stół krzyzowy z allegro czy własna konstrukcja

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 17
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#21

Post napisał: dziabi3 » 31 sie 2009, 23:33

CNC FORUM
Amatorskie maszyny CNC

tak jest w nazwie kolego , ty budujesz maszyny aby zarabiały a ja potrzebuje do nauki a ze robię to chce robić jak najlepiej bo kasa ograniczona ok 3 tyś

wiec zastanów sie czy warto wspominać ze robisz maszyny a 30 tyś , ja bym tez taką zrobił bo to tylko kasa , anie wspomnę ze ja robię za swoją kasę a ty klienta

zadałem pytanie o prowadnice aby sie upewnić czy to tyle kosztuje wiec powinieneś zakumać ze to maszynka taka jakich na forum dużo czyli made in home :razz:



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#22

Post napisał: bartuss1 » 01 wrz 2009, 10:17

no to nie pisz ze chcesz obrabiac stal bo przeczysz samemu sobie i po co zadajesz pytania na które wielokrotnie padła odpowiedź, owszem mozna wyważać otwarte drzwi, tylko w jakim celu ? częscie do obróbki twardej kosztują i nie zrobisz tego za 3 tys, c oz tego ze kupisz wałki z łozyskami liniowymi i sruby trapezowe, skoro na tym budżet sie skonczy a i tak jesli uda sie testowac drewno to bedzie szczyt mozliwosci, nie ma sie co gryźc, teoretycznie to nawet pierwiastek z liczby całkowitej wychodzi -1 :D
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

termit_tm
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 702
Rejestracja: 01 lis 2005, 20:02
Lokalizacja: Leszno

#23

Post napisał: termit_tm » 01 wrz 2009, 11:17

bartuss1 - twoje maszyny kosztują minimum 30 tys a i tak żadna stali nawet nie pokanceruje :razz: jak się robi maszyny za czyjeś pieniądze to się łatwo je wydaje a amatorzy za pół ceny robią znacznie lepsze maszyny od twoich wiec jednak coś tu jest nie tak wiadomo ty robisz wszystko z nowych części zamawiasz gotowe później takie ceny :razz: ale to taki mały OT

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#24

Post napisał: bartuss1 » 01 wrz 2009, 15:54

ty termit sobie za duzo nie pozwalaj bo po pierwsze nie widziałes z bliska, po drugie nie dalej jak pól roku temu pytałes jak sie gwintuje otwory, po trzecie rynek ode mnie wymaga maszynek do "nie stali"
co sie tyczy maszynek forumowych wiesz doskonale to samo co i ja ze są maszyny i zabawki, oj termit, jeszcze nie dorosłes ?
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

termit_tm
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 702
Rejestracja: 01 lis 2005, 20:02
Lokalizacja: Leszno

#25

Post napisał: termit_tm » 01 wrz 2009, 18:56

bartuss1 pisze:ty termit sobie za duzo nie pozwalaj bo po pierwsze nie widziałes z bliska, po drugie nie dalej jak pól roku temu pytałes jak sie gwintuje otwory, po trzecie rynek ode mnie wymaga maszynek do "nie stali"
co sie tyczy maszynek forumowych wiesz doskonale to samo co i ja ze są maszyny i zabawki, oj termit, jeszcze nie dorosłes ?
no coś tu naginasz fakty jak już to było to ze trzy lata temu i chodziło o pomoc w dodaniu tolerancji na rysunku a na przyszłość jak już komuś "pomagasz" to nie wypominaj tego (tak robią dzieci w przedszkolach) nie wspomnę że z twoimi tolerancjami majster mnie wyśmiał :???:

chodziło mi tylko o to ze ty twierdzisz ze za 20 tys to można zrobić maszynę do grawerowania styropianu a widziałem wiele maszyn za 10-12 tys które bez problemu frezują w aluminium, miedzi itp.

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#26

Post napisał: gmaro » 02 wrz 2009, 10:50

termit_tm pisze:no coś tu naginasz fakty jak już to było to ze trzy lata temu i chodziło o pomoc w dodaniu tolerancji na rysunku a na przyszłość jak już komuś "pomagasz" to nie wypominaj tego (tak robią dzieci w przedszkolach) nie wspomnę że z twoimi tolerancjami majster mnie wyśmiał :???:
Ale to jeszcze był okres ultra precyzji z tego co pamiętam :mrgreen: a tak swoją drogą to Panowie jeśli macie coś do Siebie to na PW a nie OT tutaj koledze robić w wątku ..
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#27

Post napisał: wt » 03 wrz 2009, 12:00

To jest naturalne, że projektant wysokiej klasy sprzętu się denerwuje, bo amatorskie podejście do konstrukcji może przynieść wiele wpadek. Ale amator może na takie ryzyko iść. Przygotowana suma też może wystarczyć, ale prawie wszystko trzeba swoimi ręcami zrobić. Elektronikę trzeba kupić, bo nie słyszałem aby ktoś, poza diodą, układy scalone w domu robił. Aby w stali ładnie robota wyszła to konstrukcja musi być odpowiednio sztywna. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że to wyjdzie na wałkach, może na 50 i to suwliwie. Ale najpewniej na trapezach. Może uda się coś z odzysku. Gwint oszczędnościowo może być nawet zwykły, stawia tylko nieco większe opory.


Autor tematu
dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 17
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#28

Post napisał: dziabi3 » 05 wrz 2009, 19:25

panowie dzięki serdecznie za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 24 maja 2010, 15:48 przez dziabi3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#29

Post napisał: chomikaaa » 05 wrz 2009, 21:12

nie wiem czy za 3 tys zbudujesz maszyne mysle ze to ciu za malo

pozatym wyrzucienie 3k zl w bloto zeby sie uczyc jest twoja decyzja

policz sobie cene za: walki podpory sruby kulowe konstrukcje sterownik wrzeciono i inne i kwota bedzie znacznie wyzsza niestety :sad:

proponuje zrewidowac zalozenia teoretyczne i zrobic maszyne przedewszystkim sztywna o solidnej konstrukcji sterowanie zawsze bedzie mozna wymienic na lepsze warto pomyslec o srubach kulowych wiem ze to jest drogie ale rozwiaze wiele problemow

jesli postapisz inaczej sam dojedziesz do wniosku ze kulowe trzebabylo kupic to tyle z mojej strony pozdrawiam i zycze udanej konstrukcji :smile:

[ Dodano: 2009-09-05, 21:14 ]
btw mozesz w mojej galerii obejrzec zdjecia podstawy jaka mam teraz dokupilem prowadnice liniowe z podporami i czas zabrac sie za projekt reszty elementow


Autor tematu
dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 17
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#30

Post napisał: dziabi3 » 06 wrz 2009, 12:28

do usunięcia
Ostatnio zmieniony 24 maja 2010, 15:45 przez dziabi3, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”