Podnośniki hydrauliczne

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

Podnośniki hydrauliczne

#1

Post napisał: skoczek » 21 sty 2010, 21:57

Witam serdecznie.
Potrzebuję zakupić podnośnik hydrauliczny, a dokładnie 2 podnośniki 10T lub 20T(ta dwudziestka to bardziej dla większego marginesu-zapasu bezpieczeństwa a także z racji tego że jest "bolsza"). Na allegro można znaleźć takie dziesiątki w cenach już od 60zł a dwudziestki od około 90zł. Teraz pytanie dla osób które coś takiego macały. Jak wygląda jakość tych podnośników? Faktycznie są w stanie dźwignąć tyle ile mają zadeklarowane, czy po jednej takiej operacji padną? Nie "pocą" się one po takich konkretniejszych robotach? Warto brać coś takiego czy to raczej złom? Wykorzystywał będę je raczej sporadycznie.

Pytanie z trochę innej beczki. Nigdy nie rozbierałem takiego podnośnika więc nie wiem jak dokładnie wygląda w środku, ale całkiem możliwe że podobnie do zabawki którą niedawno miałem w rękach. Otóż miałem ściągacz hydrauliczny w postaci siłownika. Ważył ze 30kg, średnicę miał około 15cm, a długość około 20cm. Wiem że zbudowany był w ten sposób że tłoczysko u góry było prowadzone i uszczelnione, ale sam powiedzmy tłok nie był taki jak by sobie to można było wyobrażać lecz był otoczony płynem. Jeżeli cylinder miał powiedzmy 10cm średnicy wewnętrznej to tłok miał około 7cm więc było pomiędzy nimi 1.5cm luzu. Dlaczego tak to było zrealizowane? Będę wdzięczny za uświadomienie bo chętnie się czegoś o budowie siłowników nauczę.
Pozdrawiam, skoczek



Tagi:


best-sell
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2010, 10:33
Lokalizacja: google
Kontakt:

#2

Post napisał: best-sell » 22 sty 2010, 10:39

Hej

Sam handluje takimi podnośnkikami i powiem szczerze że trzeba brać pewien margines mówię o około 30%. Towar chiński ale w przypadku bass-polska czy marpol całkowicie pewny bardzo mało reklamacji. I napewno nie są przeznaczone do codziennej pracy po 12 godzin, w takim przypadku długo nie "pociągną".

www.best-sell.eu


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#3

Post napisał: Mariuszczs » 22 sty 2010, 21:52

Sam planowałem zrobić na takim podnośniku praskę, ale też się zastanawiam czy jak na takim pisze 20T to czy podniesie te 20 ton, czy może można przy jego pomocy zmienić koło w 20 tonowym aucie.


Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#4

Post napisał: skoczek » 28 sty 2010, 00:45

Witam serdecznie.
Dziękuję za informacje o tym marginesie. Chcę kupić co najmniej 10T aby mieć zapas.
Też zastanawiałem się jaką logiką kierowali się konstruktorzy takich podnośników - czy ma on mieć udźwig 10T czy nadaje się do podniesienia samochodu o masie 10T z jednej strony podpartego na kołach...
Akurat ja taki siłownik nie potrzebuję do praski hydraulicznej lecz do podnoszenia obrabiarek np. w celu podłożenia wałków lub wózków z rolkami.
Wezmę na próbę 2 sztuki takiego podnośnika 10T (firmy Variant) . Zobaczę czy to złom czy jednak to dobry zakup. Cena raczej przemawia za tym pierwszym ale może na jakiś czas starczy. Codziennie nie dźwigam maszyn więc okazjonalnie może się sprawdzi.
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to będę wdzięczny.
Pozdrawiam, skoczek.


wueskowicz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 113
Rejestracja: 14 lip 2009, 21:04
Lokalizacja: wojsławice

#5

Post napisał: wueskowicz » 28 sty 2010, 08:29

ja mogę dodać że jestem od dwóch lat użytkownikiem lewarka 6t podwójnie wysuwanego nie widzę teraz takiego na allegro dałem za niego 90zl i nie ma probleów z poceniem sie czy przeciekaniem kilka razy stał na próbę pod przyczepą zboża przez noc i nie opadał fakt nie był obciążony 6 tonami ale ponad cztery było napewno. oprócz tego mam jeszcze taki mały dwutonowy za 15 zł z bazarku i z nim reż nie ma problemów i dźwiga nawet ponad te 2 tony nieraz mły i poręczny polecam te lewarki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”