Wykrawarka manulana

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
noname79
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 87
Rejestracja: 07 lis 2009, 22:43
Lokalizacja: Toruń

Wykrawarka manulana

#1

Post napisał: noname79 » 03 cze 2012, 16:04

Witam.
Będę potrzebował do małoseryjnej produkcji wykrawarkę w profilach stalowych. To co widzę w ofercie, do wykrawarki CNC, ceny ponad 40k. Ja będę potrzebował wykrawać ok 100 otworów miesięcznie, może więcej. Pomyślałem aby coś takiego skonstruować na bazie prasy mimośrodowej. Czy dobrze rozumuję? Czy coś takiego by się sprawdziło? Ma ścianka do wykrojenia to 2mm.
Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

jarenio
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 672
Rejestracja: 06 paź 2008, 22:48
Lokalizacja: TJE/KR
Kontakt:

#2

Post napisał: jarenio » 04 cze 2012, 15:15

Oczywiście że się da, sam mam tak przerobioną prasę mimośrodową ;)
Przy tak małej produkcji może lepiej to zlecać ??
Profesjonalne firmy robią to naprawdę tanio, niestety cena narzędzia jest czasami niesamowita. Ja bym chciał może trochę drożej, ale za okrągłe narzędzie zapłacisz grosz, a jak byś decydował się na dłuższa współpracę, to byśmy się dobrze dogadali.
Wykrawam tylko w paskach blachy do około 200mm szerokości, mogę też pogiąć i pomalować element proszkowo.
Na wykrawarkach marudzą jak byś chciał robić z blachy już malowanej, u mnie jest ok, teraz nawet miałem takie zlecenie i wyszło pięknie.


EDIT
trochę się zapędziłem w odpowiedzi
wykrawanie w profilu.... trochę ciężko to widzę, bo wykrojnik składa się z 2. części, bolca i dziurki :) bo i jedno, albo drugie (raczej dziurkę) musiał byś włożyć do środka profila. Jak dla mnie czarna magia
Prościej było by wykroić otwory w blasze i pogiąć, niestey jak to ma być profil to musiał byś znaleźć kogoś z odpowiednim narzędziem
Pozdrawiam; Jarek


Autor tematu
noname79
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 87
Rejestracja: 07 lis 2009, 22:43
Lokalizacja: Toruń

#3

Post napisał: noname79 » 04 cze 2012, 18:58

Niestety nie znam żadnej firmy z taką maszyną w Toruniu i okolicach. Koszt prasy nie jest duży, używana mała prasa ok 5000zł. To muszą byś gotowe profile stalowe, kwadratowe lub prostokątne. Masz rację to działa właśnie tak, że w środku mamy coś w rodzaju pilota, a od góry idzie wykrojnik z prasy.

Awatar użytkownika

jarenio
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 672
Rejestracja: 06 paź 2008, 22:48
Lokalizacja: TJE/KR
Kontakt:

#4

Post napisał: jarenio » 05 cze 2012, 08:28

A pytałeś o koszty na laserze ?? Może tak będzie prościej i taniej
Zrobienie takiej maszyny do profili to ciężka sprawa. Odpowiednio sztywne ramie na wykrojnik i zachowanie centrowania to wyzwanie, do tego wysokość takiego narzędzia musi być praktycznie identyczna z wnętrzem profilu.
Pozdrawiam; Jarek


Autor tematu
noname79
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 87
Rejestracja: 07 lis 2009, 22:43
Lokalizacja: Toruń

#5

Post napisał: noname79 » 05 cze 2012, 08:40

Nie, maszyny nie chcę budować. Pytam, czy można do tego wykorzystać prasę mimośrodową. Czy to jest ta sama zasada działania. Laser to ostateczność. Detali nie mam dużo, ale potrzebna jest elastyczność. Na laserze potrzebna jest powtarzalność i raczej spore ilości.


slawkko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2012, 13:13
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

#6

Post napisał: slawkko » 05 cze 2012, 11:23

Możesz wstawić rysunek, jakie to mają być profile, średnica otworu.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#7

Post napisał: RomanJ4 » 08 lip 2016, 12:53

noname79 pisze:Nie, maszyny nie chcę budować. Pytam, czy można do tego wykorzystać prasę mimośrodową. Czy to jest ta sama zasada działania. Laser to ostateczność. Detali nie mam dużo, ale potrzebna jest elastyczność. Na laserze potrzebna jest powtarzalność i raczej spore ilości.
Jeśli to taka półamatorszczyzna, to nie myślałeś może o wykrojniku/wykrojnikach i taniej prasce hydraulicznej 12÷50+ ton (np napędzanej sprężonym powietrzem lub ręcznie)?
Szybka co prawda nie jest, ale jeśli to nie akord...
http://www.promapl.pl/produkt,1973,Pras ... zna_50_Ton
https://www.google.pl/search?q=prasa+hy ... 21&bih=664
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”