Solid Edge


Autor tematu
Acquario
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2009, 12:16
Lokalizacja: Polska

Solid Edge

#1

Post napisał: Acquario » 30 cze 2009, 01:15

Witam.

Mam problem z utworzeniem takiego cuda. Solid Edge posiada możliwość wykonania całości z poszczególnych złożonych ze sobą elementów. Tak więc poskładałem wszystkie cześci w zespół (rys. 1) i teraz potrzebuje zapisać plik jako całość (np w formacie pat.). Jednak po wyborze zapisu wszystkiego jako całość nic z tego nie wychodzi :sad: widocznie trzeba to inczej zrobić ale nie mam zilonego pojecia jak dokładnie. Dlatego mam nadzieje, że znajdzie się ktoś z pomocą :wink:

Rysunek 1

Obrazek

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 30 cze 2009, 08:11

Złożenia w SE zapisuje się w formacie asm. Solid Edge nie oferuje zapisu w formacie pat. Możesz zapisać plik jako obraz w jednym z dostępnych formatów: bmp, jpg, tif, wrl a potem użyć np. Gimpa do zrobienia sobie obrazka w formacie, który Cie interesuje. Najlepiej sprecyzuj jakiego efektu końcowego oczekujesz.


Autor tematu
Acquario
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2009, 12:16
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: Acquario » 30 cze 2009, 14:32

Sprawa wygląda następująco. Połączone części potrzebuje zapisać w jednym pliku tak aby moć przerzucić go do Mastercama i tam wykonać obróbke na danej części. Chce aby złożenie było traktowane jako jedna część. Widze, że można zapisać złożenie w innych plikach, np pat czego dowodem jest poniższy rysunek:

Obrazek

Chyba, że się mylę i nie da się takiego czegoś wykonać :idea:


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#4

Post napisał: kaleena » 30 cze 2009, 14:46

Można zapisać poszczególne części złożenia, jako .*PAR. Można projektować w module Assembly i później rozbić złożenie na poszczególne części lub zaczynać w module PART poszczególne części złożenia (pobierając Kopie części) i złożyć w Assembly całość. W złożeniu masz do wyboru, np. STL, STEP, IGES, PDF.


Autor tematu
Acquario
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2009, 12:16
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: Acquario » 30 cze 2009, 15:34

No tak. Ale jak otworzyłem projekt złożeniowy i złożyłem w nim wszystkie części (metodą przeciągania modeli wcześniej zaprojektowanych w plikach par) i zapisałem jakio plik asm. Następnie wybrałem tworzenie zespołu w kontekście całości i zapisałem to całe złożenie w jako plik .par i niestety po otworzeniu tego pliku jest czysto. Pusta strona.

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#6

Post napisał: nxcam » 30 cze 2009, 20:25

Zapisz złozenie jako PARASOLID - powstanie jeden plik bryłowy.
Nie wiem jak zachowa się MasterCAM czy to zaimportuje jako scalony model części czy rozbije na poszcególne bryły...


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#7

Post napisał: kaleena » 30 cze 2009, 21:01

Ja w EdgeCam'ie biorę STEP i mam złożenie jako jedną bryłę, choć w drzewku mam widzę rozbicie na party.


Autor tematu
Acquario
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2009, 12:16
Lokalizacja: Polska

#8

Post napisał: Acquario » 30 cze 2009, 22:16

Ok, udało się. Jakiś czas temu zapisałem złożenie jako Parasoli jednak po wczytaniu do mastercama, program widział każdą bryłę oddzielnie, czyli podczas obróbki było widać jedynie mój przedmiot (jak przygotówka). Jednak całe szczęście, że działa opcja "Boolean" na pliku Parasolid w mastercamie i scalilo mi wszystkie bryly do jednej :wink: Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”