Jestem elektronikiem a na obróbce skrawaniem chyba nie uważałem

Reczne smarowanie jest "dobre" jak masz wyfrezowac jedna dziurkeprokopcio pisze:...Czym mogę ręcznie smarować/chłodzić (denaturat) ? Nie zależy mi na jakości krawędzi - bardziej zależy mi na parametrach które nie będą "katować" narzędzi.
Tak, na stronę umiem wejśćWZÓR pisze:Link pobrałem z ,,archiwum''
https://www.cnc.info.pl/to...0970.htm#155565
Ten działa :
http://www.4metal.pl/firm...trony_glownej=0
na próbę to właśnie miałem (przeszłość) takie frezy i :oprawcafotografii pisze:Na probe mozesz upolowac frezy po 10-20zl na allegro.
więc po to założyłem ten temat. po smarowaniu/chłodzeniu denaturatem jest lepiej ale nie chcę eksperymentować a zwłaszcza wydać więcej kasy niż te 10-20zł za NIEODPOWIEDNI frez. Nie wykonuję wiele prac w alu więc nie będę automatyzował chłodzenia i podam je ze strzykawkioprawcafotografii pisze:teoretycznie da sie dobrac parametry etc i jechac na sucho
- sam sie tak meczylem. Ale to krotka pilka - i tak za dlugo sie nie
pofrezuje...
Mogę się założyć , że wcale nie zaglądałeś do katalogu....prokopcio pisze:.... Obróbka ma polegać na wierceniu otworów i "fasolek" 2,5-6mm frezem 2,4mm, wybieranie gniazd frezem 4mm lub 8mm, "cięcie" ścianek max 5mm. Czy możecie powiedzieć jakie frezy będą najodpowiedniejsze żeby można było nimi wjeżdżać osiowo oraz jakie parametry - obroty - posuwy robocze XY i Z /...
Tak, na stronę umiem wejśćale myślałem, że podałeś link do konkretnego frezu... Który jest do moich potrzeb ?
zawsze pies pogrzebany... do każdego frezu potrafię znaleźć dane techniczne itp. ale nie potrafię mimo Twoich wskazówek zrobić tego odwrotnie - znam/podałem wszystkie dane mnie interesujące i wg katalogów itp znalazłbym pewnie z 20 frezów pasujących -> ale który mam wybrać nadal nie wiem. Mogę zapytać wprost ?WZÓR pisze:znajdziesz tam wiele informacji na temat wybranego frezu , które się Tobie przydadzą.