Ulepszanie Staliwa L70H2GNM pierścienie bieżne do młynów węg

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
Jerry1981
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2011, 13:15
Lokalizacja: Rzeszów

Ulepszanie Staliwa L70H2GNM pierścienie bieżne do młynów węg

#1

Post napisał: Jerry1981 » 25 maja 2011, 13:25

Witam !!!
Mam problem z ulepszanie tegoż staliwa L70H2GNM. Dokładnie chodzi o uzyskanie w miare jednakowego rozkładu twardości na bieżni piersciena do młynów. Po hartowaniu i ochładzaniu na powietrzu uzyskujemy zbyt duże róznice twardości na powierzchni bieżni. Czy ktoś mógłby pomóc pilneeee??????



Tagi:


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#2

Post napisał: lolo2 » 30 maja 2011, 19:52

Jak badasz tą twardość?

Spróbuj zbadać twardość w bardzo krótkich odstępach - kilku milimetrów i powiedz czy też twardość ma duże rozbieżności?

Jeżeli są to znaczy że źle hartujesz w sensie że pierwiastki wydzielają się na granicy ziaren.

Wina może być w zbyt wysokiej temp, czasie wygrzewania, nierównomiernym chłodzeniu, poza tym jak masz już źle zahartowane (jeżeli doszło do koagulacji pierwiastków) to może być problem z odzyskaniem poprawnej struktury.

A poza tym hartowanie i studzenie to nie nazywa sie Ulepszanie cieplne :) Aby było ulepszanie musiałbyś to jeszcze raz nagrzać do temp 300 - 500 stopni.


Autor tematu
Jerry1981
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2011, 13:15
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Post napisał: Jerry1981 » 01 cze 2011, 23:37

Dzięki za zainteresowanie się tematem:)

Twardość była badana w rożnych miejscach nawet w niewielkich odległościach (te twardości w krótkich odstępach były ok tzn. były zbliżone do siebie) natomiast w różnych miejscach oddalonych od siebie były rozrzuty ale to mogło być spowodowane złym nadmuchem powietrza i dlatego chciałem zapytać czy nadmuch powietrza z mgiełką z wody dał by pozytywny rezultat. A jeśli chodzi o ulepszanie to nie sprecyzowałem dokładnie ponieważ nie napisałem że był odpuszczony dwukrotnie najpierw niskie odpuszczanie później z wykorzystaniem twardości wtórnej które to trochę zmniejszyło te różnice ponieważ po hartowaniu były bardzo znaczne rzędu nawet 100 jednostek HB

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”