poszukuję schematu kabla do połączenia sinumerika 805/laptop

Jeśli szukasz schematu urządzenia - napisz

Autor tematu
upblues
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2006, 11:27
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

poszukuję schematu kabla do połączenia sinumerika 805/laptop

#1

Post napisał: upblues » 30 lis 2006, 11:33

witam,

poszukuje schematu do połączenia laptopa do sinumerika 805 bo zwaliła mi się stacja i wyleciał system, musze go jakoś tam zapakować, mam stepa5 i oprogramowanie ale bida z kablem ( chodzi o RS-a )

pozdrofka
rafał



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 30 lis 2006, 15:49

Może tu cos znajdziesz : http://www.aggsoft.com/cnc-dnc/


Autor tematu
upblues
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2006, 11:27
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

#3

Post napisał: upblues » 01 gru 2006, 11:38

dzięki za link ale tam są tylko kable do sinumerika 802 lub 810 a mój jest 805 i nie wiem czy moge się pod któryś dopasować i jakie mogą być skutki zastosowania niewłaściwego kabla, czy po prostu nie zadziała czy coś może polecieć?:(

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#4

Post napisał: skoti » 01 gru 2006, 17:28

Twoje ryzyko :twisted: . Tak pobieżnie przejrzalem schematy kilku kabli do Sinumerika i nie zauważyłem między nimi różnic . Może dokładne sprawdzenie wykaże jakieś różnice w połączeniach . Jak bym był na twoim miejscu to sprawdziłbym dokładnie i jeśli nie ma różnic to bym zaryzykował :wink:


Autor tematu
upblues
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2006, 11:27
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

#5

Post napisał: upblues » 02 gru 2006, 20:37

to powiedz mi jeszcze tylko druchu co oznacza "handshake" bo kabelek może być bez tego lub z płęnym tym ? no bo to chyba nie chodzi o uscisk ręki:) CO do ryzyka to moja zdanie jest ze co najwyżej nie zadziała ale raczej sie nie powinno nić zwalić ale pewności też nie mam. A jak zwale coś to spojrzenie ojca będzie bezcenne reszte naprawie wszystko z kary mastercard:)

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#6

Post napisał: skoti » 02 gru 2006, 22:26

Język angielski to nie jest moja mocna strona :razz: a tym bardziej techniczny . Ale myślę ze wszystkowiedząca wiedźma Ple-Ple zna odpowiedz . :mrgreen: Dla nie wtajemniczonych wiedźma Ple-Ple ma tez inne imie czyli "Google" .


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#7

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 03 gru 2006, 00:48

informacje pochodza ze strony
http://en.wikipedia.org/wiki/Serial_cab ... andshaking


mowiac bardzo ogolnie " no handshaking "to kabel z trzema polaczonymi pinami. "full handshaking" ma polaczone wszystkie piny.

No handshaking
The most simplistic type of serial cable. This cable has only the data and signal ground wires connected. All of the other pins have no connection. With this type of cable flow control has to be implemented in the software. The use of this cable is restricted to data-traffic only on its cross connected Rx and Tx lines. This cable can also be used in devices that do not need or make use of modem control signals.

one end other end
(DTE) (DTE)
TxD ------------ RxD
RxD ------------ TxD
GND ------------ GND



Loop back handshaking
Because of the compatibility issues and potential problems with a simple null modem cable, a solution was developed to trick the software into thinking there was handshaking available. However, the cable pin out merely loops back and does not physically support the hardware flow control.

This cable could be used with more software but it had no actual enhancements over its predecessor. The software would work thinking it had hardware flow control but could suddenly stop when higher speeds were reached and with no identifiable reason.


Partial handshaking
In this cable the flow control lines are still looped back to the device. However, they are done so in a way that still permits Request To Send (RTS) and Clear To Send (CTS) flow control but has no actual functionality. The only way the flow control signal would reach the other device is if the opposite device checked for a Carrier Detect (CD) signal at pin 1. As a result only specially designed software could make use of this partial handshaking. Software flow control still worked with this cable.


Full handshaking
This cable is the most expensive of the serial cables because it has full wiring and pin-outs. This cable is incompatible with the previous types of cables hardware flow control, due to a crossing of its RTS/CTS pins. With this cable and the suitable software to take advantage of it, the cable is capable of much higher speeds than its predecessors. It also supports software flow control.

full handshake cable, and is used when both ends are doing hardware handshaking:

one end other end
(DTE) (DTE)
TxD ------------ RxD
RxD ------------ TxD
RTS ------------ CTS
CTS ------------ RTS
DCD -+---------- DTR
DSR -'
.....................,- DSR (musialem dopisac kropki bo ucieka do lewej)
DTR ----------+- DCD
GND ------------ GND

oznaczenia
1 DCD - Data Carrier Detect in
2 RxD - Recieve Data in
3 TxD - Transmit Data out
4 DTR - Data Terminal Ready out
5 GND - Ground -
6 DSR - Data Set Ready in
7 RTS - Request to Send out
8 CTS - Clear to Send in
9 RI
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Schematu”