STEP2CNC - nowe opcje, ALE JAKIE?

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu STEP2CNC

Damian Korcz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Cieszyn

#11

Post napisał: Damian Korcz » 12 lis 2008, 20:29

Witam, czy program step2cnc w wersji demo posiada zablokowany wyłącznik STOP i krańcówki, oraz czy ta wersja jest ograniczona do 1000 ruchów maszyny czy 1000 linii programu. Pozatym w mojej wersji ( 1.2 ) maszyna raz działa raz nie, symulacja tylko raz mi zadziałała i więcej nie chce , poza tym przy przesuwie o ile ruszy nie pokazuje mi aktualnej pozycji :roll:

Czy ja mam cos namieszane czy wersja demo tak działa, jeste zainteresowny tym programem i mam nadzieje że wersja Full chodzi lepiej :shock:



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Post napisał: Piotr Rakowski » 13 lis 2008, 08:33

Mausi Pan mieć to jednak źle poustawiane, bo ani krańcówki, ani stop pnie są zablokowane. Może nie zauważył Pan, że zarówno stop, jak i krańcówki powinny być dołączane do masy przez styki zwierne? Na początek pracy niech Pan odhaczy sprawdzanie krańcówek.

Ograniczenie dotyczy 1000 ruchów, nie linii g-kodu.

Nie pokazuje pozycji, bo w opcjach maszyny nie ma Pan tego ustawionego (pewnie).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Damian Korcz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Cieszyn

#13

Post napisał: Damian Korcz » 16 lis 2008, 12:31

jesli chodzi o krańcówki to są zwierne do masy, natomiast pokazywanie pozycji mam zaznaczone i niedziała, a jesli chodzi o przekaźniki to działa mi tylko jeden drugi nie reaguje.
Elektronika jest dobra bo działa pod programem TurboCNC



Jeżeli zainstaluje jeszcze raz program to znów ma 1000 ruchów do wykorzystania czy program zapisuje to gdzie w pliki windows'owskie


gdzie można sciągnąć starszą wersje Step2CNC

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14

Post napisał: Piotr Rakowski » 17 lis 2008, 08:05

No to sprawdź opcję symulacja. Program wtedy nie bierze pod uwagę niczego - po prostu symuluje ruch maszyny.

Step2CNC wersja 1.0 nie jest już dostępny.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Damian Korcz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2007, 11:47
Lokalizacja: Cieszyn

#15

Post napisał: Damian Korcz » 18 lis 2008, 08:50

po sformatowaniu dysku pokazują sie współrzędne , przekaźniki działają - w dalszym ciągu niedziała stop i krańcówki ( są zwieralne do masy ) , niedziała jednak symulacja ani odpalenie jakiekolwiek programu - komp coś robi ale niema postępów. przy włączaniu Step2cnc wyskakuje mi komunikat w języku angilski - chodzi o wejścia i wyjścia ( I/O ) oraz brak zainstalowenego sterownika LPT - może to jest przyczyna nieprawidłowego działania programu? . nieda sie ruszać maszyną z pulpitu programu a z klawiatury można, o co chodzi ?

Komputer: Cleleron 1.7GHz , 256 Ram, grafika 32MB - taką akurat miałem pod ręką, może wystarczy dołozyć dodtakowe LPT na PCI i bedzie działać


Jak mus byc ustawiony w dosie port LPT EPP, ECP .. ?


zalezy mi oby działała wersja demo bo mam zamiar kupić pełną wersję

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

Post napisał: Piotr Rakowski » 18 lis 2008, 09:43

1. Nie wiem o co chodzi. Masz przedziwne objawy, których nie umiem zdiagnozować na odległość. Jak to możliwe, że nie działa symulacja? Program wtedy niczego nie wysyła do portu! Może w opcjach ustawień sterownika nie włączyłeś kontrolki "Pokazuj stan pracy maszyny"?

Jeśli za każdym razem po uruchomieniu maszyny masz komunikat o błędzie I/O jest coś nie tak nadal z Twoimi Windowsami. Wyłącz zabezpieczenia antywisrusowe itp.

2. Ma być SPP!!! (standard) i włączone przerwanie 7.

Poza tym nie kontynuujmy tego w tym wątku, bo to nie są nowe opcje, a problemy. Rozpocznij nowy wątek!!!
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


djgrabo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2008, 12:33
Lokalizacja: Toruń

#17

Post napisał: djgrabo » 10 wrz 2009, 20:28

Moja propozycja to dodanie możliwości ustawienia maksymalnej prędkości pracy osobno dla każdej osi. Miłą niespodzianką byłaby akceleracja i hamowanie :) Uważam, że Step2CNC jest strzałem w dziesiątkę! Gratulacje

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Post napisał: Piotr Rakowski » 10 wrz 2009, 21:53

Po pierwsze - dzięki za uznanie.

Po drugie - niestety nie jest to możliwe w złożeniu ruchów (interpolacji). Byłoby to możliwe jedynie wtedy, gdy wykonujesz ruch ręczny w danej osi.

Bo w g-kodzie jesteś to w stanie zmieniać, dodając polecenia F w odpowiednich liniach.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


djgrabo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2008, 12:33
Lokalizacja: Toruń

#19

Post napisał: djgrabo » 10 wrz 2009, 23:02

chodzi mi głównie o możliwość regulacji prędkości opuszczania i podnoszenia wrzeciona

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „STEP2CNC”