Podtrzymka do toczenia w drewnie

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
Jarek.p
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 112
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:14
Lokalizacja: Warszawa

Podtrzymka do toczenia w drewnie

#1

Post napisał: Jarek.p » 22 lis 2017, 12:45

Chodzi mi po głowie wykonanie czegoś w tym stylu: jakiejś podpory do dłut do toczenia w drewnie, montowanej zamiennie z imakiem nożowym. Technicznie oczywiście nie jest to problem i coś sobie wymyślę, ale... może nie ma co od nowa Ameryki odkrywać, bo może już są jakieś sprawdzone konstrukcje, którymi się można poinspirować? Usiłowałem szukać googlem, niestety bezskutecznie. Ktoś coś podpowie?




rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Podtrzymka do toczenia w drewnie

#2

Post napisał: rdarek » 22 lis 2017, 13:49

Jarek.p pisze:
22 lis 2017, 12:45
Chodzi mi po głowie wykonanie czegoś w tym stylu: jakiejś podpory do dłut do toczenia w drewnie, montowanej zamiennie z imakiem nożowym. Technicznie oczywiście nie jest to problem i coś sobie wymyślę, ale... może nie ma co od nowa Ameryki odkrywać, bo może już są jakieś sprawdzone konstrukcje, którymi się można poinspirować? Usiłowałem szukać googlem, niestety bezskutecznie. Ktoś coś podpowie?
Gomad ma taki patent montowany wprost na łoże:
Obrazek
Możesz również coś podobnego wykonać montowane zamiennie zamiast sanek narzędziowych o ile masz możliwość blokowania supportu


Autor tematu
Jarek.p
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 112
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podtrzymka do toczenia w drewnie

#3

Post napisał: Jarek.p » 22 lis 2017, 14:25

NIegłupie, ale w nutoolu łoże jest na to zbyt krótkie. Myślę właśnie o czymś montowanym zamiast albo wręcz na sankach narzędziowych, zamiennie z imakiem nożowym (oczywiście w tym momencie za dużej średnicy nie przetoczę, ale ja głównie drobiazgi robię, jak zachce mi się robić wazon z pnia dębu, to się będę martwił ;) )


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Podtrzymka do toczenia w drewnie

#4

Post napisał: rdarek » 22 lis 2017, 16:18

Jarek.p pisze:
22 lis 2017, 14:25
NIegłupie, ale w nutoolu łoże jest na to zbyt krótkie. Myślę właśnie o czymś montowanym zamiast albo wręcz na sankach narzędziowych, zamiennie z imakiem nożowym (oczywiście w tym momencie za dużej średnicy nie przetoczę, ale ja głównie drobiazgi robię, jak zachce mi się robić wazon z pnia dębu, to się będę martwił ;) )
To szukaj jako Tool Rest czy Adjustable Height Tool Rest
Tutaj masz po prawej na dole obok nogi: Obrazek


MarcinKozuch
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2017, 08:32

Re: Podtrzymka do toczenia w drewnie

#5

Post napisał: MarcinKozuch » 23 lis 2017, 00:43

A jak by imak dać w prawo od uchwytu i zamiast noża dać coś Ala nóż z przepawana poprzeczka ?
Mój ojciec w imaku mocuje uchwyt regulowany góra dół p w który łapie elementy drewniane i wykorzystując wiertło lub frez pałacowy dlutuje sobie czopy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”