Półfabrykat wrzeciona

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
wyczeskrakow
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2008, 18:16
Lokalizacja: Kraków

Półfabrykat wrzeciona

#1

Post napisał: wyczeskrakow » 21 kwie 2008, 18:18

Witam
Mam takie pytanko. Musze dobrac półfabrykat na wrzeciono. Ze wstepnych obliczen wiem ze nie moze byc wykonane z preta, poniewaz jest on wykozystany w 40 %, a to za malo. Wiec pozostaje tylko odkuwka. Czy bedzie to odkuwka matrycowa, bo slyszalem ze tak dlugich odkuwe matrycowych sie nie robi. Moje wrzeciono ma 550mm i najwieksza srednice fi42 i oczywiscie jest otwor przelotowy ze stozkiem Morse'a.. Jezeli nie matrycowa to w takim razie pozostaje tylko odkuwka swobodna. Na czym wykonuje sie takie odkuwki. Czekam na wasze komentarze. Rysunek wrzeciona w załączniku.



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#2

Post napisał: DZIKUS » 21 kwie 2008, 23:15

rysunku w zalaczniku nie ma, ale zakladajace ze jest to wrzeciono z gniazdem iso 40 lub morsem 3 lub 4 to w przypadku tak dlugiej (stosunek srednicy do dlugosci) odkuwki robienie wstepnego otworu pod gniazdo i otworu na sciagacz nie ma sensu, bo drastycznie komplikuje caly proces technologiczny (raczej by sie nie obeszlo bez dodatkowej operacji przebijania)
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


Autor tematu
wyczeskrakow
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2008, 18:16
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: wyczeskrakow » 22 kwie 2008, 23:46

Wysylam wrzeciono w zalaczniku. W srodku wrzeciona jest stozek morsa 2 i otwor przelotowy fi 15 i na pewnym odcinku fi 10.

1. Czy moze to byc odkuwka matrycowa ( ponoc sie az takich dlugich nie wykonuje)?
2. Jesli nie to czy bedzie to odkuwka swobodna ( gdzie ewentualnie moge znlezc naddatki na taka odkuwke)??
3.Na jakich maszyna i jak wykonuje sie dana odkuwke tego wrzeciona??
4. Jesli chodzi o operacje przebijania to chyba jest nie potrzebna, bo otwor przelotowy wywierce wiertlem lufowym.

czekam na komentarze
Załączniki
Wrzeciono5.jpg
Wrzeciono
Wrzeciono5.jpg (14.71 KiB) Przejrzano 833 razy


Grzesiek112
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 02 sie 2007, 22:11
Lokalizacja: ~~~~

#4

Post napisał: Grzesiek112 » 23 kwie 2008, 14:11

Czy to czasem nie jest projekt z TBM-u??


Autor tematu
wyczeskrakow
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2008, 18:16
Lokalizacja: Kraków

#5

Post napisał: wyczeskrakow » 23 kwie 2008, 18:16

Nie jest to projekt z TBM-u lecz czesc pracy dyplomowej. Chcialem zobaczyc wasze komentarze na ten temat jaka odkuwke zastosowac. Wstepnie wybralem matrycowa ale z tego co si epozniej dowiedzialem to nie da sie wykonac takiej odkuwki matrycowej, bo jest za dluga. Pozostaje tylko odkuwka swobodna ( tak mi sie wydaje) dlatego o to pytam.
Jezeli przyjme naddatki takie jak na odkuwke matrycowa to czy uda mi sie wykonac taka odkuwke sowobodna z takimi naddatkami??.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”