Mini Tokarka EINHELL MTB 3000

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.
Awatar użytkownika

rudzik6
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 376
Rejestracja: 16 paź 2006, 22:52
Lokalizacja: pod Olsztynem
Kontakt:

#41

Post napisał: rudzik6 » 20 lis 2006, 15:22

Ja też to traktuje jako sprawe przejściowa..ale taki kątownik sie przyda i równiez do frezarki/wiertarki. Ja mam posuw 40mm nie wiele (w pionie). Kąbinuje aby przystosowac wiertarkę do frezowania i stoliki od tokarki (nad tokarką)..ale docelowo kupie frezareczkę...zresztą zobacze ..może nie koniecznie....A możesz przesłac fotkę kątownika, wymiary? Bez tego wzmocnienia odczuwałes ,ze się gnie? Co robiłes, jakie detale na tym przystosowaniu?

Wiesiek


próbuję budowac rower 750W, skuterek 2kW, samochodzik 2x10kW DC ETEK RT) http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek

Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#42

Post napisał: senio » 20 lis 2006, 19:40

rudzik6 pisze:A możesz przesłac fotkę kątownika, wymiary? Bez tego wzmocnienia odczuwałes ,ze się gnie? Co robiłes, jakie detale na tym przystosowaniu?
W zasadzie to frezowałem jakieś pi***ołki. Kiedyś potrzebowałem zrobić rowek pod klin w wałku brązu. Brakło mi posuwu to się wkurzyłem i kupiłem frezarkę bo i tak często mi potrzeba coś frezować dłuższego niż zasięg tej przystawki, a frezerów znajomych w okolicy nie mam. Podpatrzyłem taką przystawkę w którymś z linków podanych wyżej. Zrobiłem ją po najmniejszej linii oporu dorabiając tylko ten kątownik a jako oś pionową wykorzystałem podłużną cześć stołu krzyżowego tokarki. Nie mam tego kątownika obfotografowanego ale nie jest to duże urządzenie bo robiłem je do mojej mini tokarki Einhell pod wymiar oryginalnej części stołu krzyżowego tokarki. Raczej to jest zabawka niz urządzenie do frezowania i do moich potrzeb nie zdało egzaminu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”