trumpf 3030

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

ule
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2010, 19:22
Lokalizacja: Chełm Śląski

#11

Post napisał: ule » 25 kwie 2011, 09:39

u nas zdarz sie palic zardzewiałą blachę i prawie zawsze ja troche pospawa (zaszlakuje) wiec krawedz ciecia nie jest idealna



Tagi:


juziOOOO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post napisał: juziOOOO » 25 kwie 2011, 10:29

JA bym to zrobil tak...czyszczenie soczewki w glowicy 5'' dysza 0.8 badz 1 jak palisz Tlenem,Azot dysza 1.4,1.7 potem centrowanie Tapeshot i kalibracja,sprawdzenie tabeli czy masz wlasciwa,przedmuch na 8Bar okolo 2mni i wykonanie probki Countor Cuting,jezeli dalej bedziesz mial tosty zakladajac ze blacha jest prosta bez rdzy,to czeka Cie wymiana luster w rezonatorze poniewaz moga sie juz powoli przepalac i nie daja rady wytworzyc odpowiedniej energi by przepalic blache,filtry wody i filtry w ukladzie chlodzenia raczej odpadaja...tez moze sie zdarzyc tak ze masz zle parametry w tabeli...


Autor tematu
waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#13

Post napisał: waldemas1 » 28 kwie 2011, 09:00

Witam wracając do tematu mamy obecnie serwis , na razie poszły 4 lustra (małe w palenia i rysy, w sumie to można na nich ciąć , ale jak padnie gorzej to kto mi pozwoli serwis wezwać po serwisie , no najwyżej na mój koszt, (małe to one były dla mnie ,który oszczędza na wszystkim ha ha ,) rozjechana maszyna jedna stopa puściła , dziękuje za prasy 250 ton na powietrze co opuszcza suwak 60 razy na minutę .Poziomowanie .Do tego doszedł zawór od focusa .Dzięki za wszelkie odpowiedzi .Zobaczymy czy będzie lepiej (na razie już jest poprawa).

Niestety poprawy jako takiej brak nie wiem w czym problem poszerzanie wiązki trwa ,czym problem nie wiadomo .!
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .


jarek678
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:26
Lokalizacja: Witoszów

#14

Post napisał: jarek678 » 22 cze 2011, 19:59

waldemas1 napisz czy ci to dziala czy nie :cool:


Autor tematu
waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#15

Post napisał: waldemas1 » 24 cze 2011, 23:21

jarek678 pisze:waldemas1 napisz czy ci to dziala czy nie :cool:

Ogólnie rzecz biorąc maszyna eksploatowana non stop 7 dni na trzy zmiany od trzech miesięcy . Działa , ale ja jestem strasznie uczulony na wszystko.Mała skaza a ja wariuję.
Mam pytanie do wszystkich laserowców jakie macie sprężarki doprowadzające powietrze
firma , model i jakość pracy (brak oleju lub dostatek jego w tym czynniku).
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .


jarek678
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:26
Lokalizacja: Witoszów

#16

Post napisał: jarek678 » 26 cze 2011, 12:53

atlascopo 4 szt srubowe chodza 24/24 zdrza sie olej na filtrach od lasera

poz Jarek


Autor tematu
waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#17

Post napisał: waldemas1 » 13 lut 2012, 18:01

Czy jesteście w stanie wytłumaczyć dla mnie jak stworzyć własną tabelę i przypisać do niej program . Jakie zmiany parametrów w tych tabelach dają najlepsze wyniki.Co zmieniać oprócz gazu i focusa .Jak zmienić tabelę by ciąć blachę głowicą 7,5 cala zamiast 5 cali jeśli jest przypisana do programu. :sad:
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .


prima
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 15 sie 2010, 21:35
Lokalizacja: kraków

#18

Post napisał: prima » 14 lut 2012, 22:47

Witam
Najprościej zrobić własną tabelę poprzez skopiowanie istniejącej oczywiście ze zmienioną nazwą według swojego gustu, potem żeby ją użyć należy posłużyć się edytorem NC i przeedytować każdy podprogram "programu głównego" (używając opcji szukaj zmień /dalej). Edytor NC daje ciekawe możliwości bo oprócz możliwości zmiany tabeli daje możliwość zmiany wpaleń, kolejności, odległości itp
W temacie cięcia 7.5 zamiast 5 trzepa porównać sobie tabele i poprzez analogie je zmieniać i potem w trakcie cięcia weryfikować te zmiany.
Dziwi mnie że kolega Waldemas pomimo swojego stażu drepcze w miejscu jeśli chodzi o cięcie niestandardowe, jak już pisałem wystarczy sobie wrzucić coś na ruszt i ciąć a efekty przyjdą same - wystarczy tylko dodać sobie odwagii :)
Pozdrawiam
prima


Autor tematu
waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#19

Post napisał: waldemas1 » 15 lut 2012, 18:13

prima pisze:Witam
Najprościej zrobić własną tabelę poprzez skopiowanie istniejącej oczywiście ze zmienioną nazwą według swojego gustu, potem żeby ją użyć należy posłużyć się edytorem NC i przeedytować każdy podprogram "programu głównego" (używając opcji szukaj zmień /dalej). Edytor NC daje ciekawe możliwości bo oprócz możliwości zmiany tabeli daje możliwość zmiany wpaleń, kolejności, odległości itp
W temacie cięcia 7.5 zamiast 5 trzepa porównać sobie tabele i poprzez analogie je zmieniać i potem w trakcie cięcia weryfikować te zmiany.
Dziwi mnie że kolega Waldemas pomimo swojego stażu drepcze w miejscu jeśli chodzi o cięcie niestandardowe, jak już pisałem wystarczy sobie wrzucić coś na ruszt i ciąć a efekty przyjdą same - wystarczy tylko dodać sobie odwagii :)
Pozdrawiam

Niestety czas nas goni praktycznie nie ma czasu na zwykłe poprawki a co mówić o testach naukowych już kilka razy próbowali zrobić akord skończyło się na normach tzw. minimum zadowolenia nie czepiania się.Tak to jest jak w firmie gdzie jest 1 maszyna a zamówień na dwie do trzech.I kombinują przerabiać detale na prasy żeby robiło 3-5 ludzi zamiast jedna maszyna i 1 człowiek , bo mówią że taniej.
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .


prima
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 15 sie 2010, 21:35
Lokalizacja: kraków

#20

Post napisał: prima » 15 lut 2012, 22:03

Witam
Takie niestandardowe cięcie nie jest aż takie skomplikowane - jednak nie ma co ukrywać że cienkie blachy wycięte gł. o ogniskowej 7,5" wyglądają inaczej niż te wycięte gł o ogniskowej 5" (te różne ogniskowe dają różną szerokość szczeliny cięcia). Według mnie tak można ciąć w awaryjnych sytuacjach. W najnowszych trumpfach jest jedna głowica do wszystkiego tam operator już nie ma wytchnienia przy zmianie głowicy i dopiero wtedy nie ma na nic czasu :(
Daje linka do stronki amerykańskiej trumpfa gdzie jest pokazana animacja gdzie głowice 3,75" ; 5" ; 7,5" są zastąpione tą jedną głowicą uniwersalną widać tam fajnie jak zmiana ogniskowej zmienia grubość, szerokość szczeliny cięcia.
http://www.us.trumpf.com/products/machi ... ategy.html
Pozdrawiam
prima

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”