Ploter -co polecacie?

Plotery tnące

Autor tematu
uszczelka24
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2014, 15:18
Lokalizacja: polska

Ploter -co polecacie?

#1

Post napisał: uszczelka24 » 30 lis 2014, 18:59

Witam,
Potrzebuję ploter do cięcia uszczelek i innych detali z gumy, kryngielitu, ptfe mikrogumy.

ploter jest uzupelnieniem mojej seryjnej produkcji na mimośrodzie, nożycach krążkowych, sztancy.

denerwuje mnie ciągłe dorabianie wykrojników pod małe serie. albo mierzenie i ręczne ustawianie średnic od linijki.

Absolutnie nie chcę zastępować mimośród który jest bardzo szybki i w 100% powtarzalny
to ma być dodatkowo do "nietypówek"

kimla za drogi. podobno oprzyrządowanie-noże drogie a często pękają.
myślałem o plot group z gizycka lub infotec z Nekla
mój budzet około 50tyś. zł

nie chcę kupować jakiegoś chińczyka ale nie chcę też wywalać 150tyś. zł za maszynę która będzie pracować może 50-60godzin w miesiącu.

[ Dodano: 2014-12-01, 18:53 ]
pewnie za mały budzet wiec mógłbym go podniesc do 70tys.



Tagi:

Awatar użytkownika

arturoglobo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 170
Rejestracja: 18 kwie 2010, 08:29
Lokalizacja: łódzkie

#2

Post napisał: arturoglobo » 21 gru 2014, 18:36

myslę że kimla to najlepszy wybór na naszym rynku,noże pękają jeśli są źle używane no i musi być z HM a nie HSS/SW

Awatar użytkownika

plot3d.pl
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 03 mar 2014, 11:27
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Re: Ploter -co polecacie?

#3

Post napisał: plot3d.pl » 08 sty 2015, 11:03

uszczelka24 pisze:Witam,
Potrzebuję ploter do cięcia uszczelek i innych detali z gumy, kryngielitu, ptfe mikrogumy.

ploter jest uzupelnieniem mojej seryjnej produkcji na mimośrodzie, nożycach krążkowych, sztancy.

denerwuje mnie ciągłe dorabianie wykrojników pod małe serie. albo mierzenie i ręczne ustawianie średnic od linijki.

Absolutnie nie chcę zastępować mimośród który jest bardzo szybki i w 100% powtarzalny
to ma być dodatkowo do "nietypówek"

kimla za drogi. podobno oprzyrządowanie-noże drogie a często pękają.
myślałem o plot group z gizycka lub infotec z Nekla
mój budzet około 50tyś. zł

nie chcę kupować jakiegoś chińczyka ale nie chcę też wywalać 150tyś. zł za maszynę która będzie pracować może 50-60godzin w miesiącu.

[ Dodano: 2014-12-01, 18:53 ]
pewnie za mały budzet wiec mógłbym go podniesc do 70tys.
Przy takim budżecie mozemy polecić którąś z naszych maszyn - Havok lub Sentinel. Najlepiej prosimy o kontakt pod numerem telefonu 87 428 15 35 - Plot Group
Z pasji do wiedzy. Z wiedzy do pasji - CNC. Polski producent obrabiarek CNC.

Awatar użytkownika

tnace.pl
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 08 mar 2014, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: tnace.pl » 12 sty 2015, 10:37

Witam,
zapraszam do kontaktu z naszą firmą. Obecnie tworzymy wersję maszyny specjalnie do cięcia uszczelek. Na tle konkurencji wyróżnia nas to, że posiadamy własne sterowanie i oprogramowanie (w tym nesting).

Dodatkowo w tym roku do naszej oferty wejdą noże produkowane specjalnie na nasze zamówienie.

e-mail: [email protected]
tel: 501-76-88-89


swiezy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 06 mar 2012, 21:47
Lokalizacja: Sosnowiec

#5

Post napisał: swiezy » 07 lut 2015, 14:34

Witam
Pracowałem na ploterze Kimli który był kupiony w 2007 i trochę się bawiłem nowszym kupionym w zeszłym roku, też głównie uszczelki z różnych materiałów. Noże używałem z węglika i wcale nie pękały lecz wymagały ostrzenia na diamentówce. Noże nie były zamawoane u Kimli bo są też inni co się tym zajmują, robią to taniej i takie jakie chciałem. Polecam Kimle ale budżet trochę mały.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#6

Post napisał: oprawcafotografii » 07 lut 2015, 16:07

tnace.pl pisze:...Na tle konkurencji wyróżnia nas to, że posiadamy własne sterowanie i oprogramowanie (w tym nesting)....
Pytanie tylko czy to jest zaleta czy wada ;-)

Kimla tez ma wlasne, Megaplot tez. I pewnie setka innych producentow.

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”

Awatar użytkownika

tnace.pl
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 08 mar 2014, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Post napisał: tnace.pl » 09 lut 2015, 16:17

oprawcafotografii pisze:
tnace.pl pisze:...Na tle konkurencji wyróżnia nas to, że posiadamy własne sterowanie i oprogramowanie (w tym nesting)....
Pytanie tylko czy to jest zaleta czy wada ;-)
Oczywiście, że zaleta :) Dzięki temu możemy wyprodukować dowolną maszynę, możemy też dostosować oprogramowanie do potrzeb Klienta lub po prostu wykonać zmiany ułatwiające obsługę maszyny lub przygotowanie projektu.
oprawcafotografii pisze:Kimla tez ma wlasne, Megaplot tez. I pewnie setka innych producentow.
To, że Kimla ma własne sterowanie i oprogramowanie to wiadome, ale Megaplot to trochę inna bajka. Jakiś program tam mają... i w sumie tyle. Zapraszam na forum, ponieważ nie chce zabierać głosu w ocenie konkurencji. Ja mogę wskazać różnice.

Niestety nie ma też setki innych producentów z własnym sterowaniem, ponieważ większość stosuje cncGraF Pro lub chińskie "serce" (można poznać po programach typu Ucancam).

Ważne jest to jakie możliwości daje dane oprogramowanie i sterowanie. My nie mamy tylko oprogramowania sterującego, lecz też:
- graficzne z przystosowaniem pod pracę konkretnych maszyn (frezarki, plazmy, cuttery, termiczne, tnące itp.)
- konwertery (np.: bitmap na G-CODE, 3D)
- nesting (który został zaprezentowany na forum)
- i wiele innych

Poza wszystkim jako producent stworzyliśmy wiele rozwiązań, które obecnie używa też nasza konkurencja.

Zapraszam do nas w marcu, kiedy wyremontujemy showroom wtedy będzie mógł Pan ocenić różnicę między nami i konkurencją.
Pozdrawiam,
Marcin Rakowski

LYNX Poland
ul.Instalatorów 9/205
02-237 Warszawa

tel: 501-76-88-89
biuro: (22)825-61-22 lub (22)825-92-66
e-mail: [email protected]


HMdesigners
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2016, 12:41
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post napisał: HMdesigners » 10 paź 2016, 13:15

Szukam informacji na temat maszyny Havok, czy ktoś posiada takową lub pracował na takiej.

[ Dodano: 2016-10-10, 16:07 ]
Strasznie mało popularna to maszyna :mrgreen: . Napisze w czym problem może ktoś będzie tak miły. Czy w tej maszynie lub podobnych strumień powietrza przechodzący przez głowicę jest ciągły czy powinien być sterowany. Dmucha nawet po wyłączeniu zasilania.
HM Designers

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”