Prosze o opinię.

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

tanie-cnc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, 08:55
Lokalizacja: Polska

#31

Post napisał: tanie-cnc » 12 paź 2009, 18:33

odpowiedź do użytkownika PIWKOT


Ad1.

bo jest tania - a jak wiesz nawet w Euro AGD i RTV możesz dokupić gwarancję za dodatkową dopłatą. Ciekawe czemu zawsze dłuższa gwarancja wliczona jest w cenę produktu? Są nawet przypadki w sklepach iż ten sam towar bez gwarancji kosztuje np. 100zł a z gwarancją kosztuje 200zł... Poza tym daje gwarancję miesięczną na "podzespoły mechaniczne" (nawiasem mówiąc nie doczytałeś chyba). Elektronika jest objęta roczną gwarancją a wrzeciona w zalezności od marki od roku do dwóch - to kolejny plus dla Klienta o którym dowiaduje sie po zakupie maszyny - i jest przez to mile zaskoczony.


Poza tym od trzech lat nie miałem żadnej awarii ani jednej maszyny.

Ad2.

filmy są bardzo stare i musze nagrać cos nowszego z pracy obecnych maszyn. Może i były wycinane jakieś obudowy, kiedyś tam...

Ad3.

na to pytanie odpowiedziałem w poprzedniej swojej odpowiedzi w Ad1 oraz Ad3. Odpowiem raz jeszcze - są to informacje wprowadzające zamieszanie do opisu aukcji. I po trzech latach wystawiania aukcji doszedłem do wniosku iż nie ma to sensu. Planuje i tak okroić opis aukcji gdyż uważam iz jest zbyt obszerny przez co aukcja jest nieczytelna. Zamiast dawac dużo tekstu dam dużo zdjęć efektów prac swoich maszyn - jakichś aktualnych gdyż te na aukcji sa juz troszkę stare.



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#32

Post napisał: skoti » 13 paź 2009, 00:48

Kolego tanie-cnc traktujesz wszystkich jak idiotów , uważasz ze tylko Ty i jedynie Ty masz racje . Wciskasz wszystkim ta swoja bajkę o tym jaki to z ciebie fantastyczny konstruktor a reszta tylko czyha na chwile twojej słabości żeby uszczknąć cześć Twojej wspanialej i jedynie słusznej myśli technicznej , żeby ja zastosować w swoich pokracznych konstrukcjach . Niestety rozczaruje Cie , nie wszyscy ktozy chcą od Ciebie kupić maszynę są idiotami i do tego sa tak bezczelni ze chcą bezwstydnie porównać twoje dzieło z innymi dostępnymi w sprzedaży maszynami . Jednak Ty w swojej przebiegłości pomyślałeś o tym i nie udostępniasz podstawowych danych żeby można było zrobić takie porównanie . Pewnie by i wyszło na twoja kozysc bo cena nie jest wygórowana no ale lepiej "mile" zaskoczyć klienta o ile taki sie trafi . Zrobienie kilkuset kilometrów dobrze zmiękcza potencjalnego klienta .
przed oszczerstwami jakie padają tu pod moim adresem przez "oszustów" typu sKOTI itp. Celowo piszę oszustów dlatego iż osobnik sKOTI podając się za "potencjalnego Klienta szukającego maszynki dla siebie znającego temat od miesiąca" - jak to sam określił, próbował wyłudzić informacje na temat konstrukcji oraz wszystkich szczegółowych danych technicznych robionych przeze mnie "bubli" - jak to macie w zwyczaju tu mówić.
Po pierwsze nie napisałem tu , ani na maila ani jednego słowa nieprawdy . To ze nie umiesz czytać ze zrozumieniem to twój problem ale nie nazywaj mnie publicznie oszustem bo nim nie jestem . Cala rozmowa jest tu wklejona wiec można sobie poczytać .
Napisałem dokładnie tak " Ja za eksperta na pewno sie nie uwazam bo temat rozgryzam ledwo od miesiaca " Jako ze rozmowa tyczyła się zakupu frezarki wiec można się łatwo domyślić ze chodzi o zakup frezarki a nie znajomość CNC . Co do twojej obsesji dotyczącej wyłudzania danych technicznych to pomyślałeś o tym ze ktoś może kupić twoja maszynę , rozebrać na części i narysować jej plany ?

Wracając do naszej korespondencji e-mail . Niestety po pierwszej Twojej odpowiedzi dotyczącej zdjęć maszyny nabrałem podejrzeń ze mam do czynienia z jakimś naciągaczem a następne mnie tylko w tym przekonaniu utwierdziły dlatego rozmowa potoczyła się tak a nie inaczej . Kiedy będę miał ochotę przejechać się 700 km żeby zobaczyć czy maszyna która chce kupić ma konstrukcje oraz wszystkie szczegółowe dane techniczne które mi odpowiadają to dam Ci znać .

Pozdrawiam i życzę sukcesów w sprzedaży.


tanie-cnc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, 08:55
Lokalizacja: Polska

#33

Post napisał: tanie-cnc » 13 paź 2009, 07:42

odpowiedź do użytkownika sKOTI

treść twojego pierwszego meila:

"Moglbym prosic o jakies dokladniejsze zdjecia maszyny ? Jakim sterownikiem jest sterowana maszyna ? Jakim programem jest sterowana ? Prosze o zdjecie wnetrza szafy sterowniczej tak zeby byly widoczne sterowniki i zasilacz"

moja odpowiedź na takie meile brzmi:

zacytuję z pierwszej odpowiedzi bo jak wspomniałem trzeba czytać ze zrozumieniem:

"Ad1.

odbierałem rózne telefony i meile i na kilometr wiem kto jest potencjalnym kupującym a kto "oszustem" podszywającym się pod klienta. Osoby zainteresowane kupnem maszyny pytają o to czy mogą obrabiać dany materiał, jakie jest pole robocze maszyny, co to jest wrzeciono, co to jest frez itp. "Podszywacze" natomiast odrazu pytają, a jakie silniki (i pytania o parametry w stylu sKOTIEGO), o sterownik (i jego wszelakie dane o moc, scalaki i gdzie kupiony), jakie śruby (skok, rodzaj itp), jakie nakretki itp. itd.
A na końcu rozmowy zazwyczaj pada stwierdzenie typu "ja już zacząłem składać swoją maszynkę i chciałem podpytać.."
Przepraszam - ale mówie stanowcze NIE takim typom - dlaczego? Bo kłamią na początku a kłamstwa nie lubię. Poza tym swoją wiedzę w temacie zdobywałem poświęcając swój czas i pieniądze i nie będę nikomu na talerzu tego za darmo podawał."

Stąd moja pierwsza odpowiedź do ciebie była w stylu:

zacytuję ponownie moją odpowiedź z pierwszej odpowiedzi:

"A na meile typu "od sKOTIEGO" zawsze będę odpowiadał w taki sposób gdyż traktuje je z "przymrużeniem oka"."


Czy teraz masz juz świadomość że dostałes od razu odpowiedź wymijającą?
Przejżałem cie od pierwszego razu i dostałeś zbywczą odpowiedź na samym początku. Dlatego pisałem z tobą nie traktując cie poważnie.

I nie pomyliłem się - bo zachowałeś się jak "oszust" podszywając sie pod "nieznającego temat Klienta rozgryzającego temat cnc od miesiąca" - co sam tu potwierdziłeś powyżej.

osoba podszywająca sie pod kogoś innego niż nie jest - jest "OSZUSTEM"



Przepraszam ale nie mam zamiaru walczyć z osobami typu sKOTI i udowadniać im iż są czy nie są w błędzie.

Dalsze pytania pod moim adresem proszę kierować na meila gdyż nie chcę wplątywać się dalej w tą nie merytoryczną dyskusję.

Pozdrawiam.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#34

Post napisał: oprawcafotografii » 13 paź 2009, 08:27

skoti pisze:Kolego tanie-cnc traktujesz wszystkich jak idiotów...
Jest tu admin, czy gdzies wyjechal?

Moze by tak uciac to przypierdalanie sie do goscia
i zajac sie czyms konstruktywnym?

W jednym zgadzam sie z tanie-cnc - podawanie zbyt duzej ilosci
informacji o produkcie jest zbedne, prowadzi tylko do nieporozumien.
Laika interesuje obszar roboczy maszyny, ew. predkosc/glebokosc
ciecia danego materialu. Reszta informacji jest mu potrzebna na nic.

Fachowcowi tez te informacje nie sa potrzebne - sam wie co i jak.

Moze zamiast pr***ierdalac sie do goscia skierowalibyscie energie
na zaprojektowanie maszynki dla poczatkujacych? Cos o obszarze
roboczym okolo A4, do ciecia sklejki, plytek drukowanych jakiejs
cienkiej blaszki od czasu do czasu. Najlepiej zeby dalo sie maszynke
kupic w kawalkach, poskladac i zeby kosztowala nie wiecej niz jakies 3tys.

Wiele osob byloby wdziecznych za przemyslany projekt takiej maszyny.
I pewnie chetnie by kupilo podzespoly do poskladania we wlasnym zakresie.

Wiem - latwiej sie kogos czepiac.

Jakub


muskiel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 152
Rejestracja: 26 mar 2005, 16:25
Lokalizacja: Starachowice

#35

Post napisał: muskiel » 13 paź 2009, 09:23

Witam,

Mnie tylko razi ta miesięczna gwarancja. Chyba najkrócej mozna dac na rok?
Są nawet przypadki w sklepach iż ten sam towar bez gwarancji kosztuje np. 100zł a z gwarancją kosztuje 200zł...
Poza tym w Polsce nie można sprzedawać nic (oczywiście nowego) bez gwarancji!

Kolega tanie-cnc napisał (m.in w aukcji), iż detale wykonane na jego maszynie nie odbiegały wizualnie od tych wykonanych na profesjonalnych maszynach. No właśnie: jaka to jest dokładność? Pomijając pytania o rozwiązania konstrukcyjne, to chyba dokładność jest ważna....
Czy kolega tanie-cnc mierzył detale czy tylko wizualnie sprawdzał? Może jakieś zdjęcia (wyraźne) jak wygląda powierzchnia po obróbce?

pzdr
Piotr


d.b.c
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 86
Rejestracja: 20 lis 2008, 16:35
Lokalizacja: znikąd

#36

Post napisał: d.b.c » 13 paź 2009, 09:57

Kolego tanie_cnc masz racje oczywiscie.
btw
Wiecz co mi sie nie podoba w twojej aukcji
czcionka poprostu masakra, duze litery , małe litery podkreslenia, wszystko tak rozciagneiete, zle sie to czyta, może to jakos sformatu
np tabelka , bedziesz miał wszystko czytelne i estetyczne tu masz fajna stronke z kolorami
http://colorschemedesigner.com/


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#37

Post napisał: diodas1 » 14 paź 2009, 00:49

Się porobiło :mrgreen:
Po namyśle, mimo że wcześniej nie byłem mu zbytnio przychylny, stanę jednak w obronie kolegi tanie-cnc, . Trochę na przekór bo nie bardzo jest w porządku kiedy stado atakuje samotnika a trochę dlatego że częściowo rozumiem jego intencje. Na tym forum tak już jest że kiedy ktoś spoza sekty czy inaczej Towarzystwa Wzajemnej Adoracji albo jeszcze inaczej nie należący do znanych i już uznanych konstruktorów wychyli się samobójczo ze swoim dziełem to zaczyna się gremialny atak , wybrzydzanie i wyśmiewanie nieszczęśnika. W tym wypadku miało miejsce coś bardziej obrzydliwego bo zaczęło się publiczne czytanie i rozbieranie na sylaby cudzej korespondencji. Tego się nie robi, nie uchodzi , to brak taktu i poszanowannia ogólnie obowiązujących zasad :oops: Nie dziwię się więc że tak zaocznie opluwany w końcu się zirytował do tego stopnia że zarejestrował na forum żeby odpowiedzieć na zarzuty. Zarzut że czcionka w aukcji nie taka koszerna jest znamienny dla całej tej dyskusji. Ot, jest skazaniec przypięty do pręgierza to poćwiczmy sobie strzelanie z procy albo z grubej rury cienkim śrutem.

Tadeusz Boy-Żeleński :
Krytyk i eunuch z jednej są parafii
Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi.

Zamiast obgryzając w bezsilnej zawiści paznokcie obszczekiwać od zawietrznej może lepiej stanąć do konkurencji z czymś lepszym/tańszym. To byłoby sensowniejsze i pożyteczniejsze również dla potencjalnych klientów.Kolego oprawcafotografii, Twój ostatni post popieram w całej rozciągłości czyli wzdłuż, w poprzek i po przekątnej :lol:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#38

Post napisał: pukury » 14 paź 2009, 03:15

witam.
pewnie - zamknąć ten temat ( a najlepiej usunąć w cyfrowy niebyt ) i po sprawie .
każdy orze jak może - i tyle .
co do zrobienia uniwersalnego projektu - można tylko zawsze oczekiwania się rozmijają z życiem .
jeżeli były by dokładnie określone parametry ( obszar roboczy , materiały , itp ) to ma sens .
ale jak czytam że ktoś ma zamiar obrabiać - plexi , pcb , alu , stal , sklejkę i ( czasami ) stal narzędziową to wolę nic nie pisać w takim temacie .
jasno określić - wiercenie/frezowanie pcb , balsa , itp - to można się porywać na coś takiego .
dajcie już spokój - to bez sensu .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#39

Post napisał: oprawcafotografii » 14 paź 2009, 08:09

pukury pisze:witam.
pewnie - zamknąć ten temat ( a najlepiej usunąć w cyfrowy niebyt ) i po sprawie .
każdy orze jak może - i tyle .
co do zrobienia uniwersalnego projektu - można tylko zawsze oczekiwania się rozmijają z życiem.
jeżeli były by dokładnie określone parametry ( obszar roboczy , materiały , itp ) to ma sens .
Toz napisalem. Obszar roboczy <> 20x30x5-7cm.
Materialy dopuszczone to sklejka, pianki, tworzywa - mozna
okreslic maksymalna grubosc zbierania za jednym przelotem.
Z materialow ekstremalnych powiedzmy blachy do 0.5mm
z metali kolorowych + grawerowanie powierzchniowe.

Konstrukcja z plyt al, badz z ciekawszego tworzywa - byl tu chyba
jeden post o LIGNOFOLU i jakos nikt nie podjal tematu, a szkoda.

Do kupna same plany, zestaw pocietych ksztaltek z prowadnicami
bez elektroniki, zestaw wszystkich czesci z elektronika i gotowa
maszynka. Powtarzalnosc na poziomie 0.25-0.5mm w zaleznosci
od materialu, predkosci etc. Mysle, ze zbyt bylby.

Apropo - LIGNOFOL wystepuje w wersji samosmarujacej.
Co myslicie o wykonaniu z niego ...lozysk liniowych?
Do takiej "pierwszej maszyny CNC" powinno starczyc na dlugo.

q

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#40

Post napisał: chaos » 14 paź 2009, 10:35

Witam
Zamykam ten temat. Zainteresowani się już chyba wypowiedzieli co o sobie myślą. Każdy ma prawo sprzedawać i ustalać sobie własne warunki handlowe.
Ja osobiście nie kupił bym sprzętu jeżeli nie wiedział bym jak jest zbudowany. Myślę że po miesiącu pracy 24h/dobę nakrętki z brązu pujdą do wymiany. Ale to że maszyna posiada takie nakrętki i tak naprawde nie nadaje się do intensywnej pracy dowiedziałem się dopiero z dokłaniejszego opisu, który jest na aukcji z drugiego linka.
Tak czy inaczej życzę sukcesów w sprzedaży i namawiam do zakopania wojennego toporu.
Pozdrawiam
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”