Kółka zębate calowe MXL

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

Kółka zębate calowe MXL

#1

Post napisał: diodas1 » 10 kwie 2009, 23:32

Czy ktoś zna źródło gdzie mógłbym kupić kółka zębate do przekładni pasowej o module calowym MXL o 12-ty i 60-ciu zębach?Może też jakąś wiedzę o cenach tychże? Są takie co prawda w sklepiku sponsora forum ale nie ma informacji o cenach. Próbowałem drogą mailową uzyskać tę wiedzę ale nie mogę doczekać się odpowiedzi. Chyba się nie doczekam bo kiedy wysłałem specyfikację detali które zamierzam kupić z prośbą o podanie ich aktualnych cen (łącznego kosztu z jakim powinienem się liczyć), w odpowiedzi przyszedł list że paczkę dla mnie już kompletują do wysyłki. Cena łączna była dla mnie istotna bo jeszcze mógłbym coś zmienić w ogólnej koncepcji a na stronach Akcesoria.cnc jest gdzieniegdzie ostrzeżanie że ceny nie są aktualne. Nie wiem czy to przesilenie wiosenne czy inna przypadłość ale odniosłem wrażenie że moje listy czyta automat który nie na wszystkie przypadki został zaprogramowany. Wolałbym kontakt z człowiekiem mimo fascynacji nowoczesną techniką.



Tagi:

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1670
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#2

Post napisał: grg12 » 11 kwie 2009, 17:40

Np. tutaj - http://www.modellbauershop.de/53069396c ... ecf05.html
Tyle ze zaczynają się od 16 zębów. Przy okazji - koło 12Z ma tylko 7,2mm średnicy, tak mocno wyginany pasek będzie pewnie miał znacznie mniejszą trwałość.
Pozdrawiam
Grzesiek


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1546
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: upadły_mnich » 11 kwie 2009, 23:52

może kolega podać szerokość paska?
I pytanie: czy musza być nowe czy mogą być z demontażu?
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


Autor tematu
diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: diodas1 » 12 kwie 2009, 14:08

Witam. Dziękuję za odzew. Sprawa wygląda następująco: Potrzebuję w swojej dziwacznej konstrukcji która służy mi już od paru lat wymienić dwie przekładnie o przełożeniu dokładnie 25:1 każda, na jakieś inne. Dotychczas były użyte zębatki plastykowe o trudnym do zdefiniowania module z jakiegoś sprzętu AGD. Ich wadą jest hałaśliwość pracy i jednak spore opory toczenia które wynikły z potrzeby zminimalizowania luzów. Urządzenie jest całkowicie prototypowe i budowane z przypadkowych, dostępnych wówczas detali. Przekładnia nie przenosi dużych obciążeń , rzędu 0.5Nm na osi odbiorczej (wolnoobrotowej) Dlatego w ciemno zamówiłem w internecie zębatki i paski pozwalające na złożenie kaskadowo działającej przekładni (1:5)x(1:5) Niestety okazało zię że otrzymałem paski z modułem calowym MXL a zębatki metryczne z modułem 2mm. Różnica niby niewielka ale pasek przeskakuje w czasie obrotów jak naciągnięty zbytnio łańcuch w rowerze. Pasków mam kilka w zapasie i mają one szerokość około 3.2mm. Nie mam wymagań co do wieku zębatek- mogą być z demontażu.Uratowałyby mnie nawet tylko 2 sztuki- jedna 12 zębów i jedna 60 zębów bo jestem w stanie wykonać precyzyjne foremki z silikonu i potem sklonować kilka sztuk odlewając je z żywicy Mam potrzebne materiały, sprzęt i doświadczenie żeby to zrobić dokładnie. Gdyby zębatki rozbiórkowe miały szersze pole pracy niż te 3.2 mm to też dobrze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”