Pomoc w doborze plotera do pieczątek

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
arczi1987
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:05
Lokalizacja: Łęczna

#11

Post napisał: arczi1987 » 23 lis 2014, 14:53

Ok, czyli mówicie że na początek, aby zacząć przygodę z grawerowaniem taki wystarczy, bo myślałem wcześniej nad takim używanym http://www.techsol.com.pl/oferta/laser500 , Czy na tym tańszym też będzie można grawerować np długopisy ?



Tagi:


peb100
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 25
Rejestracja: 16 lis 2008, 10:23
Lokalizacja: Gdańsk

#12

Post napisał: peb100 » 23 lis 2014, 15:33

laserki pisze:Dolicz sobie do tego podane koszty wysyłki.
Sprzedający omija prowizję przenosząc właściwą cenę w koszt wysyłki.
Czytać i starać się rozumieć co jest napisane.
Co racja - to racja - nie doczytałem. Co nie zmienia faktu, że wartość handlowa takiego lasera wynosi koło 1500- 1700 netto. Natomiast to jest taki laserek w wykonaniu bardzo tanim do sprawdzenia tylko czy takie usługi maja w ogóle sens i z dużym niebezpieczeństwem ciągłych problemów. Wszyscy, których znam i tną oraz grawerują laserami po początkowych bojach z "chińczykami" albo uzbrajają je w lepsze tuby i optykę albo kupują porządniejsze (na przykład coś ze stajni Trotec-a). Ale wiadomo, że od czegoś trzeba zacząć. Ale jeśli wymagania będą rosły i będzie się chciało mieć względny spokój, że maszyna nie zawiedzie w najmniej odpowiedniej chwili to niestety trzeba się liczyć z kosztami droższego rozwiązania lub mieć sporą szufladę części zamiennych. A co najważniejsze - potrafić samemu poradzić sobie z bieżącymi problemami.

Paweł


KSCar
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Slask

#13

Post napisał: KSCar » 23 lis 2014, 16:09

Oczywiście, że taki mały na początek wystarczy. Do długopisów też. Jak potem poprawi się jeszcze kilka rozwiązań mechaniki i optyki takiego ploterka, to precyzja i jakość może być porównywalna z tymi markowymi za dzięsiątki tysięcy (pomijając oczywiście kwestię zużycia np. tuby). Wprawdzie zaraz Ci tu pewnie niektórzy "specjaliści-poziom XXX" napiszą, że wszystko co Chińskie jest "be" i "g" warte, ale to już inny temat i na inny wątek. To co proponuje Techsol sobie daruj (a juz na pewno używany), bo to taki sam, tyle że z trochę mocniejszą tubą i dodatkowymi bajerami, "Chińczyk" wart nie więcej niż 20-30% tej kwoty nowy (z przesyłką, vatem i cłem włącznie). Reasumując szukaj go tanio (na poziomie 2 do 3000 max) np. na ebay albo wręcz bezpośrednio (chyba że barierą jest podstawowa znajomość angielskiego). Ćwicz i zdobywaj doświadczenie. Dobrze by było też mieć ruchomy stół bo do długopisów (i nie tylko) się przyda. Takim ploterkiem, w tej kwocie, też można dużo i bardzo precyzyjnie zrobić wbrew pozorom i opiniom niektórych "specjalistów".


Autor tematu
arczi1987
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:05
Lokalizacja: Łęczna

#14

Post napisał: arczi1987 » 23 lis 2014, 21:25

No teraz pytanie, w takim ploterze jak się ustawia parametry do cięcia, siłe lasera, punkt od którego ma zaczynać ? Czy można dokupić sobie plaster miodu ?

[ Dodano: 2014-11-23, 21:25 ]
Jak bym mógł prosić o kontakt na priv do kogoś kto używa takie urządzenie


KSCar
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Slask

#15

Post napisał: KSCar » 23 lis 2014, 23:38

W Chińskich ploterach tego typu zawsze ustawia się moc potencjometrem lub klawiszami na panelu plotera.
Punk startowy ustawia się w oprogramowaniu.
Szukaj też takiego, którego soft pozwala na pracę z grafikami wektorowymi, ma wskaźnik laserowy i ruchomy stół (do długopisów się przyda).
Np. Taki:
http://usbearth.en.alibaba.com/product/ ... r_50W.html
Koszt to ok 2200 PLN brutto ze wszystkim (dokładnie nie wiem bo kupowałem jeszcze razem z nim kilka innych zabawek a firma ma przedstawicielstwo w UK i z UK wysyła więc i koszt transportu znacznie niższy). Ma wszystko co potrzebujesz i parę innych udogodnień (np. nadmuch na soczewkę). Trochę zabawy z uruchomieniem pewno będzie, bo mało która firma u nas Ci pomoże nawet odpłatnie (np. z kalibracją po transporcie), bo nie u nich kupiłeś ploter za wielokrotnie wyższą cenę. Nie taki jednak diabeł straszny. Mi wystarczyło kilka wieczorów w internecie a o laserach nie wiedziałem prawie nic. Teraz się cieszę kilkunastoma tysiącami oszczędności.


peb100
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 25
Rejestracja: 16 lis 2008, 10:23
Lokalizacja: Gdańsk

#16

Post napisał: peb100 » 24 lis 2014, 00:31

arczi1987 pisze:No teraz pytanie, w takim ploterze jak się ustawia parametry do cięcia, siłe lasera, punkt od którego ma zaczynać ? Czy można dokupić sobie plaster miodu ?
Tu masz podpowiedzi eksploatacyjne:

http://nerdclub-uk.blogspot.com/2012/07 ... badly.html
http://leedshackspace.org.uk/2013/05/26 ... -problems/


Paweł


KSCar
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Slask

#17

Post napisał: KSCar » 24 lis 2014, 00:54

Jak te linki się mają do pytań autora wątku to nie wiem ?
Zakładając jeszcze, że bariera językowa nie jest dla niego problemem.


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#18

Post napisał: bh91 » 24 lis 2014, 05:02

To co proponuje Techsol sobie daruj (a juz na pewno używany), bo to taki sam, tyle że z trochę mocniejszą tubą i dodatkowymi bajerami,
A jakieś kolega ma doświadczenie z ploterami techsola?

Ja użytkuję sobie używanego już niemal dwa lata - jedyna rzecz jaką wymieniałem to pompka chłodziwa - zamieniona na chiller. Graweruję co chcę jak chcę ILE trzeba i wszystko jest ok z nim. Kalibracja raz na jakiś czas.
W planach jest wyrównanie blatu i kombinacje z ustawieniem punktu 0, 0 maszyny, co już częściowo mam rozwiązane. No i można sobie zrobić automatyczne załączanie nadmuchu - co przy niektórych czynnościach daje lepsze efekty. Moim zdaniem.

Natomiast dwa boxy obok kolega ma podobny do opisywanego. Wycina i pracuje także, lecz walczył z nim niemiłosiernie - na tyle, że widząc to dołożyłem te kilka kloców na coś jednak solidniejszego. Ja się nie zawiodłem.

Oczywiście jakości z trotekiem nie porównuję, ale też cena tego lepszego pozwala sobie jedynie o takim pomarzyć :)
Jest robota - jest pinonc :wink:


KSCar
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 8
Posty: 35
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:43
Lokalizacja: Slask

#19

Post napisał: KSCar » 24 lis 2014, 10:50

Kolejna wypowiedź na "temat wątku", której nawet nie warto komentować.
To już jednak pewnego rodzaju standard w wielu wątkach na forum.
Gratuluję zadowolenia z tego "SOLIDNIEJSZEGO" plotera.
Od kiedy to Techsol i podobne firmy są ich producentami i od kiedy to cena jest wyznacznikiem tejże w tych firmach i tego typu ploterach ?


laserki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 327
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:41
Lokalizacja: SpodSamiuśkichGórek

#20

Post napisał: laserki » 24 lis 2014, 11:22

Nieźle się reklamują.
Szkoda tylko, że kłamią.
Ta maszynka NIE MA lasera 50W, ani 40W.
Max co da się zmieścić w obudowie 800mm bez jej przedłużania to 35W i to jak Bóg pozwoli trafić na lepszy egzemplarz lasera. Większość tych 70cm laserków z bólem osiąga 32-33W.
Ale czy ktokolwiek zaczyna od kupna miernika mocy lasera?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”