Zakup Tokarki cnc-BEZPOŚREDNIO Z CHIN

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
przemek1981
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2012, 19:31
Lokalizacja: Płock

Zakup Tokarki cnc-BEZPOŚREDNIO Z CHIN

#1

Post napisał: przemek1981 » 20 lis 2012, 19:40

Witam
Jestem Przemek i jestem tu nowy,chciałbym poradzić się Was w sprawie kupna tokarki,znalazłem w sieci Chińską fabrykę i chciałbym kupić ich tokarkę bezpośrednio od nich,bo ceny są często od 40-60% niższe niż te same maszyny w Polsce z naklejkami naszych Firm,czy ktoś z Was miał styczność z ta firmą lub inną,jak wyglądają koszty sprowadzenia maszyny i wiarygodność takich firm?

chodzi mi konkretnie o fabrykę http://www.ycjixie.com/ProductShow.asp?ProBid=920

oraz o model http://www.ycjixie.com/ProductShow.asp?ProBid=1171

pozdrawiam i liczę na pomoc.


przemek

Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#2

Post napisał: WZÓR » 20 lis 2012, 20:01

A Serwis do maszyny też będziesz wzywał z Chin.... ? :grin:

p.s.
Zwróć się do tej firmy;
:arrow: http://digima.pl/ .... swego czasu (nie wiem jak teraz) handlowali ,,chińszczyzną''.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: bubels » 20 lis 2012, 20:05

Wiedza kosztuje. Jedni znają się na toczeniu inni na frezowaniu a jeszcze inni na imporcie z Chin.

Skąd wiesz że ta firma istnieje? Widziałeś firmę czy tylko stronę internetową? Widziałeś tą tokarkę?

Jaką masz pewność że spełnia specyfikację? Skąd pewność że spełnia CE i nie zatrzymają jej na cle?

Kto będzie to serwisował w Polsce?

Oki ryzyk fizyk - zakupiłeś wysyłają ty masz informacje że kontener jest gotowy do wysyłki kasa lub jej część poszła. Wchodzi w polski obszar celny - clisz, opłacasz VAT dostajesz kontener a tam kupa złomu. Jak będziesz dochodził swoich praw?

Wrzuciłem tylko kilka z setek problemów które mogą wystąpić. Nie chcesz zajmować się zawodowo importem to podaruj sobie bo to sparzenie będzie kosztowne.


Autor tematu
przemek1981
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2012, 19:31
Lokalizacja: Płock

#4

Post napisał: przemek1981 » 20 lis 2012, 21:29

Własnie ryzyko jest spore,rozmawiałem z przedstawicielem handlowym przez telefon,angielski łamany ale wiem że handlują z firmami z Polski,modele tej firmy można znaleźć też pod banderami polskich firm,podobne modele ma firma janus oraz ta tutaj
http://allegro.pl/tokarka-cnc-ze-skosny ... 75736.html
rozumiem że trzeba na tym zarobić ale przebitki sa ostre.dlatego szukałem na własną rękę
przemek


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: bubels » 20 lis 2012, 23:28

Skąd wiesz że persona z którą rozmawiałeś to producent? Robię stronę internetową, wklajem zdjęcia opisy katalogi, łamanym językiem mówię Tobie przez telefon "nas kliennnt naś pan" "bedziesz pan ziadowolony" - możesz śmiało zrobić przelew.


Co to znaczy ostra przebitka? Sprzęt trzeba magazynować promować, tłumaczyć dokumenty, instrukcje, jeździć na targi, serwisować.

Chińczyk nie ponosi żadnego z tych kosztów. Dodatkowo to jakiś szmaciarz skoro nie wiąże go umowa wyłączności z danym dystrybutorem na kraj.

Ale o czym ja mówię...... dziś idę polizać, pomacać do sklepu wracam do domu i klikam dumie zaoszczędzając parę procent. To dokładnie to samo tylko w innej skali.

To takie nasze polskie.

Nie miej mi za złe kolego ale z politowaniem patrzę na dzisiejszą polskość. Odmiana przez przypadki:

Ja godnie zarabiam.
On/Oni/Ono mnie oszukują - zdziercy.


Pawel Pawlicki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 225
Rejestracja: 13 maja 2006, 20:20
Lokalizacja: Różnie

#6

Post napisał: Pawel Pawlicki » 21 lis 2012, 01:57

Moja znajoma lata do Chin po różne pierdoły raz w miesiącu czasem częściej. Mówi że na początku się bała ale teraz luzik. I że się bardzo opłaca. Przy takich pieniądzach być może wycieczka Ci się też opłaci.
Popytaj na forum importerów z Chin:
http://www.forum.bigchina.pl/
może znajdziesz agenta albo firmę która Ci pomoże.
Wszyscy jesteśmy bardzo dojrzali dopóki ktoś nie przyniesie folii bąbelkowej.


Autor tematu
przemek1981
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2012, 19:31
Lokalizacja: Płock

#7

Post napisał: przemek1981 » 21 lis 2012, 06:06

bubels rozumiem twój punkt widzenia,ale na kilku maszynach jest szansa zaoszczędzić,wiem że targi tłumaczenia itd.ale jak jest alternatywa która mogę sprawdzić to czemu nie,ja nie twierdzę że mnie oszukują,tym bardziej że to nie bułki i nie idą na pniu a pracowników trzeba opłacić nawet jak nie idzie towar.dla mnie każdy pieniądz się liczy przy kilkudziesięciu pracownikach w firmie odczuwalny jest zakup maszyn o kilkadziesiąt % taniej.
serwisów jest w naszym kraju mnogo i wstępnie wiem że obsługują takie maszyny.
chyba rzeczywiście najlepiej będzie polecieć osobiście i załatwić to na miejscu.
przemek


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#8

Post napisał: Majster70 » 21 lis 2012, 07:18

Rzeczywiście, import z Chin może być opłacalny. Przypadek mojego odbiorcy ze okolic Szczecina: wytypowali 6 firm z Chin, szef zrobił sobie wycieczkę po zakładach. Kupili 4 tokarki ze sterowaniem i napędami Fanuca, jak na razie są zadowoleni, a mineły 3 lata. Ale z 6 wytypowanych fabryk 2 to byli handlarze, a 2 firmy - totalne dziadowstwo. Także ryzyko jest spore. Nabyłem chiński mikser do gumy, od firmy sprawdzonej w ten sam sposób. Moje zdanie pokrywa się z tym co mówi Bubels, kupowanie sprzętu za parę groszy na podstawie tylko strony internetowej to proszenie się o kłopoty.

Tak na marginesie, moim zdaniem twierdzenie, że jak ktoś na tobie zarabia to oszust bardzo źle o tobie świadczy. Możesz śmiało użyć np twierdzenia, że jest ździercą. Ale mówiąc o oszustwie, brzydko mówisz. Przy zły intencjach, ktoś mógłby nazwać Cię DEBILEM, bo skoro oburzasz się że jakaś firma chce zarabiać to pewnie ty chcesz dokładać do swojej produkcji, żeby ludzi nie OSZUKIWAĆ.

Być może jest to właśnie luka rynkowa do zagospodarowania, import obrabiarek CNC z Chin i sprzedaż z rozsądną marżą. Obawiam, się tylko, że "u innych trawa zawsze jest bardziej zielona", jak się weźmie za coś na poważnie, policzy koszty reklamacji, kredytu, serwisu, przeciąganych płatności itd to okaże się, że narzut wyjdzie podobny...


Autor tematu
przemek1981
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2012, 19:31
Lokalizacja: Płock

#9

Post napisał: przemek1981 » 21 lis 2012, 07:37

Gdybym był pewny to bym nie pytał tylko już zamawiał,wiem że jest ryzyko,nie mam nic do firm które chcą zarobić ale jeśli mam alternatywę,to poszukuje tańszego rozwiązania,jeśli to jest zbyt zawiłe to sobie odpuszczę,większość mnie interesujących modeli tokarek ma termin realizacji około 6mc mowa o tych z Polski. termin realizacji z chinach 60dni od daty przelewu zaliczki 30%.Aha i ja nie twierdze nigdzie że jak ktoś na mnie zarabia to jest oszustem,po prostu ma większą marżę i tyle,jak chce zapłacić mniej to szukam gdzie indzie,gdyby to była kwestia 5-10% nie zakładał bym nawet wątku na ten temat.
przemek


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#10

Post napisał: bubels » 21 lis 2012, 11:51

Skoro poważnie do tego podchodzisz to już wiesz jak spędzisz urlop. Przy okazji poznasz nową kulturę. I takie podejście do zakupu ma ręce i nogi.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”