Płyty indukcyjne - jakie usterki występują najczęściej

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Płyty indukcyjne - jakie usterki występują najczęściej

#1

Post napisał: Redakcja » 09 mar 2017, 19:37

Obrazek
Gotowanie na gazie odchodzi w niepamięć. Niezwykle popularne stały się płyty indukcyjne, które aktualnie są dostępne w przystępnych cenach. Ograniczają straty energii podczas gotowania i są wygodne w użytkowaniu oraz czyszczeniu. Jak każde urządzenie mogą jednak ulegać awariom. Jakie usterki dotykają je najczęściej?

Błaha przyczyna problemów z płytą - niewłaściwe podłączenie
Płyta została podłączona, ale nie działa? Nie wpadaj w panikę. Nawet specjalistom zdarza się popełniać pewien drobny, ale znaczący błąd – chodzi o nieprawidłowe podłączenie kabli. Wydaje się nieprawdopodobne? A jednak takie sytuacje się zdarzają przez nieuwagę i rutynowe powielanie działań. Kable płyt indukcyjnych nie mają ujednoliconego oznaczenia kolorystycznego. Producenci posługują różnymi oznaczeniami kolorystycznymi. W efekcie zdarzają się pomyłki. Dlatego także fachowcom zaleca się zajrzenie do instrukcji przed rozpoczęciem pracy.

Płyta indukcyjna odpowiedzialna za wybijanie bezpieczników
W domu często ma miejsce wybijanie bezpieczników? Sprawdź, czy przypadkiem nie jest za to odpowiedzialna płyta indukcyjna. Przyczyny wybijania bezpieczników mogą być różne. Wśród prawdopodobnych opcji wskazywane są zbyt słabe bezpieczniki. Wystarczy zajrzeć do instrukcji obsługi płyty, aby przekonać się jakie wartości są zalecane przez producenta, a następnie porównać je ze stanem rzeczywistym. Może się okazać, że wymiana bezpieczników rozwiąże problem. Obecnie płyty indukcyjne nie mają charakterystycznych usterek, ale jakiś czas temu w sprzedaży znajdowała się seria płyt powodujących wybijanie bezpieczników w momencie, gdy garnek został postawiony nierówno w taki sposób, że stał na dwóch polach.

Uszkodzenie modułu sterowania - najpoważniejsza awaria
Zaawansowany sprzęt elektroniczny oferuje wiele możliwości, ale zawsze istnieje ryzyko wystąpienia awarii związanej z modułem sterowania. Tak samo jest w przypadku płyt indukcyjnych. O usterce świadczy wyświetlanie błędów lub brak reakcji na nacisk sensorów, przy czym problem może pojawiać się systematycznie lub okresowo. Typowym problemem jest również grzanie tylko jednego pola indukcyjnego. Samoistne wyłącznie się płyty to kolejny sygnał świadczący o jej nieprawidłowym działaniu. Zdarzają się również sytuacje, gdy płyta nie chce się wyłączyć. Niestety usunięcie usterek dotyczących modułu sterowania jest kosztowne. Moduł i usługa jego wymiany może przewyższać połowę wartości całej płyty. Wówczas należy przemyśleć, czy korzystniejszym rozwiązaniem nie będzie zakup nowej płyty. Decyzja zależy od rzeczywistego kosztu wymiany i ewentualnego zakupu. Trzeba wziąć pod uwagę, że po wymianie modułu urządzenie może sprawnie działać co najmniej przez kilka lat.

Podsumowanie
Usterki płyt indukcyjnych zwykle można usunąć, a w tym celu należy wezwać fachowca, który określi przyczynę awarii i jej koszt. Specjalistów można szukać np. na stronie https://www.restartagd.pl/. Tylko poważne problemy mogą wymagać wymiany płyty ze względu na zbyt wysoki koszt naprawy.Tagi:

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”