsze wrażenie: biorę stolik teowy, frezuje z dołu i przyda mi się do mojej frezarki.

No ale pojawiły się pomysły, żeby może wykorzystać korpus widoczny na zdjęciach, tylko jak przeliczyłem wagę samej kolumny(210x210x grubość około 10mm) 24kg, to już do wynajmowanej kawalerki jej nie wstawię (dziewczyna mnie zabije).
Pojawiły się też myśli cięcia żeliwnego korpusu, no ale szkoda…Może zostawić sobie na przyszłość, albo komuś oddać..
Problem z tym wszystkim jest taki, że póki śnieg leży nie ruszę tego, pytanie do was: co z tego da się wykorzystać? Bardzo fajnie i płynnie chodzi górny odlew do którego przyczepiony był stolik teowy((Y) są tam jakieś prowadnice?


Niestety głowicy już nie było jak to znalazłem.

W sumie temat, napisany aby upewnić się że nie popełniam świętokradztwa traktując pozostałości tej maszyny kątówką i lepiej korpus wywieźć do babci do szopy na przyszłość?
pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#2

Post napisał: skrzat » 13 gru 2012, 21:55

ile za to chcesz? :D
Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!


Autor tematu
coldhotforging
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 06 gru 2012, 19:55
Lokalizacja: Konin

#3

Post napisał: coldhotforging » 13 gru 2012, 23:07

skrzat pisze:ile za to chcesz? :D
;) kupić to muszę w całości(mimo że wziąłbym np sam stolik) więc pewnie coś do wydania/oddania/wymiany będzie. No ale raczej nie całość ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”