Pliki STL

poszukuję plików stl do wykonania detali jak na zdjęciach

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

Autor tematu
hotspurs
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2016, 18:23
Lokalizacja: bsi

Pliki STL

#1

Post napisał: hotspurs » 23 lut 2020, 22:06

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli ktoś posiada pliki frontów jak w załączonych zdjęciach bardzo proszę o pomoc, w grę wchodzi także pomoc odpłatna, w granicach rozsądku
Edit: nie wiem czy widać załączniki, mógłby ktoś potwierdzić ?



Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pliki STL

#2

Post napisał: Zienek » 23 lut 2020, 22:40

Nie widać załączników.

Fusion 360 i można modelować własne wzory - nawet inspirowane tymi hipotetycznie zamieszczonymi (a niewidocznymi).


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Pliki STL

#3

Post napisał: kubus838 » 24 lut 2020, 23:41

Witam

Pliki stl można zawsze modyfikować - przecież to siatka. Wstaw te obrazi to zobaczymy.

robert


zbigniew konecki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2020, 18:28
Lokalizacja: bielsko biała

Re: Pliki STL

#4

Post napisał: zbigniew konecki » 26 lut 2020, 19:08

plików nie widać.
Może ktoś coś wie gdzie szukąć (na jakich stronach ?) zleceń na produkty z drewna ? płaskorzeźby, drzwi do kamienic ,wewn,zewn, (bogato żeźbione,)panele angielskie ,ramy do luster ? będę wdzięczny za informacje ?


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Pliki STL

#5

Post napisał: kubus838 » 26 lut 2020, 21:07

zbigniew konecki pisze:
26 lut 2020, 19:08
plików nie widać.
Może ktoś coś wie gdzie szukąć (na jakich stronach ?) zleceń na produkty z drewna ? płaskorzeźby, drzwi do kamienic ,wewn,zewn, (bogato żeźbione,)panele angielskie ,ramy do luster ? będę wdzięczny za informacje ?
Oczywiście, że każdy wie!

robert


Autor tematu
hotspurs
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2016, 18:23
Lokalizacja: bsi

Re: Pliki STL

#6

Post napisał: hotspurs » 07 mar 2020, 19:53

Obrazek
Obrazek
Obrazek

wrzuciłem jeszcze raz, teraz powinno być widać czego szukam


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Pliki STL

#7

Post napisał: kubus838 » 07 mar 2020, 21:03

hotspurs pisze:
23 lut 2020, 22:06
[Jeśli ktoś posiada pliki frontów jak w załączonych zdjęciach bardzo proszę o pomoc, w grę wchodzi także pomoc odpłatna, w granicach rozsądku
Edit: nie wiem czy widać załączniki, mógłby ktoś potwierdzić ?
A oczywiście, że posiada a nawet może posiadać ponieważ sam je stworzył. Tylko jest jedno pytanie. Ile chcesz za to zapłacić? Mało tego, że są to elementy 3d to jeszcze z naniesionymi reliefami. I teraz pytanie ile dla Ciebie znaczy "pomoc w granicach rozsądku". Mówiąc krótko każdy chce za swoją prace jakieś wynagrodzenie. Potencjalny "pomocnik" musi mieć do dyspozycji odpowiednie narzędzie w postaci programu za który ktoś musiał zapłacić.

Z racji zadawanego pytania wiem do czego zmierzasz. Dlatego zastanów się zanim coś odpowiesz.

robert


Autor tematu
hotspurs
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2016, 18:23
Lokalizacja: bsi

Re: Pliki STL

#8

Post napisał: hotspurs » 07 mar 2020, 21:41

Jeżeli posiadasz identyczne modele to zaproponuj cenę, odniosę się wtedy do zaproponowanej ceny i rozważymy dalszą współprace. Wiem że każdy wycenia swoją pracę.
Jeżeli nie posiadasz takich modeli to Twój komentarz wydaje mi się zbędny ponieważ nic nie wnosi.
Jeśli chcesz to rysować od podstaw to także zaproponuj cenę za modelowanie.
Mam w zasobach ponad 1000 plików z płaskorzeźbami ale potrzebuję konkretnie takich wzorów, jeśli ktoś jest zainteresowany w grę wchodzi również wymiano za interesujące go modele.
Jeśli nie znajdę nic ciekawego wymodeluję takie fronty z podobnymi motywami z moich zasobów (lecz docelowo nie w tym rzecz).


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Pliki STL

#9

Post napisał: kubus838 » 07 mar 2020, 22:38

Kolego hotspurs.
Każdy kto zajmuje się projektowaniem frontów posiada w swoich zbiorach fronty z płaskorzeźbami. Problem w tym, że to są prace tzw autorskie i nie każdy chce aby za jego prace ktoś inny brał kasę. A jeżeli ktoś już pójdzie na taki układ to na pewno nie po tzw. "podstawie". Więc licz się z tym, że będzie to kosztować parę tysięcy. Tym bardziej, że chcesz w formie pomocy uzyskać wzór frontów a nawet nie podałeś wymiarów. Dlatego większość będzie przekonana, że potrzebujesz ten wzór frontów do dalszej modyfikacji a co za tym idzie do dalszego zarobku na czyjejś pracy. Jeżeli chcesz coś takiego to pytaj konkretnie a nie ściemniaj o pomocy.

Jeżeli w swoich zbiorach posiadasz ponad 1000 plików i chcesz się "wymieniać" to nie widzę problemu abyś zaproponował konkretne modele i wizualizacje. Jak pisałem wyżej ktoś kto projektował takie fronty nie bardzo chce nimi dzielić. Bo to jest praca która gwarantuje mu dalsze korzyści finansowe - jeżeli wiesz co mam na myśli.

A skoro możesz sam takie fronty zaprojektować i wykonać to Twoja prośba wydaje się nie mieć większego sensu. Bo po co się prosisz kiedy możesz wykonać to sam.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”