STYROGUM

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
hana_wiksza
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Kalisz

STYROGUM

#1

Post napisał: hana_wiksza » 01 lut 2010, 13:54

Poszukuję informacji na temat produkcji styrogumu. Jeśli ktoś ma choćby cząstkowe informacje na temat tego jak taki proces produkcyjny przebiega, będę wdzięczna za odpowiedź. Choćby to jaki jest rozkład procentowy, czy generalnie skład mieszanki, guma, styropian, no tak ale dodatkowe spoiwo. Gdzieś czytałam, że tego typu mieszanki produkuje się z odpadów styropianowych i zwulkanizowanej gumy, jednak nie mogę sobie wyobrazić jak miałoby to wyglądać, czy taka mieszanka jest walcowana a następnie tłoczona, chyba nie. Przepracowana guma, to jeszcze rozumiem, ale jak uzyskuje się jednorodny materiał przy użyciu styropianu o różnej ziarnistości. Czy jest to obróbka stricte termiczna, czy też mechaniczna? Z góry dziękuje za wszelkie informacje.




skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#2

Post napisał: skoczek » 01 lut 2010, 14:11

Witam serdecznie.
Nie jestem pewien czy to Ci pomoże, ale pod tym odnośnikiem do patentu łączenia gumy porowatej z gumą litą jest opisany bliźniaczo podobny proces łączenia gumy z wykorzystaniem polistyrenu.

Pod tym odnośnikiem masz (prawdopodobnie masz) publikację na temat "Masa izolacyjna STYROGUM z odpadów styropianu i gumy" jednak niestety musisz sobie za to zapłacić a przy tym nie wiadomo ile ten artykuł jest wart i czy są tam jakieś niuanse technologiczne opisane.
Poczytaj, może to akurat będzie dla Ciebie coś wartościowego (w najgorszym przypadku stracisz parę minut albo parę złotych ;) ).
Pozdrawiam, skoczek.


Autor tematu
hana_wiksza
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Kalisz

#3

Post napisał: hana_wiksza » 01 lut 2010, 20:39

Dziękuje skoczku bardzo uprzejmie, jednakże mój problem nie został rozwiązany :) Dostęp do rzeczonego artykułu wykupiłam kilka dni temu, wbrew stosowanej nomenklaturze, dotyczy zupełnie innego produktu finalnego. W samym artykule prócz wynoszenia pod niebiosa tak pojętej strategii recyklingowej niewiele jest informacji. Za opis patentowy serdecznie dziękuję, daje pewien fundament pod dalsze poszukiwania.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”