Mori Seiki , bariera ochronna G22.

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Maciejo
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2009, 20:24
Lokalizacja: Polska

Mori Seiki , bariera ochronna G22.

#1

Post napisał: Maciejo » 18 paź 2009, 22:55

Witam!
Pracuję na Mori Seiki SL-2500 z sterowaniem MSG-805, interesuje mnie jak zastosować G22 - (bariera ochronna).
Chodzi mi o łopatologiczne przedstawienie jak mam to zastosować (chodzi mi o uchwyt) i czy wartości X Z I K są uzależnione od używanej bazy (G54-G59).

Nie wiem czy dobrze sformułowałem moje zapytanie, ale w sumie nie mam pojęcia jak działa ta funkcja działa i od czego zacząć.



Tagi:


Jackow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2007, 13:06
Lokalizacja: POMORZE

#2

Post napisał: Jackow » 19 paź 2009, 19:42

Raczej bym nie stosował bariery ochronnej wystarczy dobry operator a co do X Z I K to są one uzależnione od G54-G59


tomken
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 157
Rejestracja: 02 wrz 2009, 18:49
Lokalizacja: gniezno

#3

Post napisał: tomken » 19 paź 2009, 23:45

z tego co wiem to tak jak pisał kolega powyżej bariera jest powiązana z g54 ...59 czy czego tam używasz, kwestia uruchomienia...szczerze-nie wiem, osobiście nie używam, z ciekawością również dowiem się jak i w jakich przypadkach warto ją stosować


Autor tematu
Maciejo
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2009, 20:24
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Maciejo » 20 paź 2009, 18:43

Witam!
Jackow pisze:Raczej bym nie stosował bariery ochronnej wystarczy dobry operator a co do X Z I K to są one uzależnione od G54-G59
A ja chcę stosować i wiem jakie nie ocenione korzyści z tego wynikają.
Swego czasu pracowałem na Okumie i tam stosowałem i wiem że przez cały czas pracy tej maszyny wszyscy operatorzy korzystali z bariery ochronnej. Maszyna ta nigdy nie miała najmniejszej kolizji.
Widziałem też "dobrych operatorów" jak się czerwienili bo to kropka, minus , litera czy cyfra były nie tu co by się chciało, a szczęki uchwytu z oprawką fioletowe albo zespawane ze sobą.

Jesteśmy tylko ludźmi i oczywiście każdy może się pomylić.

Dlatego w dalszym ciągu jestem zainteresowany odpowiedziami jak tą funkcję zastosować w praktyce.


Jackow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2007, 13:06
Lokalizacja: POMORZE

#5

Post napisał: Jackow » 21 paź 2009, 18:23

Maciejo pisze:Swego czasu pracowałem na Okumie i tam stosowałem i
Sterowanie na Okumie jest całkiem inne (mi się też podoba ) tutaj bariera nie widzi długości narzędzia więc chroni tylko części stałe maszyny , zgadzam się z tobą
Maciejo pisze:Jesteśmy tylko ludźmi i oczywiście każdy może się pomylić.

ale można to zmniejszyć do minimum.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”