problem ze sterownikiem

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

Autor tematu
erwin1982
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:02
Lokalizacja: okonek

problem ze sterownikiem

#1

Post napisał: erwin1982 » 01 sty 2008, 19:31

zaczne od tego ze uwalilem taki wlasnie sterowniczek. mialem zrobione na nim osiwetlenie na pietrze swojego mieszkania,wszystko bylo ok do momentu gdy wymyslilem ze upchne to wszystko w jakiejs wymyslnej skrzynce. po zmontowaniu tego ustrojstwa zaprogramowalem znow ow sterowniczek i klapa...okazalo sie ze pomylilem przewody N i L w terminalu zasilajacym,tzn tam gdzie mialo byc zas 220V (punkt L w term. zas.) podalem "mase" a na "mase" (pukt N w term.zas.) pdalem napiecie z sieci,z tego miejsca zrobione bylo odejscie na wlaczniki zewnetrzne do sterowania osw.po odkreceniu wszystkiego okazalo sie ze program w sterowniku jest realizowany,dioda "run" mruga a jednak przekazniki wyjscia nie zalaczaja sie :cry:
jestem wspanialy :cry:
doszukalem sie bledu,instrukcja wyraznie mowi by na wejscia sterujace podawac to samo napiecie,z punktu L,a ja matoł...!!!
teraz szukam pomocy,osoby ktora powie co moglo w tym sterowniczku zdechnac,a moze ktos zajmuje sie naprawa takiego czegos...
dokladny model podam jutro rano,nie mam kluczy od garazu w ktorym to lezy :sad:
z gory dziekuje



Tagi:


sda
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2009, 19:58
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

#2

Post napisał: sda » 10 maja 2009, 14:11

Znowu jest tu dla nas problemem tylko odległość, a raczej koszty z nią związane. Jezeli jest Pan zdecydowany na to żeby zapłacić za przyjazd dobrej firmy, która daje gwarancje na swoje prace to odsyłam do strony:
www.sda.org.pl
i zapraszam do kontaktu, który znajdzie Pan na stronie.
Pozdrawiam


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#3

Post napisał: numerek » 10 maja 2009, 17:46

sda pisze:Znowu jest tu dla nas problemem tylko odległość, a raczej koszty z nią związane. Jezeli jest Pan zdecydowany na to żeby zapłacić za przyjazd dobrej firmy, która daje gwarancje na swoje prace to odsyłam do strony:
www.sda.org.pl
i zapraszam do kontaktu, który znajdzie Pan na stronie.
Pozdrawiam
gniecie cię ???
5 postów i 5 reklam ......... przeginasz o "dobrej firmie"
dobra firma nie potrzebuje tak prostackiej reklamy !


kasjo
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 323
Rejestracja: 23 lis 2005, 18:07
Lokalizacja: Białystok

#4

Post napisał: kasjo » 10 maja 2009, 19:34

Prawdę powiedziawszy nic sterownikowi nie powinno się stać. Jesteś pewien że wszystko dobrze połączyłeś? Może z programem jest coś nie tak.
jeżeli masz miernik lub neonówkę sprawdź czy na wejściu sterownika pojawia się napięcie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”