kłopoty z palnikiem plazmowym

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
josef76
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2006, 22:21
Lokalizacja: radomsko

kłopoty z palnikiem plazmowym

#1

Post napisał: josef76 » 11 maja 2006, 22:51

Witam ponownie i dzieki za okazane zainteresowanie, porady okazały sie trafne faktycznie palnik był zamocowany minimalnie nie w osi i robił małe podciecie z jednej strony a co do nagaru i klopotu z cieciem pomogła wymiana głowki palnika padła bardzo szybko.
Jesli nie macie nic przeciwko to wykorzystam was raz jeszcze :) kotos moze ma jakies sugesteje co do wyboru dobrego palnika cnc?
Obecie plazma wycinamy blache do gruboości 6 mm mamy teraz na próbe palnik bodajze Diamant (ale głowy sobie nie dam uciac) jednak z tego co widac to jest on bardzo wrazliwy na wysokosc zapłonu i ogólnie zmiany wysokości podczas ciecia.
Parametry pracy cisnienie powietrza do przedmuchu około 5 atm, prad 50 amper i jak mówiłem grubośc blachy do 6 mm. Na obecnym palniku blacha 4-5 przy interpolacji liniowej na powyzszych parametrach jechała 1800 mm/minute i efekt koncowy był dobry ale niestety z tym palnikem chwile radości trwaja krótko :)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2006, 11:21 przez josef76, łącznie zmieniany 2 razy.



Tagi:


Mariusz H.
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 15 cze 2004, 18:59
Lokalizacja: KrakĂłw/Bia?ystok

#2

Post napisał: Mariusz H. » 12 maja 2006, 08:27

Czy można nieco więcej informacji.
TZN jaka plazma (powietrze, CO2,...), jakiej mocy i co nią tniecie.
Miło by było gdybyś dorzucił jakąś fotke jak jest to możliwe.


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#3

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 12 maja 2006, 13:00

nie wiem jak w plazmie, ale w laserze c02 jesli promien nie jest ustawiony centralnie w dyszy to ma tendencje do "paprania" jednej strony zaleznie jak promien jest przesuniety. latwo to rozpoznac podczas przebijania sie przez blache bo wowczas iskry sypia tylko w jedna strone a nie symetrycznie we wszystkich kierunkach.
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#4

Post napisał: gmaro » 12 maja 2006, 13:10

josef76 pisze:trakcie pracy pojawia sie natomiast pewien problem w trakcie suwu roboczego po osi x stołu maszyna ciagnie po blasze nagar nie docina i sypie iskrami, natomiast po osi y idzie oki
ja bym zrobił tak :
- zwiększ amperarz lub zmniejsz prędkość posuwu czasem się to zdarza podczas gdy prędkość jest za duża samego palenia blachy oczywiście wszystko zależy od grubości materiału palonego,
- ewentulanie sprawdz dysze i katode:) czasem dysza ma wade już fabryczną , miałem taki przypadek
- wysokośc 2-5 mm powinna być utrzymana

....a odnośnie samego czujnika pojemnościowego to się sprawdza doskonale w praktyce i napewno sie to przyda:)
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


rokare
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 162
Rejestracja: 27 gru 2005, 13:19
Lokalizacja: okolice Radomia

#5

Post napisał: rokare » 13 maja 2006, 00:51

ja polecam palniki maszynowe firm Kjelberg, Cebora albo Hypertherm. a z firmą "Diamant" nie miałem doczynienia
hmm


Barthez
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2006, 02:04
Lokalizacja: Wołomin

#6

Post napisał: Barthez » 11 lip 2006, 15:52

Osobiście Polecam Kjelberga, tne różne grubości, przewaznie od1mm do15mm I jestem zadowolony. Tylko od razu mówię używaj orginalnych dysz i katod. Jak używałem części z termakatu załatwiłem Palnik :wink:
Polecam orginalne części Kjelberga. Głównym i przedstawicielami tej firmy jest mexpol
Barthez

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”