Problem z laserem

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
matekogon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2010, 17:31
Lokalizacja: Wadowice

Problem z laserem

#1

Post napisał: matekogon » 28 lip 2010, 17:55

Witam wszystkich jako że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość co do jego treści.
A więc pracuje w firmie która dostał w spadku dwa plotery laserowe i mam z nimi poważny problem. Przeczytałem dużą ilość postów i jest w nich napisane że Tuby o mocy 60W i 100W tną tworzywa sztuczne grubości 2mm bez problemu. A ja posiadam plotery o takich mocach i mam problem przeciąć nimi materiał textylne typu tkaniny tapicerskie ręczniki itp. W tym ploterze o wartości 100W przecina ale w 50% cięcia trzeba poprawiać nożyczkami bo nie można od siebie odciągnąć. Mam zerowe doświadczenie co do kalibracji takich laserów to co próbowałem robić to czyszczenie lusterek soczewki ustawianie ogniskowej i nic nie pomogło.
I pytanie brzmi czy ktoś wie jaki może być problem, może ktoś ma jakąś instrukcje jak kalibrować laser bo może źle to robię, jakim przyrządem sprawdzić czy promień trafia w środek lusterek i jak sprawdzić czy punkt skupienia jest najmocniejszy? Lasery to FLASHLASER 1200 60W i laser chiński typ to SPIN-150-700AC



Tagi:

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”