Podłączenie agregatu hydraulicznego Brevini MK 3

Potrzebuję pomocy, chętnie za nią zapłacę

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
Malaxis
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 659
Rejestracja: 01 lut 2011, 00:31
Lokalizacja: Bolechowice/Kraków

Podłączenie agregatu hydraulicznego Brevini MK 3

#1

Post napisał: Malaxis » 15 wrz 2020, 20:47

Witam,
potrzebuję pomocy z rozpracowaniem agregatu hydraulicznego Brevini/hydr-app MK serie 3.
Chciałbym zastosować go w prasie hydraulicznej natomiast nie wiem jak jest zbudowany i tym samym, jak go podłączyć do siłownika.
Przeszukałem google, ale opisy są tylko do serii MK 2.
https://www.brevinifluidpower.ie/products/mk-series

Obrazek

Agregat ma przygotowane 3 miejsca do podpięcia przewodów hydraulicznych:
Obrazek

Z jednego boku dwa zawory przelewowe:
Obrazek
Obrazek

Z drugiego boku cewkę od rozdzielacza i coś co wymaga nastawy (Na zdjęciu za cewką słabo widoczny "robaczek" z nakrętką kontrującą):
Obrazek

Z ciekawości odkręciłem też na chwilę silnik:
Obrazek

Jest jakaś szansa na rozgryzienie jak to działa i spięcie z jednym siłownikiem hydraulicznym dwustronnego działania?
Ewentualnie wykorzystania tego tylko jako pompy z zaworem przelewowym i wstawienia osobnego rozdzielacza hydraulicznego?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i jestem chętny aby za nią zapłacić. Jeśli uda mi się zastosować ten agregat to sam zaoszczędzę trochę pieniędzy a dodatkowo bardzo mi on pasuje wymiarami do aplikacji.

Jeśli to coś da, to mogę rozebrać agregat na części i porobić zdjęcia.




Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1088
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Podłączenie agregatu hydraulicznego Brevini MK 3

#2

Post napisał: Robert_K » 15 wrz 2020, 23:30

Obstawiałbym że:

Trzy miejsca do podpięcia przewodów to:
1.tłoczenie przy braku napięcia na cewce rozdzielacza
2.tłoczenie przy napięciu na rodzielaczu
3.wspolny powrót.
Najprościej sprawdzisz który jest który kiedy zalejesz olej i włączysz na chwilę. Potem włączysz drugi raz z wysterowanym elektrozaworem i wiesz wszystko - ten, z którego nie lało się ani raz to powrót.
Dwa przelewowe to chyba regulacja ciśnienia dla obu wyjść - przy wyłączonej i przy włączonej cewce.
To coś co wymaga nastawy to pewnie regulacja ciśnienia na pompie, jeszcze przed przelewowymi. Najlepiej na wyjście podpiąć manometr i trochę się tą śrubką pobawić, będziesz wiedział jaki zakres ciśnień masz do dyspozycji.
Czy da się zastosować osobny rozdzielacz - owszem, wtedy zaślepiasz np. wylot przy włączonej cewce rozdzielacza a wykorzystujesz tylko pozostałe dwa - zasilanie i powrót.
Tak podejrzewam.

Pozdrawiam.


Autor tematu
Malaxis
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 659
Rejestracja: 01 lut 2011, 00:31
Lokalizacja: Bolechowice/Kraków

Re: Podłączenie agregatu hydraulicznego Brevini MK 3

#3

Post napisał: Malaxis » 15 wrz 2020, 23:40

Okazało się, że nie mogę a muszę... z ciekawości :D
To co zaobserwowałem:
Port A; zawór jednostronnie dławiący
Port B1; wkładka dławiąca, bardzo mała średnica otworu przepustowego
Port C; zawór jednostronnie dławiący

Boczne zawory to:
Z kapturkiem; zawór przelewowy, dokładnie ten poniżej w wersji C
Bez kapturka; zawór bezpieczeństwa
Obrazek

Wygląda że w tej zagadce bardzo istotne jest przeznaczenie tego agregatu - do ramp. Prawdopodobnie cały układ został zaprojektowany do konkretnego układu hydraulicznego bez żadnego nacisku na uniwersalność. Dodatkowo, z tego co widzę to większość takich ramp jest na siłownika jednostronnego działania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Podłączenie agregatu hydraulicznego Brevini MK 3

#4

Post napisał: Petroholic » 16 wrz 2020, 17:47

Jest dokładnie tak jak mówisz. Ta pompa tłoczy tylko w jedną stronę na siłownik jednostronnego działania. Włączenie silnika tłoczy, wyłączenie silnika i włączenie cewki przelewa z obwodu na powrót i siłownik chowa się grawitacyjnie... Możesz go użyć do prasy ale powrót do góry wtedy musi być na sprężynie... Regulacje masz do ciśnienia oraz prędkości przepływu... Taka sama kostka (zawór) siedzi w agregatach do windy/wywrotu tylko silnik jest 12V lub 24V...


Aviator_tomek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2013, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłączenie agregatu hydraulicznego Brevini MK 3

#5

Post napisał: Aviator_tomek » 20 sty 2023, 17:06

Obrazek Witam. Podepnę się pod temat. Kupiłem używany zasilacz hydrauliczny Brevini MK, seria 3. Zasilacz chcę użyć do podnośnika motocyklowego, żeby zasilał 1 siłownik hydrauliczny jednostronnego działania, opadanie będzie grawitacyjne. Potrzebuję pomocy, bo na hydraulice się nie znam. Gdzie podłączyć przewód hydrauliczny od siłownika (złącze A czy B) oraz co zrobić z drugim gniazdem wolnym (wkręcić korek?) Oryginalnie był też elektrozawór, a teraz go nie ma. Na Aliexpresie są elektrozawory, wydaje mi się, że muszę kupić elektrozawór normalnie zamknięty, jak dostanie napięcie to wtedy otworzy zawór i zleci olej z siłownika. Poniżej zdjęcia zasilacza i schemat.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”