Kto wyfrezuje kilka PCB 95x75 ?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
CoCoN
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2008, 18:28
Lokalizacja: dolnośląskie

Kto wyfrezuje kilka PCB 95x75 ?

#1

Post napisał: CoCoN » 01 wrz 2010, 16:29

Ołówkiem schemat ideowy. Lutownicą - pająk. Testy pracy. Temperatura elementów po 0.5 godz. katowania - projekt jest OK.
Popatrzyłem na elementy, wziąłem na tapetę kartkę kratkowanego papieru, ołówkiem (+gumka!) odręcznie rozmieściłem ok. 40 elementów na powierzchni 95x75mm, punktów lutowniczych ok. 100.
Potrzebuję mieć 3-5 płytek drukowanych, najlepiej metodą frezowania przerw między "ścieżkami", ale to będą właściwie miedziane pola, meandry Cu a nie ścieżki, gdyż miedzi ma być maksymalnie dużo.
Kto potrafi zechcieć wykonać taką ilość płytek na podstawie odręcznego malunku PCB (inżynierskiego szkicu) na papierze kratkowanym?
Akuratna robota na amatorską frezareczkę CNC (preferuję oferentów z centrum Dolnego Śląska wraz ze studenckim Wrocławiem).



Tagi:


cephei
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:55
Lokalizacja: wroclaw

frezowanie

#2

Post napisał: cephei » 01 wrz 2010, 17:42

witam spróbuj w metal system ul.bystrzycka89 wrocław młoda i zgrana ekipa

Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#3

Post napisał: rockykon » 01 wrz 2010, 21:28

pokaz co masz do zrobienia, wypróbuje maszynkę,


Autor tematu
CoCoN
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2008, 18:28
Lokalizacja: dolnośląskie

#4

Post napisał: CoCoN » 02 wrz 2010, 16:06

Heh, żeby pokazać, musiałbym to gdzieś dać do skanowania.
Blisko siebie mam tylko xerokopiarkę i z doświadczenia wiem, że one zniekształcają xerowane pole, czego nie widać na xerowanych textach, ale na rysunkach - tak.
Kiedyś dałem sxerowane i 4-krotnie pomniejszone obie strony płytki (opis i ścieżki) gościowi do wykonania, to nie mógł ich dopasować i zrozumieć jak to zostało zrobione? :oops:
Do tej płytki opisu nie potrzebuję.
Płytka prosta, jednostronna; układzik jest bez scalaków, z elementów aktywnych ma tylko mostek Graetza, 2 tranzystory; z biernych trochę rezystrorów 0.5 - 2 W i kondziorów. Zero NC / CNC (!), zastępuje jakiś układ czasowy sprzed 30 lat, który oryginalnie był na przekaźnikach. Zapotrzebowanie symboliczne: 20 płytek na 10 lat. Dlatego skromne warunki wykonawcze. :idea:
Dziękuję za zainteresowanie, nad wyborem pomyślę do poniedziałku (06.09 '2010).
:!:
Jednak deadline w piątek 10.09 br. :mad:
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2010, 11:27 przez CoCoN, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#5

Post napisał: bartuss1 » 02 wrz 2010, 16:25

hehe, juz raz obrysowywałem do cada z papieru milimetrowego, po godzinie patrzenia na papier milimetrowy oczopląsy murowane, a samo frezowanie toć chwila
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#6

Post napisał: pukury » 02 wrz 2010, 17:03

witam.
jak płytka jest aż tak " skomplikowana " to prościej narysować ze schematy w programie do projektowania pcb , wydrukować i wytrawić .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


Autor tematu
CoCoN
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2008, 18:28
Lokalizacja: dolnośląskie

#7

Post napisał: CoCoN » 03 wrz 2010, 10:11

Trawienia chciałbym uniknąć, próbowałem trawić w B327 - długo trwało, wcześniej z chlorkiem żelazowym; wyszło że lepsze to pierwsze. Trawienie w świeżym roztworze jest OK, następnym razem (najczęściej za pół roku :lol: ) ślimaczy się. Roztwór trzebaby regenerować, mówią że do chlorku najlepiej wrzucić gwoździe i oczywiście ubrać osad z miedzi?
Aż kiedyś spieszyłem się i przez pomyłkę do B327 dolałem chlorku Fe - zabuzowało, jakby do roztworu wskoczyły piranie, poszedł gorzki dymek; przez kwadrans nie mogłem wywietrzyć kuchni, przez cały dzień kaszlałem jak gruźlik (pewnie chlor i siara?). Teraz lubię trawić tylko w żołądku. Tutaj mam wprawę, bo robię to co dzień! :shock:
Współrzędne punktów lutowniczych mogę podać w tabelce, raster jest prosty jak papier kratkowany: punkty są co kratka albo pół kratki.
....... Przy okazji: co znaczą te procenty i HP, MP, EXP? Gdzie o tym piszą? :?:
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2010, 10:27 przez CoCoN, łącznie zmieniany 7 razy.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7604
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 03 wrz 2010, 10:21

witam.
jak tam sobie życzysz :lol:
i tak żeby wyfrezować plik musi być " czytelny " dla urządzenia .
więc wygląda na to że trzeba zaprojektować w jakimś programie - choćby w corelu .
daj schemat na forum to mogę Ci ( gatis oczywiście ) narysować w programie do pcb .
poza tym w elektronice obowiązuje raster calowy ( mils ) .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


Autor tematu
CoCoN
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2008, 18:28
Lokalizacja: dolnośląskie

#9

Post napisał: CoCoN » 19 wrz 2010, 18:20

Wyszło na to, że ze względu na czas i koszty, zręczniej będzie akurat tylko dwie cito potrzebne płytki wykonać ręcznie. Z papieru kratkowanego przyłożonego do laminatu płytki napunktowałem punkty lutownicze, potem Eddingiem namalowałem spore punkty i do nich ścieżki oraz rozmalowałem, poszerzyłem je tak, że do wytrawienia w B327 pozostawały niewielkie pasemka miedzi. Lubię płytki z dużą ilością miedzi jak dla wcz.
Kontakty i propozycje od kolegów zachowuję na lepszą przyszłość. Dzięki!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”