Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu

kupić nową, zrobić, przerobić?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
wiesmak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:48
Lokalizacja: brusnik

Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu

#1

Post napisał: wiesmak » 19 sty 2020, 22:51

Dzień dobry, mały problem z wyborem kierunku działania. Potrzebuję frezarkę do metalu - obróbka elementów minimum 150x80x35 /ponieważ mam takie zamówienia/, stal narzędziowa, tak z grubsza. Budżet do 25 tys zł /lub ew coś dołożę/. Do wyboru mam: 1. kupno nowej może coś jak cnc 444, 2. przerobić moją FA3AU /trochę szkoda, ale mogę też kupić jakiegoś złoma i przerabiać/ 3. wykonać nową konstrukcję bramowa posiłkując się wykonanymi konstrukcjami z naszego Forum. 4. zamówić- kupić u kogoś z Forum? Może jest ktoś?
Mam możliwości typu spawanie, mig tig cięcie toczenie itp ale jeszcze nie douczyłem się konfiguracji i doboru sterowania i osprzętu do cnc, po prostu brak praktyki i nie mam w okolicy jakiejś duszy cnc do pomocy. Pomożecie?




abcdef
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 367
Rejestracja: 11 mar 2018, 10:39

Re: Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu

#2

Post napisał: abcdef » 19 sty 2020, 23:15

przerabiać FA3AU.


sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu

#3

Post napisał: sssTOMEKsss » 19 sty 2020, 23:41

przerabianie kompletnie konwencjonalnej maszyny to spore wyzwanie, a jeżeli nie masz kilku maszyn konwencjonalnych nie zapomnij o tym że jak dupnie Ci coś w takiej przerobionej nie będziesz miał gdzie przerzucić swojej roboty

Konwencjonalne maszyny będą zawsze nie zastąpione ze względu na swoją długowieczność i bezawaryjność - jak masz ją w dobrym stanie zdecydowanie nie brałbym się za przeróbke

poszukaj jakiegoś starego CNCka z lat 80-90 - w nich masz już silniki, drivery, śruby kulowe a i czasami bezpośrednie układy pomiarowe które możesz zostawić, wykorzystać i wymienić tylko i wyłącznie sterowanie, wkładasz PCta, podpinasz pod karty np. MESA, konfigurujesz linux CNC i masz CNC w kwocie kilku tysięcy i kilkanaście zostaje Ci na narzędzia albo jakieś dodatkowe osie itp. Jeżeli porywasz się nawet na swoją konstrukcje to widać że chęci masz, a więc z retrofitem gotowej już maszyny powinieneś sobie poradzić
cnc 444? to raczej nie do stali...


Autor tematu
wiesmak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:48
Lokalizacja: brusnik

Re: Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu

#4

Post napisał: wiesmak » 20 sty 2020, 00:19

FA3 jednak mi trochę szkoda, bo sprawna no i faktycznie nie będzie zastępcy. Chęci są, sprzęt i talent trochę też, ale nie mam mentora by poprowadził. Zacznę poszukiwania.


Autor tematu
wiesmak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 18
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:48
Lokalizacja: brusnik

Re: Pomoc w wyborze frezarki cnc do metalu

#5

Post napisał: wiesmak » 20 sty 2020, 11:19

Jest do sprzedania centrum Haas Super Mini Mill spróbować ugryźć?
Aaaa i widzę jeszcze aciera f45 cnc 5000 co by mnie interesowała jako baza, x 450, y 400, z 450 iso 40 no i ta waga - 2900kg, wydaje się ciężkawa i solidna.

Dodane 44 sekundy:
Oczywiście aciera 2x tańsza.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”