Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
raiden25
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

#1

Post napisał: raiden25 » 18 lut 2021, 21:09

Witam, w temacie laserów jestem od kilku lat i do tej pory jestem w miarę szczęśliwym posiadaczem "polskiego chińczyka". Nastał moment że czas przerzucić się na tubę metalową/ceramiczną spowodowaną zmianą materiału na jakim będę pracował (HDF, sklejka brzozowa 3-4mm) - cięcie 90%, grawerowanie 10% - tnę tylko swoje produkty, nie tykam zleceń - zatem zawsze otwieram jeden stworzony wcześniej plik (piszę to aby porównując wziąć pod uwagę żę nie mam ogromnych wymagań softowych).

Po kilku testach sprzętów, najbliższy mi stał się sprzęt firmy GCC - testowałem Spirit GLS, jednak docelowo myślę o najnowszym urządzeniu S400. Przede wszystkim spodobał mi się ich dość prosty soft ale funkcjonalny. Dodatkowo pierwsza firma gdzie przyjeżdżam na spotkania i w chwile wycinam swój projekt. W Trotecku miałem małe problemy testując ich model Q400 i R400-rayjet (oba na szklanych tubach). Pozostaje do sprawdzenia Q400 z metalową tubą - jednak jest to ewidentnie Chińczyk na metalowej Tubie. Laser GCC przekonał mnie kilkoma rozwiązaniami które w Trotecu posiada dopiero Speedy, a że potrzebuje dużego pola roboczego to w grę wchodzi tylko Speedy 400.

Chciałem poznać opinie o laserach GCC. Słyszałem tylko kilka opinii, były one raczej pozytywne jeśli chodzi o sprzęt - czy ktoś ma doświadczenie jak wygląda serwis? Może ktoś posiada ich sprzęt i może się pochwalić opinią? Oprogramowanie i obsługa z Corela wydaje się rozwiązywać kilka problemów które były wcześniej przy konwertowaniu plików do innych programów (szczególnie to że programy nie widziały do końca grupowania obiektów z Corela).

Jakieś opinie na temat porównania JobControl do softu laserów GCC? Na forum przeczytałem kilka negatywnych opinii o JobControl - czy to prawda że nie jest najlepszy?

Na moje potrzeby porównuje laser S400 do Trotec 400 - różnica w osiągach na moje potrzeby nie odczuwalna raczej, różnica w cenie - GCC to niecałe 2/3 Troteca! - co przy tych kwotach to już mega dużo kasy. Nie chciałbym się rozczarować sprzętem GCC, obsługą i softem - prośba o opinie.



Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

#2

Post napisał: bratanek65 » 18 lut 2021, 22:50

raiden25 pisze:
18 lut 2021, 21:09
Q400 z metalową tubą - jednak jest to ewidentnie Chińczyk na metalowej Tubie.
Zdecydowanie NIE JEST to chińczyk.
"Let's Go Brandon"


Autor tematu
raiden25
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

#3

Post napisał: raiden25 » 19 lut 2021, 09:04

bratanek65 pisze:
18 lut 2021, 22:50
raiden25 pisze:
18 lut 2021, 21:09
Q400 z metalową tubą - jednak jest to ewidentnie Chińczyk na metalowej Tubie.
Zdecydowanie NIE JEST to chińczyk.
Bałem się takich odpowiedzi bo nie jest to tematem posta ale dziękuje :) napisze tylko ze aktualne chińczyki są lepiej dopracowana czasem niż ten Q. To że firma jest Austriacka to nie zmienia faktu że jakość dobrego chińczyka.


Autor tematu
raiden25
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

#4

Post napisał: raiden25 » 19 lut 2021, 15:47

bratanek65 pisze:
19 lut 2021, 11:28
Chętnie się zapoznam z chińską maszyną o jakości Trotec`a
A przy okazji. Dlaczego chińczyk piszesz małą literą a austriacka dużą? Jakieś problemy w szkole?:mrgreen: :mrgreen:
Serio? Twój podpis jak widzę nie ma nic wspólnego z tym co reprezentujesz - najgłupszy zawsze stara się być najmądrzejszy szczególnie takim zachowaniem gdy ktoś szuka porady, a Ty przychodzisz z takimi tekstami.
Dla Twojej edukacji, nie piszę o Chińczyku człowieku a nie o Chinach jako kraju, tylko o niskiej jakości produktu. To nie wymaga wielkiej litery, ewentualnie cudzysłowie czego użyłem w pierwszym pości. Jednak inteligencja nie pozwoliła Ci pewnie połączyć faktów - więc tłumacze :)


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

#5

Post napisał: Daniu » 19 lut 2021, 16:17

A tak z ciekawości spytam, co chcesz osiągnąć przechodząc na RF-a?
Bardziej zasadne by to było jeśli stosunek cięcia do grawerowania był odwrotny i to przy dużych projektach, ale jak w 90% chcesz ciąć sklejke/hdf to nie widzę sensu biorąc pod uwagę różnice w cenie. Jeśli ma być szybciej to może mocniejszy Chińczyk wystarczy, ewentualnie drugi Chińczyk...

Dodane 1 minuta 44 sekundy:
Oczywiście jeśli ten post nie jest forma reklamy :)
raiden25 pisze:
18 lut 2021, 21:09

Chciałem poznać opinie o laserach GCC.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


Autor tematu
raiden25
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

#6

Post napisał: raiden25 » 19 lut 2021, 16:38

Daniu pisze:
19 lut 2021, 16:17
A tak z ciekawości spytam, co chcesz osiągnąć przechodząc na RF-a?
Bardziej zasadne by to było jeśli stosunek cięcia do grawerowania był odwrotny i to przy dużych projektach, ale jak w 90% chcesz ciąć sklejke/hdf to nie widzę sensu biorąc pod uwagę różnice w cenie. Jeśli ma być szybciej to może mocniejszy Chińczyk wystarczy, ewentualnie drugi Chińczyk...

Dodane 1 minuta 44 sekundy:
Oczywiście jeśli ten post nie jest forma reklamy :)
raiden25 pisze:
18 lut 2021, 21:09

Chciałem poznać opinie o laserach GCC.
Formą reklamy firmy Grawcom którą jest dystrybutorem GCC w Polsce? :) Nie, chętnie posłucham opinii na temat firmy - jak bym chciał zrobić reklamę to bym napisał post zachwalający gdzieś pod innymi postami. O serwisie Troteca nie pytam, mam znajomych którzy pracują na tym sprzęcie ale mało wykorzystują soft i jego możliwości - podobnie jak ja. Są zadowoleni z obsługi i sprzętu - szczególnie że Trotec i firma znajomego oraz moja jesteśmy z Warszawy - serwis wtedy działa dużo lepiej niż jak byśmy byli w Bieszczadach np. :)

Co do lasera to wychodzi dużo ładniejszy grawer na materiałach typu HDF. Dodatkowo być może chciałbym wprowadzić papier/tekturę do produktów a to już na chińczyku nawet 100W nie wychodzi dobrze - krawędź wychodzi czarna i brudzi palec. Na metalowej tubie udało mi się uzyskać praktycznie czystą krawędź. Gdyby dostępność azjatyckich maszyn była lepsza to być może skusiłbym się na ich rozwiązanie. Np. seria laserów NOVA, a teraz najnowszy model SUPER NOVA jest bardzo fajny. Uważam że wypada dużo lepiej niż R400 Troteca. Do tego posiada dwie tuby szklaną i metalową. Czas oczekiwania to ok 2 miesięcy - dla mnie aktualnie za długo.
Uważam że potrzebuje RF aby się rozwinąć - dodatkowo soft sterowany w laserach GCC ułatwi mi prace. Być może JobControl też jest okej - jednak na tym forum poczytałem trochę narzekań na JobControla. Opinie typu że ktoś widziałby najchętniej urządzenie Troteca z oprogramowanie Universal czy też Gravotech (nie pamiętam teraz) - daje do myślenia :)

Główny problem jest taki że czasem chce coś obrysować na materiale - przy tubie szklanej 100W, potrzebuje ok 10-15% mocy aby cokolwiek zarysować a to już na niektórych materiałach jest za dużo i przepala na wylot. Na metalowej mogę ustawić 1% i jazda - to jest najważniejszy argument.


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

#7

Post napisał: Daniu » 19 lut 2021, 18:26

Teraz już trochę jaśniej. W pierwszym poście pisałeś, ze głównie wycinanie sklejki/hdf dlatego spytałem. W takim razie życzę powodzenia...
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


Autor tematu
raiden25
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 30 mar 2016, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

#8

Post napisał: raiden25 » 20 lut 2021, 11:36

Daniu pisze:
19 lut 2021, 18:26
Teraz już trochę jaśniej. W pierwszym poście pisałeś, ze głównie wycinanie sklejki/hdf dlatego spytałem. W takim razie życzę powodzenia...
Na laserze pracuje już ponad 4 lata. Zatem nie chodziło o doradztwo w kwestii czy szklana czy metalowa. Tutaj decyzja zapadła :) jeśli masz info o laserach GCC to chętnie posłucham.


lasery.pl
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 05 lis 2011, 21:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

#9

Post napisał: lasery.pl » 23 lut 2021, 10:23

Zapraszam do zapoznania się z laserami marki Thunderlaser. Są oczywiście dostępne również z tubami RF Coherent. Moce 30, 50 lub 120wat.


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ploter laserowy GCC S400/ SPIRIT GLS HYBRID/ Trotec

#10

Post napisał: deflection » 03 mar 2021, 00:24

nie wiem jak z serwisem innych, ale serwis troteca na poziomie.
Raz serwisant siedział u mnie do 2 w nocy aż nie wymienił wszystkiego co było do wymiany.
Ogólnie nie zostawiają z problemem. Laser ma zarabiać, nie stać :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”