Dobór silników krokowych

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

zolax
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 164
Rejestracja: 15 cze 2007, 17:40
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: zolax » 04 lip 2009, 09:47

Tak. Sterownik poda napięcie np. 40V, cewka się dzięki temu szybko się naładuje, w momencie gdy prąd osiągnie odpowiednią wartość zostanie odłączone napięcie i potem od początku. Dzięki temu średnia wartość prądu jest stała a parametry lepsze niż gdyby zasilać silnik napięciem znamionowym.



Tagi:


SQ3VAZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 313
Rejestracja: 17 kwie 2009, 20:41
Lokalizacja: Przylep

#12

Post napisał: SQ3VAZ » 04 lip 2009, 09:49

Nie ryzykowałbym żyłowania na równe 40 V przy tych sterownikach. Trafo 28VAC/200-300VA winno bych OK i dać 37VDC z hakiem na kondensatorach za prostownikiem.
No to robić zakupy, składać wszystko w jedno i wio. Jakby coś to pytać. Powodzenia.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi." A.E.
Jeżeli pomogłem - kliknij pomógł. Konstruktywna krytyka mile widziana.


Autor tematu
hscx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2009, 19:35
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: hscx » 04 lip 2009, 11:54

Witam

Silniki obraca się o 1,8 stopnia na krok czyli na pełny obrót potrzebuje 200 kroków
w mojej frezarce jeden obrót to przesunięcie stołu o 2 milimetry czyli dokładność 1/100 milimetra, do tego jeszcze sterownik umożliwia podwojenie tej liczby. Myślę że mi to w zupełności wystarczy.

W sklepie patronata zamierzam zamówić:
SSK-MB
3xSSK-B02 - 4A, 40V, 1/2 kroku
MZ-01
TR240 230/ 2x20V 2x6A - ewentualnie jeśli gdzieś znajdę to inny, bardziej dostosowany do moich potrzeb, to znaczy o wyższym napięciu.


SQ3VAZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 313
Rejestracja: 17 kwie 2009, 20:41
Lokalizacja: Przylep

#14

Post napisał: SQ3VAZ » 04 lip 2009, 12:21

CZemu nie. Prądu z zasilacza napewno starczy, a i napięcie może być. Zobaczysz jak będzie kręcić na 26 V / tylke mniej więcej wyjdzie na zasilaczu z twoim obecnym trafo / i zdecydujesz, czy zwiększać czy zostawić to trafo. Daj znać o postępach.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi." A.E.
Jeżeli pomogłem - kliknij pomógł. Konstruktywna krytyka mile widziana.


Autor tematu
hscx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2009, 19:35
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post napisał: hscx » 04 lip 2009, 13:17

Witam

To na pewno nie będzie koniec moich zmagań z tym tematem, zostanie mi jeszcze sprzężenie mechaniczne tego ze stołem. Do wielu zadań jakie wykonuje tą frezarką nie jest aż tak potrzebne sterowanie przez komputer, wykonanie niektórych prostych elementów będzie tą metodą bardzo czasochłonne, dlatego muszę pomyśleć też o jakimś ręcznym sterowaniu, za pomocą „dzojstika” ewentualnie klawiatury ze strzałkami, bo rozmontowywanie układu i jego ponowne montowanie przy obróbce ręcznej/komputerowej mi się nie podoba.
W załączeniu zdjęcia układu pomiarowego opartego o suwmiarki elektroniczne, które ktoś tam, gdzieś tam wykonał.

Obrazek

Obrazek


SQ3VAZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 313
Rejestracja: 17 kwie 2009, 20:41
Lokalizacja: Przylep

#16

Post napisał: SQ3VAZ » 04 lip 2009, 14:26

Pomysł z swumiarką niezły. Jeżeli nie zależy nam na dużej dokładności zawsze można zastosować enroder na osi silnika i bawić się w zliczanie impulsów, kalkulowanych potem na jesnostki miarynp: mm. Do sterowania ręcznego zrobiłem mały generatorek na NE555 pracujący na STEP,a odpowiednimi klawiszami podaję sygnały enable i dir. Ot tak w pająku - ale działało.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi." A.E.
Jeżeli pomogłem - kliknij pomógł. Konstruktywna krytyka mile widziana.


Autor tematu
hscx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2009, 19:35
Lokalizacja: Warszawa

#17

Post napisał: hscx » 08 lip 2009, 18:30

Witam

Przejrzałem schemat sterownika, odszukałem parametry układów sterujących i zakupiłem transformator 300W 28V 10,71A.

Wszystkie pozostałe elementy zamówione, czekam na dostawę.

[ Dodano: 2009-07-15, 09:16 ]
Witam

Wszystkie elementy dotarły. Złożyłem je do kupy i podłączyłem do komputera.
Zainstalowałem Macha3, skonfigurowałem, przetestowałem silniki, kręcą się zgodnie z zapodanym programem, myślę że jest dobrze. Teraz pozostało mi jeszcze sprężyć to mechanicznie ze stołem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”