CAD pod linuxa


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#11

Post napisał: jasiu... » 22 maja 2010, 15:37

Catia jest programem komercyjnym, i nie licz na to, że tanim.

PTC Pro / Engineer był programem pod linuxa, ale programem płatnym. Obecnie PTC zrezygnowała z tej wersji. Niech ci się nie wydaje, że istnieje znak równości pomiędzy "linux" i "za darmo". Sam linux jest owszem za darmo, ale za programy pod niego musisz już płacić i to czasem naprawdę niemało. Naprawdę darmowego modelera, który sprawdziłby się w praktyce nie znajdziesz.

Gdybyś chciał konkretów - http://www.varicad.com/en/home/online-store/ - zarówno pod windows, jak i pod linuxa jednakowe 499 Euro.



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#12

Post napisał: blue_17 » 22 maja 2010, 18:43

Winows niby jest płatny a większość młodych ludzi w domach na oczy nie widziało oryginalnej płyty z windowsem XP i zapewne nie mają zamiaru widzieć,

Oprogramowanie CAD potrzebuje do edukacji, a nie do jakiejkolwiek działalnośc,i a pod linuxa bo chciałbym porównać jak się pracuje na windzie i lunxsie :)
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#13

Post napisał: jasiu... » 22 maja 2010, 21:06

Kiedyś miałem linuxa nie dla tego, że jest bezpłatny, ale dlatego, że był mi potrzebny. Teraz mam Windowsa i jest z licencją. Oczywiście, że bez problemu (zakładam, że do celów edukacyjnych) znajdziesz wersję pod linuksa choćby Varicada (sam spotkałem choćby na http://www.google.com/search?hl=pl&safe ... =&gs_rfai=) ale nie wiem, czy dasz radę go skonfigurować. No chyba, że lubisz linuxa, (ja lubiłem), znasz, to proszę. Praca podobnie, jak w windowsie. Niewiele się różni.

Awatar użytkownika

Autor tematu
blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#14

Post napisał: blue_17 » 22 maja 2010, 23:03

Po testuje ProEngineer-a bo mi jakoś wpadł w oko i Varicada zobaczymy jak z wersjami studenckimi i dostępnością :D

A jak mi się naprawdę spodoba to spróbuję to na Solarisie :twisted:
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”