Początek drogi czyli podstawowe podstawy

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
sprysio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2008, 08:05
Lokalizacja: Kraśnik

Początek drogi czyli podstawowe podstawy

#1

Post napisał: sprysio » 30 cze 2010, 12:57

Witam wszystkich serdecznie
Tak jak zaznaczyłem w temacie, jestem na początku dłuuuugiej drogi w zabawie z Artcamem.
Postanowiłem "przerobić" udostępnione na łamach tego forum ćwiczenia do tej aplikacji. Wszystko ładnie i pięknie gdy robi się to co piszą, ale...
W jaki sposób sprawić, by wygląd reliefu odpowiadał projektowi wektorowemu?
Na przykład: nowy projekt, rysuję sobie prostokącik, kółeczko, następnie nadaję im jakiś kształt i jest ok - widok 2d-wektory i 3d-relief, ale... przestało mi się podobać kółeczko więc kasuję. I tutaj mam problem. Wygląd reliefu nie ulega zmianie istnieją oba obiekty. Podobnie jest gdy chcę zmienić położenie czy parametry poszczególnych obiektów wektorowych, relief nie odzwierciedla tych zmian. Co trzeba zrobić (kliknąć, zaznaczyć) Wiem, że pytanie, jest śmieszne, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego wielkieeeego problemu.

Pozdrawiam
Jacek



Tagi:


qulet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2008, 19:15
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: qulet » 05 lip 2010, 20:04

Patrz w menu Relief/skasuj . Oczywiście warstwa reliefu, którą chcemy skasować musi być wybrana (podświetlona ). Dla każdej operacji warto tworzyć nawą warstwę. Jak coś sknocimy to łatwo to poprawić kasując relief na warstwie. Widoczne warstwy zawsze można połączyć w jedną.


Autor tematu
sprysio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2008, 08:05
Lokalizacja: Kraśnik

#3

Post napisał: sprysio » 07 lip 2010, 10:59

Dzięki kolego qulet za odpowiedź.
Czyli, w Artcam-ie nie ma możliwości dokonania zmian parametrów poszczególnych elementów reliefu. "Klepnięte" zapisane i koniec? Można tak jak radzisz zapisywać poszczególne detale na warstwach i gdy coś jest nie tak, usuwać i generować relief (element reliefu) jeszcze raz. W sumie trochę dziwne podejście twórców aplikacji, zważając na to, że ma służyć do generowania bardziej złożonych kształtów niż np misio Tedy. Czyli trzeba się pilnować i już :)... lub poszukać alternatywy Artcam-a.

Jeszcze raz dzięki za info

Pozdrawiam
Jacek


qulet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2008, 19:15
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: qulet » 07 lip 2010, 22:16

Zapisany relief można dowolnie skalować,obracać,robic odbicia lustrzane itd.... wszytkie te operacje zobaczysz jak wybierzesz ikonkę dodaj relief. Program w/g mnie wart poznania...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”