Laser do obróbki materiału

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Gerald21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2009, 12:45
Lokalizacja: Kozienice

Laser do obróbki materiału

#1

Post napisał: Gerald21 » 14 lis 2009, 18:41

Witam
Ostatnio zbudowałem moją pierwszą frezarkę CNC , w chwili obecnej poszukuje do niej
jakiegoś taniego ale dobrego wrzeciona znalazłem jedno fajne Kress 1050 W jest to coś takiego ale niestety kosztuje dość sporo moje pytanie brzmi czy nie znacie jakiegoś tańszego ale o równie dobrych parametrach mam także jeszcze jedno pytanie ponieważ rozmawiałem ostatnio z pewną osobą która doradziła mi że nie warto stosować wrzeciona mechanicznego tylko lepiej laser i że odpowiedni laser da sobie radę nie tylko z wycinką ale także z obróbką
niestety nie orientuje się na ten temat więc proszę doradżcie gdzie znaleźć takie sprzęt i czy da radę się go zastosować



Tagi:


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

laser

#2

Post napisał: wt » 14 lis 2009, 19:20

Aby obniżyć cenę można założyć zamiast wrzeciona za około 1000, wrzeciono za około 100, dla amatora może wystarczy. Obroty takie same, wygląd zewnętrzny podobny, tylko uchwyt wrzeciona mało zawodowy. Niezłym rozwiązaniem jest wykonanie wrzeciona we własnym zakresie, tylko trzeba mieć możliwość. O laserach można się wiele dowiedzieć w firmie na ul. Wynalazek w W-wie, łatwiej będzie coś potem wybrać. Aby laser zaczął obrabiać to moc powinien mieć kilkadziesiąt wat i więcej. Głowica laserowa jest dostępna, ale raczej zdecydowanie droższa od wysokoobrotowej szlifierki powszechnie używanej jako wrzeciono we frezarkach sterowanych.


Autor tematu
Gerald21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2009, 12:45
Lokalizacja: Kozienice

#3

Post napisał: Gerald21 » 15 lis 2009, 00:17

Możesz dać namiary na jakieś strony poświęcone wrzecionom laserowym oraz jakieś namiary na tańsze wrzeciona jestem amatorem i myślę że mogłoby mi to odpowiadać


Leszek_Z
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 153
Rejestracja: 23 lis 2005, 15:19
Lokalizacja: sam nie wim

#4

Post napisał: Leszek_Z » 15 lis 2009, 07:46

A zdajesz sobie sprawę ile laser kosztuje?ktoś Ci głupot naopowiadał.Laser to wybij sobie z głowy,a co do taniego wrzeciona to powiem tak:Albo tanie,albo dobre.Ja kiedyś kupiłem frezarkę do drzewa marki ferm i myslałem że bedzie dobrze.Łożyska poleciały po 2-3godzinach pracy.Idealnym rozwiązaniem jest elektrowrzeciono +falownik,ale to juz troche wieksze koszty niż 1000zł.
Oko za oko,ząb za ząb,a du** za pieniądze..


Autor tematu
Gerald21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2009, 12:45
Lokalizacja: Kozienice

#5

Post napisał: Gerald21 » 15 lis 2009, 17:09

Rozumiem ale mimo wszystko czy może mi ktoś podesłać strony z jakimiś laserami do zastosowań CNC


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: diodas1 » 15 lis 2009, 18:08


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”