Wyskakujące żółte karteczki

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu CNConv
Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4699
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Wyskakujące żółte karteczki

#1

Post napisał: pitsa » 02 sty 2011, 12:38

Jak zarządzacie informacjami o tym co wykonaliście/wykonujecie na swoich maszynach? Zeszyty, notatnik w komputerze, wszystkie parametry w głowie?

Automatyczne zapisywanie konfiguracji każdego pliku plt bardzo ułatwia zarządzanie projektami. Po dłuższym korzystaniu z tego programu widzę, że to świetne rozwiązanie. Warto wszystko mieć bezpośrednio w programie, nawet notatki!

Gdyby tak można było w programie dopisywać krótkie informacje tekstowe do każdego pliku konfiguracyjnego, zamiast przyklejać żółte karteczki do monitora?

Włączenie notatnika wyłączałoby na przykład podgląd (zmniejszając obciążenie procesora). Ewentualnie mógłby wyświetlać się podgląd statyczny wykonywanego rysunku.

Tak sobie wyobrażam ten bajer:

Obrazek

Obrazek




prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#2

Post napisał: prokopcio » 06 sty 2011, 10:29

Witam i życzę Wam Wszystkiego Naj w Nowym Roku a przede wszystkim dużo sukcesów...

pitsa -> nie do końca rozumiem o co Ci chodzi, można jaśniej ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4699
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#3

Post napisał: pitsa » 06 sty 2011, 10:54

Nic takiego, głośno myślałem o tym jak zarządzać informacją o parametrach pracy. Fajnie informacja o ostatniej konfiguracji sama się zapisuje, ale jak pamiętać inne ustawienia? Oczywiście można każdą konfigurację zapisać w plikach kon o nazwach innych niż plik plt. Jednak gdy z czasem nazbierają się tego setki to się można pogubić.

Również zwykłe karteczki też mogą gdzieś się zapodziać. Gdy wszystko jest w jednym miejscu może łatwiej panować nad informacją.

Przykład: detal robiony jest w różnych materiałach, które wymagają innych prędkości. Gdyby notatnik był bezpośrednio w programie, to do każdego pliku można zrobić zwartą informację np.

sklejka - frez 2, XY:128, zagłębianie: 0,2
włącz wyciąg na "3"

plexa - frez 2, XY:122, zagłębianie: 0,1
włączy wyciąg na "2"

dla firmy X zrobić wolniej na 120, bo oni chcą superjakości!


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#4

Post napisał: prokopcio » 06 sty 2011, 11:07

Myślę, że to przerost formy nad treścią :) lepiej mieć katalogi dla konkretnych firm a w nim plik nawet te same HPGL pod nazwami "detal_sklejka.plt" i "detal_pleksa.plt" ... To tylko przykład....

Włączy wyciąg na 1 / 2 ???

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4699
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#5

Post napisał: pitsa » 06 sty 2011, 13:41

prokopcio pisze: przerost formy nad treścią :)
OK, za bardzo kombinuję. Po wprowadzeniu informacji o pliku *.kon prościej już się nie da zrobić. :)


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#6

Post napisał: prokopcio » 14 lut 2011, 09:50

Zrobione (od wersji 12.0) :)
Bardzo przydatna rzecz, są dwie karteczki - notatnik i druga - podstawowe informacje o projekcie :)


model_aZ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2007, 22:18
Lokalizacja: Kraków

#7

Post napisał: model_aZ » 16 lut 2011, 21:11

Witam
Skoro mowa o udoskonaleniach mam pytanie; czy byłby to duży problem aby dorobić jakiś klawisz skrótu dla funkcji uruchomienia programu. Chciałbym wykonywać ten sam program i eliminacja myszki byłaby wskazana.


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#8

Post napisał: prokopcio » 16 lut 2011, 21:33

model_aZ pisze:Witam
Skoro mowa o udoskonaleniach mam pytanie; czy byłby to duży problem aby dorobić jakiś klawisz skrótu dla funkcji uruchomienia programu. Chciałbym wykonywać ten sam program i eliminacja myszki byłaby wskazana.
Witam.
już zrobione :) proszę jeszcze o cierpliwość - cały czas coś mi przeszkadza, abym zakończył wersję i umieścił do pobrania a to góra 2h, których nie mam....

[ Dodano: 2011-02-16, 21:34 ]
ktoś coś jeszcze sobie życzy? :lol:


pulek
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 95
Rejestracja: 14 paź 2009, 12:13
Lokalizacja: NWM

#9

Post napisał: pulek » 16 lut 2011, 21:46

prokopcio pisze:ktoś coś jeszcze sobie życzy? :lol:
(Skanowanie "ręczne") - zapis aktualnych współrzędnych do pliku :) tak, żebym nie musiał do prostych i mało precyzyjnych prac grzebać się w programie graficznym, mierzyć detale itp - często potrzebuję np. wyciąć prostokątny otwór, powiercić dziurki i obszlifować miejsca, gdzie powstają zadziory - zamiast obrys detalu (dość skomplikowany do narysowania) przerysowywać do programu graficznego, rozmierzać otwory itd - wystarczyło by :
1. Zamontować detal
2. Jechać narzędziem ręcznie do punktów przez które ma narzędzie przejechać
3. klawiszem skrótu zapisywać pozycję do pliku
4. Cisnąć start :)
5. Wymienić detal
6. Cisnąć start
7. Wymienić detal
8. Cisnąć start :)
9.
10.
itd....

Super np. do polerowania itp - nie trzeba przecież dokładnej pozycji, nie mówiąc już o trudności dobrania ścieżki "osi" polerki aby docisk był odpowiedni.

to tak tylko do przemyślenia ;)


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#10

Post napisał: prokopcio » 16 lut 2011, 21:50

pulek pisze:(Skanowanie "ręczne") - zapis aktualnych współrzędnych do pliku :)
Ależ już to zrobiłem, pisałeś mi o tym (nie tylko Ty, zresztą)... tyle, że miałem to troszkę inaczej pomyślane i wydaje mi się Twój sposób o wiele wygodniejszy więc chyba to troszkę przerobię (mi też się przyda)...

ale w sumie to jest temat o żółtych karteczkach więc lepiej o takich sprawach gadać w "Najważniejsze funkcje, których brak" ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNConv”