Frezowanie poprzeczne wałka


Autor tematu
staszek123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2010, 16:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Frezowanie poprzeczne wałka

#1

Post napisał: staszek123 » 25 lut 2010, 18:22

Witam, jak zaprogramować np. wiercenie otworu poprzecznego w wałku lub przefrezowanie wałka na kształt łba śruby sześciokątnej. Na pewno trzeba wybrać odpowiedni postprocesor ale jak wybrać powierzchnię do frezowani lub wiercenia. Czy zależy to jaki model wczytamy 2d czy 3d??



Tagi:

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#2

Post napisał: cinek_80 » 27 lut 2010, 16:25

Witam,

Tak naprawdę żeby wytłumaczyć co i jak należałoby skopiować rozdział z książki i wkleić go do posta ale powoli...
Kolego postprocesor to podstawa, bez posta obsługującego narzędzia napędzane nie będziesz mógł ustawić narzędzia napędzanego i do tego ustawionego promieniowo. Żeby można było w samym EC wykorzystywać opcje wiercenia, frezowania to musisz wybierając narzędzie edytować go ustawiając na zakładce "ogólne" jak ma być narzędzie ustawione (promieniowo, osiowo + napędzane). Jeżeli masz narzędzie "statyczne" ikony np z profilowania będziesz miał nie aktywne.

Co do różnic pomiędzy plikami 2D a 3D to oczywiście na jednych i na drugich da się używać narzędzi napędzanych. Żeby wiercić promieniowo na plikach 2D musisz wstawić sobie punkt w osi otworu który będzie Ci reprezentował oś otworu. Następnie sterujesz parametrami typu "bezpieczny", "poziom", "głębokość". Również frezując elementem który wskazujesz będzie profil kształtu który będzie obrabiany. Podajesz również parametry jak w wierceniu.

Inaczej jest na bryłach. Również musisz odpowiednio ustawić narzędzie ale wskazujesz cechy technologiczne typu "otwór" czy "stempel 2D" do frezowania. Oczywiście wcześniej cechy musisz sobie wykryć. Pracując na cechach Edgecam będzie "widział" głębokość otworu czy wysokość stempla. Nie będziesz musiał podawać parametru "głębokości".

To tak na szybko i w wielkim skrócie... Reszta na obrazkach.

Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”