Szukam kogoś, kto mi coś wykona :P

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#21

Post napisał: Piotrjub » 06 cze 2006, 19:52

Na dzis ponad 20 tys EUR



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#22

Post napisał: skoti » 06 cze 2006, 23:11

anzelm, wg twojej wyceny ta czesc w twojej firmie kosztowala by od 360 do 1600zl.
Bardzo ciekawa wycena. Dlatego napisze ci wzor wg ktorego jest ustalana cena u nas.
Cs x Cm x Tw
Gdzie
Cs = czas trwania obrobki pojedynczej sztuki
Cm= cena za jedna minute obrubki na maszynie wynosi od 0.5 do 2zl w zaleznosci od maszyny
Tw=to "tajemniczy wspolczynnik" ktory wynosi od 1 do ok 25 a zalezy on od pogody i chumoru szefa :)

Wiec sadze ze 360 zl ten detal by osiagnal przy lekkiej mrzawce a 1600 to by musial zlapac po drodze na warsztat conajmniej dwie gumy i do tego by musial przyjsc rachunek za swiatlo :lol:

A na sero to nie sadze zeby bylo przy tej sztuce wiecej roboty niz na 4godziny tym bardziej ze rysunki juz sa w postaci elektronicznej.


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#23

Post napisał: pit202 » 07 cze 2006, 07:30

oj skoti chętnie stane z zegarkiem w ręku i zobacze jak sie wyrobisz z zaprogramowaniem , ustawieniem maszyny i frezowaniem calej sztuki w 4 godziny, napisz gdzie i kiedy to napewno bedzie wiecej chętnych do ogladania.
PiteR

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#24

Post napisał: Piotrjub » 07 cze 2006, 20:53

tez sie pisze nawet na cały dzien obserwacji z mozliwoscia zostania na dłużej :smile:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#25

Post napisał: bartuss1 » 07 cze 2006, 21:12

z kk do rybnika rzut kamieniem :) cos to troche naciągane, no ale uwierzmy na słowo :)
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#26

Post napisał: skoti » 07 cze 2006, 22:43

Panowie gdybym chcial wykonac ten detal to bym sie sie umowil z kolega Nemkiem na priv i tam ustalil z nim cene.Pozatym to nie ja decyduje w firmie o tym co i od kogo przyjmuje sie do wykonania.I nie mam zamiaru nikomu nic udowadniac , napisalem jaki by byl czas przy ustalaniu ceny dla klienta.
Oczywiscie na piwko do Rybnika zapraszam :)


anzelm
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 74
Rejestracja: 12 maja 2006, 14:10
Lokalizacja: Łódź

#27

Post napisał: anzelm » 08 cze 2006, 22:45

czy kolega skoti ma plan stworzyć uniwersalny cennik obowiązkowy dla wszystkich?
i czy ktokolwiek ma obowiązek zamawiać u mnie?
jeden facet umie, ale nie zrobi. drugi chce miec, ale brak kasy (bywa)
paru innych może i zrobi, za SWOJĄ stawkę
klient wybiera , płaci i dostaje to za co zapłacił (czasem nawet to co zamówił)
i to jest wolny rynek. :roll:
człowiek pytał, ile za to cudo musi wybulić. Ja bez przymusu mówię co wiem. i zaraz słychać 'ekonomów' co to wiedzą najlepiej co dla kogo dobre. :evil:
jak mówił inż Karwowski "nie podoba się, to ..." (a może nie on?)

[ Dodano: 2006-06-08, 22:49 ]
skoti pisze:...Pozatym to nie ja decyduje w firmie o tym co i od kogo przyjmuje sie do wykonania.
taaa, jasne.


lankoff
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 114
Rejestracja: 06 mar 2005, 18:18
Lokalizacja: Kielce

#28

Post napisał: lankoff » 22 cze 2006, 22:39

Ale jazda
do wszystkiego a do rysowania tez trza miec dryg jezeli ktos ma wprawe to narysuje taki prosty detal
frezowanie takiego cuda to okolo 2 godzin konwencjonalnie
otwory pod teleskopy to bym wywiercil ,roztoczyl wytaczadlem i na dokladnie rowiertakiem(sa nastawne)lub nastawil mikrometryczne i wytoczyl
co do ceny to 200(dwiescie z materialem i faktura)powinno konczyc temat(tak z pamieci do 1kgAl kosztuje max 20zl)
co do programowania
to zaniast pisac wypracowanie na calosc wystarczy wykorzystac wbudowane pomiary i obrobic pojedynczymi konendami(przeciez recznie frezer 2 otwory bedzie wykonywal tak
00 znajdz brzeg przedmiotu(dwie wspolrzedne =wybazuj narzedzie z uwzglednieniem srednicy

1 najedz na os otworu
2 wywierc/wycofaj(CNC podaj posuw i obroty i skad i dokad przesunac os lub trzymac posuw recznie az przejdzie)
3wymien narzedzie nad otworem(wytaczadlo/lub rozwiertak) i podobnie
4zaluz wierto
5 przesun na druga pozycje i tak jak wyzej p.1do3 :shock: :shock:


anzelm
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 74
Rejestracja: 12 maja 2006, 14:10
Lokalizacja: Łódź

#29

Post napisał: anzelm » 23 cze 2006, 11:21

świetnie.
a teraz to samo, ale nie na podstawie katalogu narzędzi, a tylko tym, co faktycznie masz na warsztacie. no i ile czasu i kiedy mieć będziesz tak naprawdę na wykonanie?
a na czym toto wykonasz? na starym zamortyzowanym gruchocie, czy na nowszej maszynce?i ile sobie za to doliczysz?
w poprzednim poście ktoś deklarował 4 godziny. przyjmując stawkę rynkową za obróbkę wachającą się między 70 a 150 zł za godzinę jaki kalkulator da wynik 200zł??
na studiach próbują uczyć technologii, ale ekonomia i logistyka to coś, co trzeba później podciągnąć, żeby nie dokładać do roboty

[ Dodano: 2006-06-23, 11:29 ]
lankoff pisze:(tak z pamieci do 1kgAl kosztuje max 20zl)
sprawdź aktualne cenniki (a nie będzie tak słodko, chyba, że kupujesz na tony),. a element tak narażony na odkształcenia raczej nie zrobisz z byle g..
lankoff pisze: ... wykorzystac wbudowane pomiary i obrobic pojedynczymi konendami
mógłbyć rozwinąć myśl?
no i czy mogłbyś się zdecydować: konwencjonalna czy cnc


lankoff
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 114
Rejestracja: 06 mar 2005, 18:18
Lokalizacja: Kielce

#30

Post napisał: lankoff » 23 cze 2006, 18:40

Uwaga rozwijam mysl.....
jak pisze to mam lub wiem robota jest prosta i do wydlubania na normalnej frezarce
mozemy sie tego podjac za 200 z Vat i moim materialem(aluminium PA6) material na konstrukcje lotnicze miedzy innymi bardzo dobrze obrabialny
Lankoff
inz Stanislaw Lankoff
Sandomierska 145
25-329 Kielce
tel./fax+41-34-25-798
[email protected]

teraz o cenach przy robotach kooperacyjnych stawka to 24 zl + VAT=29,28 dla dluzszych serii
przy jednostkowych fuchach do 100zl+vat=122
maszyny mamy dobre bo robimy maszyny, a amortyzacja ,a tym bardziej wiek maszyn nie maja nic wspolnego z dokladnoscia,a tym bardziej umiejetnosciami pracownika (przykladowo mam twardosciomierz Rockwell'a juz okolo 20 lat a pomiarow bylo wykonanych do 1000 bez niego jak bez reki (legalzacja jest wzorce sa)
1000/20lat=oklolo 50 pomiarow na rok inwestycja do bani...bo lepiej za kazdym razem leciec ze zleceniem do fabryki gdzie mierza co chwile i sie prosic
lub sprawdzian do stozkow morse'a z przed wojny lub przedwojenne frezy do kol zebatych (zeschly sie pokrzywily?)urzywa sie tego okresowo i jezeli sa dobre trzyma sie w szafie tak wiec amortyzacja ,a wlasnosci urzytkowe to dwie rozne sprawy to tak jak bys za kazdym razem kupowal nowa miotle by pozamiatac w domu(moza ,ale nikt tak nie robi)


[email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”