Ploter-frezarka o konstrukcji alu

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#21

Post napisał: olo_3 » 24 kwie 2006, 01:40

Panowie z tym sitem to nie tak łatwo ponieważ należy mieć odpowiedniej gramatury sito, odpowiednio naciągnięte na ramę (w domowych warunkach nie do wykonana) potem specjalna emulsje światło czułą do posmarowania sita w celu jego naświetlenia - na przykład nocny halogen lub ekstra naświetlarka- do zmycia sita jest potrzebny specjalny odwarstwiacz i karcher - w przeciwnym razie pozostają zaklejone “okienka” farby jakie się stosuje tez nie są zwykle tylko ekstra do tych celów (i cza dobrać pod emulsje) i mieć jeszcze kilka utwardzaczy różnych czasach stygnięcia a na końcu przydała by się raka o odpowiednie twardości od prawidłowego rozprowadzenia farby.
Wszystkie odczynniki są oczywiście do nabycia w handlu (specjalistycznym) ale w ilości min. 1l/kg (zwykle po 5l/kg) i będą drogie myślę ze zestaw startowy przekroczy 1000 zl same sito około 400zl - a nie jest wieczne jak ktoś ma pecha i nie ma doświadczenia to przetnie na 1 płytce .

a no i strasznie smierdzi jak sie robi w rozpuszczalnikowych farbach, wodne sa lepsze

A co do napisów na długopisach to lepiej na tamponodrukarce ?


Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

Tagi:

Awatar użytkownika

metalex
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 63
Rejestracja: 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: Wielkopolska

#22

Post napisał: metalex » 24 kwie 2006, 19:01

jestem również zainteresowany skanem książki na temat sitodruku


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#23

Post napisał: pukury » 24 kwie 2006, 20:14

witam !! nie jest to książka lecz rozdział z pracy na temat płytek drukowanych - ale oczywiście przesyłam . Kol. olo_3 wiem że to nie jest takie proste ale warto się zorientować co i jak . co do tamponiarek to w połowie lat 80 ubiegłego stulecia to nie za bardzo były - era romajorów/dominantów itp . pozdrawiam !
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

metalex
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 63
Rejestracja: 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: Wielkopolska

#24

Post napisał: metalex » 03 maja 2006, 10:21

posiadam ramę z naciągniętym sitem 120 oczek ale nie wiem czy to nie jest zamało mam tu na myśli zastosowanie tego do robienia soldermaski bo mozaika to tylko i wyłącznie positiv

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”