POMOCY JAK USTAWIĆ STAŁE PUNKTY ZERO W MOJEJ FREZARCE !!!!!

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
lepert
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:54
Lokalizacja: Szczecin

POMOCY JAK USTAWIĆ STAŁE PUNKTY ZERO W MOJEJ FREZARCE !!!!!

#1

Post napisał: lepert » 09 sty 2010, 19:05

Witam, zajumuje się produkcją oprawe okularowych aby przyspieszyć oraz polepszyć jakość i design zakupiłem frezarkę CNC problem mam następujący: muszę mieć stałe punkty zero w frezarce tak aby zawsze wiedziała od którego miejsca ma zacząc swoją prace gdy wgram dany kształt oprawki: po krutce pokaże o co mi chodzi :

To jest moja frezarka :

Obrazek

To jest specialny surowiec do porudkcji opraw :

Obrazek

Ta podstawka podtrzymuje pneumatycznie surowiec pokazany wyzej tak by się nie ruszał aby zrobić w nim dwa otwory na oczy i specjalny wklęsły rowek do umieszczenia szkła.

Obrazek

i po wyfrezowaniu:

Obrazek

Obrazek

Następnie należy owy element zalożyć na specialne pneumatyczne kostki które się rozpychają w oczach aby płytka była nie ruchoma - niestety na umieszczonym zdjęciu płytka jest na nich ponieważ jeszcze nie zrobiłem kształtu kostki do otworu.

Obrazek

po tym osadzeniu powinno nam wyjść coś takiego:



Obrazek



MOJ PROBLEM polega na tym że musze wyznaczyć punkt zero aby oprawka miała idealnie wycięty FRONT z zwenątrz. Owy punkt zero powinnien być stały tak aby po załadowaniu scieżki z innym kształem oprawki można było od niego zawsze zaczynać.

Przydał by mi się takżę czyjnik wysokości frezu ponieważ przy bardziej desinerskich oprawkach musze zmienić na inny frez...

PROSZE O POMOC


Wpadłem na pomysł abym najpierw na surowcu przed wycieciem toworu na oczy frezarka zaznaczał punkt na nim w miejscu gdzie będzie później skrawany materiał następnie gdy przerzuce surowiec na kostki ustawiam był frezarkę na owy punkt i tak ustawić program w camie aby zawsze zaczynał od niego ale czy nie macie jakiejś innej mniej czaso chłonnej propozycji ?


AHA odleglości między kostaki w osi X się zmieniają oraz kształ kostek się zmienia inne parametry są stałe !

[ Dodano: 2010-01-10, 16:31 ]
I jak nikt nie jest w stanie mi pomuc ? :)



Tagi:


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#2

Post napisał: Bbuli » 10 sty 2010, 17:11

Witam.Nic nie stoi na przeszkodzie by w maszynce założyć krańcówki i skonfigurować je jako home.Potem projektując i generując ścieżki wiesz gdzie założysz materiał do obróbki.To będzie zdecydowanie najszybsza metoda.No chyba,że jezdzisz po stole z uchwytem raz w lewo raz w prawo-ale nie sądzę.


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: upadły_mnich » 10 sty 2010, 17:21

nic nie stoi na przeszkodzie aby producenta maszynki zapytać. To jest najprostsza droga i na 100% ma w ofercie czujnik wysokości freza.
Nie sądzę aby zmoderował ten post, chyba zę za to, że kolega kilka tematów o tej samej treści na forum wstawił - za to (usunięcie tych powielonych tematów) na pewno nikt nie będzie się krzywił.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”