Schemat pneumatyczny

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
ajni
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2009, 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Schemat pneumatyczny

#1

Post napisał: ajni » 13 lis 2009, 14:24

Witam wszystkich

Mam taką zagadkę w pracy

Opis działania układu

Przy położeniu zaworu sterującego jak na rysunku siłownik 1 ma być w skrajnym położeniu a siłowniki ryglujące w dolnym położeniu. Po przełączeniu zaworu sterującego w drugą pozycję siłowniki ryglujące mają przesunąć się w górne położenie. Po załączeniu krańcówek górnych siłownik 1 ma przesunąć się w drugie skrajne położenie aż do krańcówki 2, następnie siłowniki ryglujące mają opaść w dół. Układ przechodzi w stan "czuwania". Po przełączeniu zaworu sterującego sytuacja analogiczna- rygle w górę, siłownik 1 przesuwa się, rygle w dół. Przy siłownikach będą jeszcze dławiki regulowane.

Mam program Fluidsim Festo ale stanąłem w martwym punkcie z logiką układu.
Może ktoś z was ma pomysł lub projektował jakiś układ pneumo, ja niestety zaczynam o zera i to od razu na głęboką wodę.
Obrazek

Oczywiście w układzie mogą występować dodatkowe zawory i inne elementy, oby tylko nie było to bardzo zawiłe. Kolejna sprawa to może występować tylko pneumatyka, nie ma możliwości zastosowania elektryki.

Jeśli ktoś z forum mógłby pomóc byłbym bardzo wdzięczy, słyszałem że jest tutaj kilku zapaleńców co do pneumatyki.



Tagi:


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: czort » 13 lis 2009, 15:16

Witam
Nie do końca wiem jak to ma działać gdybyś przedstawił kolejne etapy tego cyklu (bo jak mniemam to jest cykl ) w punktach albo jakoś jaśniej to było by łatwiej.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#3

Post napisał: gelo » 13 lis 2009, 20:52

A czy w stanie czuwania silownik 1 ma byc zasilany powietrzem czy ma byc w stanie "wolnym"?
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”