nowa tokarka Bernardo Profi 750-bicie uchwytu

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
golu_m
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 18
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:54
Lokalizacja: Berlin

#61

Post napisał: golu_m » 18 lut 2010, 16:42

a co Pan mysli odnosnie silnika?czy po przewinieciu bedzie dobrze sie spisywal? uchwyt na zamek wchodzi pasno. Jak przykladam czujnik do zamka prostopadle to jest mniej niz 0,01.....czujnik lekko sie rusza.



Tagi:

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#62

Post napisał: ALZ » 18 lut 2010, 16:50

Przezwajanie silników to na dzień dzisiejszy dla dobrego fachowca "pikuś" :mrgreen: i jeśli dobrze zrobione to będzie lepszy jak oryginał. Uśmiechnij się, świat jest piękny i pomyśl że 15 lat wstecz nie miałbyś szansy kupić za taką kasę podobnego sprzętu, to jest poprostu kompromis i trzeba się z nim pogodzić. Wiem, bo sam szukałem precyzyjnej małej tokarki i w europie nie znalazłem, a w korei były super sprzęciki ale nie pytaj za jaką kasę.
Wracając do uchwytów- nowy uchwyt "polecanej" firmy miał bicie, zrobiłem przyrząd do szlifowania szczęk i po wyszlifowaniu zero bicia ale tylko dla tej średnicy na której było szlifowane i dałem sobie spokój kupiłem bisona i wreszcie wiem co mam


Autor tematu
golu_m
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 18
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:54
Lokalizacja: Berlin

#63

Post napisał: golu_m » 18 lut 2010, 17:13

Ale jaka mam pewnosc ze nowy kupiony uchwyt teraz bedzie mi pasowal na zabierak i nie bedzie mial tez bicia??nawet bison??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”