Plote laserowyc CO2 - ATMS czy Seron?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
laserek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2016, 10:45
Lokalizacja: Piła

Plote laserowyc CO2 - ATMS czy Seron?

#1

Post napisał: laserek » 17 paź 2016, 10:57

Witam!

Chciałbym zakupić ploter do grawerki i wycinania w cienkich materiałach.

Dzwoniąc do firm otrzymałem dwie oferty na plotery.

Jeden od firmy Seron SL 9060- 80W (tuba longlife) oraz chiller 5000

Drugi od firmy ATMS 960 - 80W oraz chiller 5000

Cała specyfikacja taka sama:
- stół 900x600 mm
- Chłodnica cieczy 5000,
- Kompresor,
- System odciągowi,
- Sterowniki,
- System pozycjonowania światłem(red point),
- Komplet przewodów.

Róznica ok 5 000zł na korzyść ATMS, lecz Seron wydał mi się lepszym rozwiązaniem (tuba longlife - podobno nawet 3x dłużej niż zwykła) dostawa i montaż w cenie (wiadomo wliczony), lecz mój odbiór oferty był lepszy.

Czy może ktoś wypowiedzieć się na temat powyższych ploterów?

Nie ma to ciągnąć 16h dziennie - tylko działalność po godzinach.
W większości wycinanie w sklejce i plexi oraz grawerowanie materiałów grawerskich.

Z góry dzięki



Tagi:


kamil_rc
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 129
Rejestracja: 27 gru 2008, 11:33
Lokalizacja: Wadowice

#2

Post napisał: kamil_rc » 17 paź 2016, 12:35

Oby dwa chinczyki z tej samej hali tylko farbki zmienione;)

Tuba long life-3x dłużej to też dają 3x wiekszą gwarancje na nią?
Pozdrawiam Kamil


Autor tematu
laserek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2016, 10:45
Lokalizacja: Piła

#3

Post napisał: laserek » 17 paź 2016, 13:04

Sprzedający udziela 24 miesięcznej gwarancji na Plotery Laserowe (z okresowymi przeglądami konserwacyjnymi). Szczegółowe informacje na temat gwarancji zawarte są w kartach poszczególnych urządzeń.
Lecz handlowiec przyznał, iż stół i konstrukcja są sprowadzane z Chin (wiadomo nikt za tak tanie pieniądze nie zrobi w Polsce) reszta w Polsce - pewnie poza tubami.

Wspomniana tuba mnie ciekawi. Czy faktycznie starczy na parę lat działania? Nie wiemy.

W przypadku ATMS jest tylko 1 rok gwarancji i takie same info jak wyżej. Pewnie same chińczyki.

Teraz czy 5tys zł to tak duża różnica?

P.S. ATMS w cenie jest stół obrotowy.

[ Dodano: 2016-10-17, 18:58 ]
Otrzymałem jeszcze dwie kolejne oferty na lasery o tej samej charakterystyce zamówienia jak powyżej.

Od firmy TECHSOL - cena niższa niż w przypadku plotera od firmy Seron o 2 tys zł - tylko stół niższy (do 140 mm)

oraz od firmy Sunlaser i w tym przypadku cena niższa od Seron-a o 7 tys zł!!!
Pewnie straszny chińczyk - na zdjęciach standardowo jak chinol wygląda - ale jak zainwestuję w lepszą tubę (z gwarancją na 9 m-cy) oraz chiller 5000 to mam cenę jaką mam. Warto zaryzykować za 7 tys?


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

#4

Post napisał: rendejad » 22 paź 2016, 13:44

A Seron to niby nie straszny Chińczyk?
Przecież to 100% China. Wszystko. Sterowniki, zasilacze, prowadnice, obudowy, laser, soft, wszystko China.
Tylko handlowiec i jego gadka made in Poland.


komar15
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 103
Rejestracja: 24 wrz 2013, 19:55
Lokalizacja: Puławy

#5

Post napisał: komar15 » 23 paź 2016, 21:18

psz.... 3 x long life :D :D:D
wszystko masz na pewno porownywalne.
"reszta w Polsce" - to znaczy jaka reszta ? :D sterownik krokowy zbudowali sami w Polsce ?:)

btw. 24 miechy-ok. z tym, ze doczytaj karte gwar. - pierwsza lepsza usterka i nagle okaze sie, ze tej gwarancji w ogole nie ma. i beda Cie liczyc za dokrecenie srubki przy kalibracji lusterka za 500 zl.


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

#6

Post napisał: rendejad » 24 paź 2016, 00:49

Albo gwarancja tak ale dojazd serwisanta i tak płatny.
Nie wiem ile w tym prawdy ale klienci opowiadali że tak płacili w Seronie.
Kiedyś uruchamiałem maszynę z indywidualnego importu. Przyjechał jakiś matoł z Łodzi, podumał, pooglądał i stwierdziłł: Nie da się. 500 za przyjazd.


obser
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 96
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:59
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#7

Post napisał: obser » 24 paź 2016, 20:22

A ja z innej beczki. Jak z uniwersalnoscią poszczególnych maszyn, wymiennością części itp.?
Bo piszecie że serwis Serona drogi. Czy myśląc o ich maszynie nie jest się później skazanym na ich części i ceny? Jakieś nietypowe silniki (chociaż te raczej nie padają tak często), inna średnica tub (teraz standard to chyba 80mm?).

Jakie sterowanie jest najbardziej uniwersalne? Leetro i LaserCut czy może lepiej inwestować w coś innego? Proste cięcie i grawerowanie.

Fajnie zaoszczędzić na maszynie, ale żeby nie było później problemów z tym, że części zamienne ma tylko jeden sprzedawca. A części wypłynęły właśnie z Chin bo albo coś nietypowego albo nie ma stanów magazynowych. I maszyna stoi tydzień-miesiąc-trzy...


cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

#8

Post napisał: cinematic2 » 24 paź 2016, 23:44

obser pisze: Jakie sterowanie jest najbardziej uniwersalne? Leetro i LaserCut czy może lepiej inwestować w coś innego? Proste cięcie i grawerowanie.
Leetro i LaserCut z tym, że to już zabytek.
Osiedli na laurach a ich "nowe wersje" różnią się tylko dodaną obudową.
Współczesne sterowniki mają duże kolorowe wyświetlacze na których wyświetlany jest obrabiany plik, mają złącze sieci, możliwość zmiany parametrów już na maszynie bez latania do kompa i ponownego przesyłania pliku, oczywiście kontynuowanie pracy po zaniku zasilania i takie tam...

[ Dodano: 2016-10-24, 23:48 ]
obser pisze:Jak z uniwersalnoscią poszczególnych maszyn, wymiennością części itp.?
Laser zawsze można wsadzić inny, tak samo zasilacze czy paski. A reszta już zależy ale silniki np. to rzeczywiście mało prawdopodobne żeby padły
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


komar15
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 103
Rejestracja: 24 wrz 2013, 19:55
Lokalizacja: Puławy

#9

Post napisał: komar15 » 25 paź 2016, 08:08

Laser Cut to staroć, lepszy Laser Work na rdcamie

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

#10

Post napisał: abyss » 25 paź 2016, 19:11

obser pisze:Jakie sterowanie jest najbardziej uniwersalne? Leetro i LaserCut czy może lepiej inwestować w coś innego? Proste cięcie i grawerowanie.
Ostatnio w samych chińczykach popularne są Ruida en.rd-acs.com - a szczególnie model RDC644XG-A kupić można na Aliexpress za ok 300€ (to ten model z nieco mniejszą liczbą klawiszy, zwykle głównie zielone), jest do nich dedykowany (ale "bezkluczowy!"), niewielki i szeroko dostępny program RD Works (ostatnia wersja to 8.0.19) o filozofii nieco zbliżonej do Corel'a. Import/export dxf, ai, i zdaje się może współpracować z Corelem. To zdaje się o tym pisali częściowo poprzednicy - bo oprogramowanie jest możliwe do personalizacji i trafia na rynek jako Auto laser, Laserworks czy bezpośrednio jako RD Works np. u Thunderlasera.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”