Grawerowanie wypukłe(cdr->plt)


Autor tematu
ksys
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Grawerowanie wypukłe(cdr->plt)

#1

Post napisał: ksys » 05 cze 2009, 23:41

Witam.mam takie jedno pytanie dot. corela. jak zrobić by obiekt utworzony z krzywych po eksporcie na ploter był po frezowaniu wypukły?kombinowałem z obrysem i kształtowaniem,ale nie bardzo mi to idzie.potrzebuję obiekt obrysować np. prostokątem,w którym powinno być liniami zrobione ścieżki do grawerowania.konkretnie.
by w prostokącie tak wy liniować by litery po frezowaniu były wypukłe.pracuje na Corelu x3.siedze nad tym od wtorku i mam już dosyć tego tematu.pozdrawiam wszystkich.i mam nadzieje że ktoś będzie mi w stanie pomóc.



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 06 cze 2009, 02:16

Nie wiem jak to się ma do plt i ewentualnego przetworzenia na G- kody bo nie mam na czym tego wypróbować ale dla dxf-a sprawdza się taki zabieg: W Corelu zrób negatyw tego co rysujesz, czyli ustaw czarne tło a rysuj białą kreską o dobranej szerokości. Może w końcu uzyskasz to czego oczekujesz. Sam jestem ciekaw czy się uda :) Gdyby takie jednolite czarne tło nie było z jakiegoś względu wygodne to możesz jako tło zastosować przygotowaną wcześniej mapę bitową, na przykład czarno białą zebrę. Powiedz co wyszło bo pewnie niedługo zacznę walczyć z podobnymi zagadnieniami


Autor tematu
ksys
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#3

Post napisał: ksys » 06 cze 2009, 09:49

zrobiłem to tak:w innym temacie kolega JORA38 pisał żeby utworzyć siatkę z linii równoległych.utworzyłem więc tę siatkę,i następnie litery przekształciłem w krzywe.nałożyłem je na tę siatkę i rozgrupowałem,następnie z menu arrange opcja shaping i narzędzie trim. z siatki wycięło mi miejsca gdzie były litery.pokazałbym na rysunku ale nie chce mi załączać plików na forum:/
z dxf nie próbowałem.
pozdrawiam


tosemja
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2009, 20:42
Lokalizacja: z Nienacka

#4

Post napisał: tosemja » 18 wrz 2009, 23:59

Ja mam inny patent. Tworzę czarny prostokąt wyznaczający obszar projektu, nakładam na niego biały napis, zaznaczam wszystko i wybieram opcję "Combine" (Ctrl + L) Corel X3. Powstaje czarny prostokąt z "dziurami" po literach. Eksportuję to do PLT z opcją symulowania wypełnienia liniowego, o przesunięciu nieznacznie mniejszym niż średnica freza. Program plotera po zaimportowaniu owego PLT najpierw frezuje obrysy liter, a później skrawa liniowo przestrzenie pomiędzy i wewnątrz liter. Używam plotera OBRUSN PMS 2015 i ich oprogramowania.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CorelDraw”