Podnośnik trapezowy

Mocowanie podstawy o korony

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
jigw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2020, 18:18

Podnośnik trapezowy

#1

Post napisał: jigw » 04 sty 2020, 18:32

Witam,
Mam problem, mianowicie tworzę projekt podnośnika trapezowego samochodowego i mam dwie rozterki :
- w jaki sposób zamontowane są podstawa i korona ( czy te sworznie są po prostu pasowane ciasno, czy możliwe jest zastosowanie choćby nitów, albo sworzni z zawleczką, lub może jest jakiś znacznie prosty sposób oprócz zastosowania śrub). I czy te połączenia wystarczy obliczyć na ścinanie, naciski powierzchniowe czy na zginanie też trzeba ?
- czy należy jakoś obliczyć zazębienia na końcu ramion ceownika, czy można potraktować w obliczeniach jakby ich nie było,
Obliczenia mechanizmu śrubowego mam gotowe tylko tu mam pewne rozterki :D?
Z góry dziękuje za pomoc.

Obrazek




StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Podnośnik trapezowy

#2

Post napisał: StudentIB » 04 sty 2020, 23:30

Możesz przyjąć sworznie ciasno pasowane. Liczy się je na ścinanie (luźno pasowane liczy się na zginanie). Niezależnie od rodzaju pasowania powinno się sprawdzić sworznie także na naciski powierzchniowe.

Te zazębienia ramion spokojnie możesz pominąć w obliczeniach, sprawdzenie ich wytrzymałości nie byłoby takie proste (chyba, że zrobisz analizę MES).

Mogę sprawdzić to co masz już policzone. Odezwę się na pw.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”