program do monitorowania pracy laserow MAZAK SPACE GEAR

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

Emergency_Stop
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:13
Lokalizacja: PL

#11

Post napisał: Emergency_Stop » 06 wrz 2010, 21:25

Nie rozumiem, dlaczego nie chcesz skorzystać z rady i premiować operatorów? Będą chcieli to i tak będą bumelować, zaproponuj premie i jak sytuacja się nie poprawi to wywal ich na zbity pysk. Takie zabawy w Big Brothera do niczego nie prowadzą poza myśleniem pracowników typu "tak, na kamery, mikrofony to kasa jest ale na wypłaty nie ma..... poczekaj, poczekaj... już my mamy swoje sposoby". W niejednym zakładzie obserwowałem podobne sytuację i nigdy nie zdawało to zamierzonego rezultatu w porównaniu do zmiany zasad przy rozliczaniu za wykonaną pracę.



Tagi:


Autor tematu
gruniu
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 21 sty 2009, 12:15
Lokalizacja: Polska

#12

Post napisał: gruniu » 09 wrz 2010, 21:50

system premiowy maja
na dzien dzisiejszy chyba tylko 2 ma premie i to 2 kategori, a mamy 4 kategorie, do maksymalnie 800 zl
jeden to ma wyjatkowego pecha: w ciagu tygodnia dwie glowice rozwalil (jedna 2300 euro) i trumne (oslona stolu lasera)

ps
do emergency_stop - jakiego uzywacie post-procesora
ja musze korygowac recznie obroty glowicy z a-180 do a0
moze masz na to sposob?


ziga88
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2008, 14:02
Lokalizacja: Okolice Gliwic

#13

Post napisał: ziga88 » 09 wrz 2010, 23:00

Ja nigdy problemów nie miałem z operatorami, jednak mogę polecić program Net support - Taki zdalny pulpit. Ja wykorzystuje do kontaktu z operatorami żeby nie chodzić za dużo:P Ma dużo funkcji, czatu, samego podglądu ekranu, pełna kontrole na pulpitem, mozna we dwoch naraz sterować myszką ( np. denerwować operatora uciekając mu kursorem, gdyz nie ma żadnej informacji ze akurat masz na niego oko:]), oczywiscie dostęp do plików itp. Dobre będzie w twoim wypadku również to, że można się połączyć się z kilkoma komputerami naraz i na każdego mieć oko.... jeśli zajdzie taka potrzeba.
Fagor - Fanuc - Heidenhain

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”