MACH 2

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

MACH 2

#1

Post napisał: kubus838 » 03 kwie 2011, 19:36

Witam
Frezarka złozona odpalona zainstolowałem oprogramowanie mach 2 (słaby komputer). Po odpaleniu zestawu wszystkie osie pracuja cicho bez szarpnięć i trzasków. Tu pojawia sie problem kiedy importuje plik dxf (ściągniety ze cnc.info) i kompiluje do g-codów, na czarnym polu programu pojawią się to co ma byc frezowane i przyciskam "start" i niespodzianka głowica jedzie w kierunku krańcówki i frezarka sie zatrzymuje po zresetowaniu stoi i czeka jak ponowie "start". Tu mam pytanie do kolegów mądrzejszych ode mnie. Czego jeszcze nie ustawiłem lub żle ustawiłem, że frezarka prubuje wyjechać poza obszar roboczy i staje na krańcówce?Czy coś pomieszałem z obszarem roboczym? Proszę o wyrozumiałość jestem laikiem w tym temacie.
robert



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 03 kwie 2011, 19:52

zmien kierunek osi maszyny, bo być może program jedzie dobrze, ale maszyna reaguje według ustawien, czyli tak gdzie jest plus i minus danej osi,
mozesz je zamienić w zakładce motor rewersals
http://www.akcesoria.cnc.info.pl/mach2_konfig.htm
odhaczając odpowiedniego ptaszka w która stronę jest plus a w ktorą minus osi
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


bateryjka
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 220
Rejestracja: 03 wrz 2008, 18:14
Lokalizacja: Opolskie

#3

Post napisał: bateryjka » 03 kwie 2011, 21:31

Może współrzędne rysunku są poza obszarem roboczym maszyny.
Zerknij na PW.


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 04 kwie 2011, 00:53

Witam
Ten element wprowadziłem do macha ale jest on troche z wielki. Ja mam rozmiar stołu z40 y30. Jeśli Kolega napisze jak mam to zmiejszyć będę bardzo wdzieczny. Ale już znalazłem jeden błąd i go skorygowałem.
robert

[ Dodano: 2011-04-05, 11:40 ]
Witam
Test który wrzuciłem do macha bardzo ładnie się rozrysował (na razie sie rozrysował ponieważ właśnie składam uchwyt do wrzeciona). Oczywiście osie i funkcje zostały pozmieniane i maszyna już pracuje normalnie. Mam jeszcze jedno pytanie. Jakiego programu moge użyć do projektowania elementów, napisów, grawerowania wklęsłego i wypukłego? Chodzi oto aby program był w języku polskim, i mało skomplikowany czyli taki dla laików. Oczywiście może to być wersja demo. Autocad opada. Unigrafiksa ma mój szef co prawda skończyłą się licencja testowa i czekamy aż szef zakupi wersje uzytkową. Oczywiście chodzi o prgram cam-owski.
robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”